Въпрос за банка ОББ

  • 1 656
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 549
Здравейте, предстои ни да теглим кредит за закопуване на панелно жилище и като пусках кредитен калкулатор винаги излиза, че лихвите и таксите на банка ОББ са най-ниски newsm78 Въпросът ми е - някой теглил ли е кредит от тази банки и реална ли е тази информация??? Ще съм ви много благодарна за помощта Praynig

# 1
  • Мнения: 1 897
Обиколи няколко банки и провери на място.Поискай да ти направят примерен погасителен план.
Не всички банки опресняват редовно информацията в сайтовете си.
А и доколкото чувам напоследък се очаква някои банки да завишат лихвите по кредите, които отпускат от 01.09.

# 2
  • Мнения: 3 459
Ние  теглихме потребителски и като смятах в сайта с кредитния калкулатор и след това като ни дадоха погасителния план нямаше кой знае каква разлика - най-много лев,два.За ипотечните кредити не мога да кажа нищо  newsm12
Цитат
Поискай да ти направят примерен погасителен план.
Peace

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Обиколи няколко банки и провери на място.Поискай да ти направят примерен погасителен план.
Не всички банки опресняват редовно информацията в сайтовете си.
А и доколкото чувам напоследък се очаква някои банки да завишат лихвите по кредите, които отпускат от 01.09.
Погасителен план ще ви дадат след предварително одобрение за кредит, което означава че ще трябва да плати такса одобрение, която за ОББ мисля беше 30лв. Иначе ще ви направят някъкъв примерен, който не се знае колко е реален. Бтв ОББ и ПИБ имат най-ниско увеличение на лихвите по ипотечните кредити само 0,5%, като увеличението е от 01.09 за бъдещи кредитоискатели и от 01.10 за настоящи такива, т.е. вече е реално, незнам дали на кредитния калкулатор е предвидено това, така че и моя съвет е да се пита на място или поне да разгледате подробно сайтовете на интересуващите ви банки. Има и други неща освен лихвата - за чия сметка е оценката на имота, каква е годишната такса за обслужване на кредита и прочие услуги, който гълтат доста пари , така че хубаво четете и гледайте докато избирате

Общи условия

Активация на акаунт