Кога се научихте да карате колело-триколка?

  • 1 781
  • 23
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Не знам дали не е още малка за такова колело? Подариха й го, а тя нещо не схваща как се въртят педалите...Не мога да я накарам и да си държи краката на педалите, все ги шава и ме е страх, че ще й затисна крачето като бутам отзад. Има степенка да си слага там краката, но не иска да ги сложи и да не мърда. В същото време като гледам, като порастне още малко и коленете ще се опират в кормилото. newsm78 Моля, споделете вашия опит. Praynig
Ето за такова нещо става въпрос
http://www.pakostnik.com/bg/pics/6909457537.jpg

# 1
Аз се научих мисля ,че на 5-6  Peace

# 2
  • Мнения: 3 880
Аз кога съм се научила нямам спомен, но дъщеря ми някъде на 2 години. Покара едно лято и тази година (на 3г) вече минахме на колело с помощни гуми, че с триколката вече изглеждаше смешно.

 
Аз се научих мисля ,че на 5-6  Peace
Сериозно ли? Laughing На 5-6 години тепърва се учи на триколка Mr. Green Wink

# 3
  • Мнения: 3 360
Те според мен са повече за красота тези педали,защото на година и нещо надали ще може да ги върти детето newsm78Както е казала Biba Sparrow ,на три години  вече кара колело с помощни колелета...Значи може след две ,две и половина години  да очакваш детенце само да върти LaughingМалката ми дъщера сега е на 2г и 2месеца и не може да се справи Thinking Wink

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 925
След 2 и половина, сега сме с помощни.

# 5
  • Мнения: 918
Тия колелета същност изобщо не са удобни за каране Tired, но след 2,5 г. при нас.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Купих на малкия такава триколка, когато стана на 1 годинка. Толкова много исках да махна количката, че го разхождах само с триколката. Но нашата беше с легенче за краката. После, когато се счупи , реших, че няма смисъл да му купувам пак такова колело за оставащите 2-3 месеца от лятото и взехме такова с помощни колела. Все още не може да свикне да върти педалите, но поне се опитва. Сигурно чак другото лято ще се научи да го кара самостоятелно.

# 7
  • Мнения: 2 161
Аз още не съм се научила.

# 8
  • Мнения: 5 255
След навършени 2 г. подкара това

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
След 2 г. и половина започна да кара съвсем сама триколка.

# 10
  • Мнения: 1 044
Ние чак сега се научихме - на 2г.10м. Бях се чак притеснила, че не се получава, а всички останали момченца на нашата възраст вече преминаха на колелета с помощни. Но важното е, че сега и аз вече обмислям за подарък по случей рожденния ден колело! Grinning

# 11
  • Мнения: 2 722
Баткото за 2-ри рожден ден получи триколка и я подкара след 3-4 дни както трябва. Малкия за 1 рожден ден получи най-малкия размер триколка и се надявам ако продължава да расте със същите темпове до половин година да я подкара- вече се опитва да стигне педалите и да прави като батко си.
Става въпрос за триколка като показаната от mam@
Честно казано за този тип който ти питаш - няма да стане- не са доизмислени и децата ги израстват преди да почнат да стигат педалите в повечето случаи.

# 12
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Катерина78, синът ми е на година и 9 м. Има такова колело от месец. С удоволствие си държи краката на педалите докато го бутаме, но сам не може да го задвижи. Не вярвам тази есен да го подкара сам. Може би напролет, когато ще е на 2 годинки и половина...

# 13
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Триколка не сме имали, немога да споделя. Но пък имаме опит с колелото.
на 2г и 6 м му взехме колело с помощни колелета. След като мина първия ентусиазъм се оказа че трябва да върти педалите за да се движи.  Mr. Green Mr. Green и реши че не му се кара, освен ако аз не го бутам. За седмица две обаче успях да го убедя че е "много яко" да караш сам и чи така можем да правим състезания.
В началото на това лято /т.е на 3,5г/ реших че е влеме да махам помощните. Оказа се че дребния изобщо не си е представял как всъщност се завива с колелото - опитваше се с дупе да достигне до набелязаната цел.  Laughing и понеже нищо не се получаваше реши че си иска пак помощните. Не се навих, не му ги закачих пак, а просто прибрах колелото.
До миналата седмица - в случен разговор отворихме дума и той реши че иска пак да се учи.
Вече почти сам кара - остава му да се научи да тръгва и да спира.

# 14
  • Мнения: 952
тази триколка http://www.pakostnik.com/bg/pics/6909457537.jpg  я взехме на малкия за рождения ден на 1год. цяло лято се вози на нея и я потроши докато се научи да я кара.Сега е на 2г 6мес и почна вече да върти педалите,но тя пък вече нее удобна и затова ще купуваме по голямо колело с помощни Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт