Украса на сандвичи за детски рожден ден

  • 53 220
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 845
Дайте идеи как да ги направя по-красиви. Всяка година правя едни и същи-пеперудки, сърчица, човечета..... Благодаря ви предварително smile3525

# 1
# 2
  • Мнения: 6 003
САНДВИЧИ
Правят се от филийки бял хляб (може и пълнозърнест), които се намазват с масло(лютеница, майонеза, пастет и т.н.), а отгоре може да се наредят различни продукти - кашкавал, сирене, шунка, кренвирши, риба, зеленчуци, маслини.

МАРГАРИТКА
Намажете филийката с масло ( в моя случай лютеница).От твърдо сварено яйце извадете жълтъка цял, разрежете го на две половинки и поставете едната в средата на филийката.От белтъка направете листенцата и ги наредете наоколо.
ГРОЗД
Намажете филийката с масло,наръсете я леко със сол и наредете зърна от консервиран грах във формата на грозд.С листенце магданоз имитирайте дръжката на грозда.
ЛИЦЕ
Върху филийката хляб поставете същата големина филийка от телешки или хамбургски салам.Украсете с две половинки от маслина ( изчистена от костилката) за очички и резенче червено доматче за уста.Косичката направете с малко майонеза, а нослето изрежете от парченце морков(или по-едра маслина).
МОМИНА СЪЛЗА
Намажете филийката с пастет и отгоре сложете тънко изрязани стръкчета праз лук (или дръжки от магданоз) едно над друго. С малък шприц изстискайте масло на точици, колкото грахово зърно, за да имитира момина сълза.
ВЕТРИЛО
Върху намазана с масло ( или майонеза) филийка сложете кръгче шпеков салам (при мен липсва), а върху него една малка краставичка, предварително нарязана на ленти по държина и наредени като ветрило.




Имам ги от тук или от сайта гответе с мен, незнам точно от къде, защото си ги копирах преди време....и немога и линк да дам, та ако някоя мама си ги познае да даде линк. Много ми харесаха и реших да си ги копна и в подходящ момент- когато ми потрябват да ги направя, но ето че на теб ти трябват и реших да ги споделя с теб. Качеството на снимките не е много хубаво, защото неможах да ги прикача от файла на който съм ги копирала...затова снимах с GSM.

# 3
  • Мнения: 22 867
И ТУК има интересни идеи за рожден ден.

# 4
  • Мнения: 74
http://www.hinddawn.com/incredible_pages/sandwitch_art/index.html
Погледни тук.Дано да ти свърши работа,аз лично съм очарована.Пусни после снимки от твоите произведения.Успех. newsm10

# 5
  • Мнения: 22 867
Светофарчета - настъргани кашкавал и сварени белтъци с майонеза или сметана, дели се на три части, в едната - настърган жълтък, в другата нещо зелено, магданоз, копър, в третата - настъргани рулца от раци. Е, може винаги да се импровизира с цветовете.

- с пастет, доматче, яйце и маслини.



И още много симпатични сандвичи!

От руски кулинарни форуми са.

# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 6 003
Наталина smile3525 ....точно този е сайта от където си копирах сандвичите

# 9
  • Мнения: 3 830
На клечки можеш да нанижеш кубчета топено сирене, краставица, шунка. Можеш да изрежеш от най-различни колбаси, сирена, хляб, зеленчуци различни фигурки и да ги комбинираш и нанижеш, както пожелаеш.

Стават много атрактивни, удобни и вкусни!  Peace

# 10
  • Мнения: 845
Благодаря ви за страхотните идеи.  HugВсички деца ахнаха и изядоха всичко до дупка, за което съм ви признателна. smile3525

Общи условия

Активация на акаунт