Проблем с врастване на нокти- помощ

  • 2 322
  • 6
  •   1
Отговори
Имам проблем с врастване на ноктите. Кажете някакъв лек за този проблем /без да ходя на лекар/
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 9 074
Доколкото знам врастнали нотки се отстраняват оперативно - имам приятелка, на която редовно й се случва, на пръстите на кракатам - вече не й прави впечатление процедурата при хирурга.

# 2
  • Мнения: 941
аз доколкото знам,може и педикюристка да се справи с проблема

# 3
  • София
  • Мнения: 362
Привет!
Точно в момента съм с изваден нокът на крака и кюретаж на нокътното легло - причината е точно врасване на нокътя.
Та точно поради тази причина съм малко чувствителна към фразата "вече не й прави впечатление процедурата при хирурга" - боли си, няма какво да се лъжем. На мен за съжаление ми е за втори път - първия път просто ми извадиха нокътя, който отново си порасна зле. Да се надявам, че сега ще израсне както трябва.
Това, което мога да ти препоръчам, qwerradi , е да идеш като начало на дерматолог, който да прецени дали няма гъбички. Ако няма и възпалението ти е страхотно (както беше при мен) - а така не може да се оперира - се предписва антибиотик за лечение на отока и премахване на гнойното огнище. После се предприемат мерки от хирурга. Самата манипулация не боли, но след това има доста неприятни дни и процедури (най-малкото къпането си е приключение Simple Smile )
Има и друг вариант, разбира се - ако не ти е толкова зле нокътя ( с оток и гной) наистина иди при ДОКАЗАНО ДОБРА И ПРЕПОРЪЧАНА педикюристка, която с течение на времето ще ти "оправи" врастването.
Но, моля те, не ходи направо при хирург - това е най-леното!!! А и хирургията е малко "касапска" (не обиждам никого!) специалност - първо казват "Ще режем!".
Е, дано съм ти била от полза Simple Smile
Успех!

# 4
  • Мнения: 9 074
Не че е нужно да отправям реплика, но все пак: всеки си има праг на болка, явно моята приятелка има доста висок такъв - а и от малка й ги правят тези неща, малко или много е свикнала и знае какво да очаква от процедурата. Сигурно е неприятно, спор няма, но все пак, ако бях аз, сигурно щях да пукна от страх, а тя доста стоически понася нещата. Тя също беше ходила на дерматолог, но при нея нямаше друг избор - трябваше хирургът да си свърши работата.
И още нещо - при нея никога е нямало гной или нещо такова, може бизатова случаят й е по-лек.
Желая ти бързо възстановяване и по-малко болки Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 362
Благодаря .:.Stef.:.    Hug

# 6
  • Мнения: 511
Не че е нужно да отправям реплика, но все пак: всеки си има праг на болка, явно моята приятелка има доста висок такъв - а и от малка й ги правят тези неща, малко или много е свикнала и знае какво да очаква от процедурата. Сигурно е неприятно, спор няма, но все пак, ако бях аз, сигурно щях да пукна от страх, а тя доста стоически понася нещата. Тя също беше ходила на дерматолог, но при нея нямаше друг избор - трябваше хирургът да си свърши работата.
И още нещо - при нея никога е нямало гной или нещо такова, може бизатова случаят й е по-лек.
Желая ти бързо възстановяване и по-малко болки Hug

 Peaceне боли много да знаеш аз миналия месец имах този проблем

Общи условия

Активация на акаунт