Алергия?

  • 1 374
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте, д-р Слънчева!

Дъщеря ми е на 4 месеца. От първия месец се храни с Аптамил АР, отначало смесено, а след втория месец само с него. В началото на 3 месец се появиха ситни пъпки по цялото тяло и по лицето. Нашта лекарка веднага ни видя и се усъмни в алергия към белтъка на кравето мляко. Сменихме Аптамил АР с НАН ХА, за 3 дни ни изписа Кларитин и Витамин С. В края на втората седмица пъпките напълно изчезнаха. Още две седмици се хранихме с НАН ХА. След това постепенно пак се върнахме към Аптамил АР. Сега обаче имаме много силни колики. От тях малката не може да спи спокойно през деня, спи предимно с биберон, а щом го пусне, най-много след 15 мин. се буди. Така е вече 1 месец, а от няколко дни се буди и през нощта. Даваме 6х15 капки САБ симплекс и еспумизан, когато е по-неспокойна.
Според вас има ли съмнение за алергия към белтъка на кравето мляко и на нея ли се дължат коликите? Да уточня, че нямаме други симптоми (диария, повръщане, вече и обрив нямаме).
Ако са само колики, кога може да се очаква да изчезнат? Има ли по-ефикасно средство за облекчаването им?

Предварително благодаря за отговора!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Коликите не са признак на алергия, но щом при първия обрив се е повлияло добре от промяна на млякото е било добре храненето изобщо да продължи с хипоалергичното мляко. Ако оплакванията продължат е добре да се върнете към него и да го давате вместо друго АМ.

# 2
Здравейте, д-р Слънчева!

Благодаря ви много за отговора!
Всъщност в моето писмо пропуснах да спомена, че именно заради коликите се върнахме отново на НАН ХА, но и от него те не спряха. Имаше и друг проблем - дъщеря ми не го обича и всеки път, когато се хранеше, плачеше, буташе биберона с език. Беше кошмар! И тъй като и коликите не минаха, решихме отново да върнем Аптамила (него поне го яде). Като казвам решихме, имам предвид с нашата лекарка.
Във ваши отговори към други майки прочетох, че може да се дават по 20 капки Еспумизан на всяко ядене. Така и направих и коликите като че ли отслабнаха. Даже една седмица изкарахме без капки и малката беше сравнително добре. Но от вчера пак се засилиха. Не давам друга храна освен Аптамил АР. От днес искам да започнем със сок от ябълки, но ме е страх, не знам какво ще стане.
Според вас проблем ли е, че още не сме започнали със захранването? На какво може да се дължат тези силни колики (дъщеря ми е вече на 4 месеца и 16 дена)? Да отбележа, че докато бях бременна, гинеколожката ми видя някъде в 7-мия месец, че чревцата на бебето са раздути и така беше до края (до 9-тия месец). Може ли проблемът при нас да е друг, а не колики?

Ще съм ви много благодарна за отговора!

# 3
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При някои бебета коликите продължават по-дълго време и това не е фатално. Ако бебто наддава на тегло значи е здраво и няма здравословни проблеми! Grinning
След като има по-чувствително стомахче изчакайте да навърши 5 м огава престъпете към захранване със сокчетата. Не е проблем, че започвате захранването по-късно. Продължете с еспомизана и малко топло на коремчето.

# 4
Благодаря, д-р Слънчева!
След вашия отговор съм по-спокойна!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт