злоядо дете на 7 месеца

  • 741
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Мили мамчета, моето малко слънце не иска да яде! Освен адаптирано мляко не иска нищо друго. Когато му давам пюрета плаче и се дърпа - пробвах и с детска кухня - същата работа. Не знам какво да правя. Не е много слабичък но сме под нормата и това злоядо хранене ме притеснява. Дайте ми съвет, МОЛЯ!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 353
Ами нека да пие мляко още известно време и пак го пробвай с пюренца.

# 2
  • Мнения: 917
а ти как захрани? и аз си мислих, че малката е злояда, но се консултирах тук с майките и те казаха - няма злояди деца! и за мое съжаление бяха прави. оказа се че в мен е проблема, от тогава няма проблем, детето си яде колко иска, ако пропусне, да гледаш какво става на следващотото хранене. сега като се замисля, проблема идва от там, че аз първо не захраних правилно.

# 3
  • Мнения: 4 447
а ти как захрани? и аз си мислих, че малката е злояда, но се консултирах тук с майките и те казаха - няма злояди деца! и за мое съжаление бяха прави. оказа се че в мен е проблема, от тогава няма проблем, детето си яде колко иска, ако пропусне, да гледаш какво става на следващотото хранене. сега като се замисля, проблема идва от там, че аз първо не захраних правилно.

Taка е - злояди деца няма.  Peace Режима и храната на детето не го определя майката, а детето Wink

Ако си захранила рано, това е причината за т.нар. "злоядо дете". Peace

# 4
  • Мнения: 1 183
И със Стефания стана много трудно захранването,даже така се бях притеснила,че бях пуснала толкова много теми и не знаех как да захраня правилно,отначало изобщо не искаше да яде каквото и да било с лъжица,искаше си само млякото и така,но малко по малко свикна,просто изчаках известно време и пак продължих с опитите,сега е толкова лакома,че пу-пу... Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 15 218
Какви пюрета си давала-плодови/зеленчукови, домашни/купени, каква марка?
Каши яде ли?
Дай повече информация, за да се опитаме да ти дадем съвет.

Някои бебета не харесват купени пюрета, други-домашни. Ако си давала от едните-пробвай с другите. Пробвай с друга марка....
Някои не харесват чистия вкус на зеленчуците-може да добавиш към зеленчуковото пюре АМ или плод, може и тиква-много бебета я харесват и прояждат всичко с тиква.
Моето бебе не харесваше кашите кой знае колко, но когато в тях имаше добавено плодово пюре ги ядеше с удоволствие.
В някои кухни храната не е особено добра, така че бебето ти може и да е взело правилно решение, като не иска да я яде.  Laughing

Въобще-кажи по-точно какъв е проблемът при вас, за да се опитаме да ти помогнем.

# 6
  • Мнения: 278
И моето дете е такова, само мляко пие и то не много по 120 мл, ако заспи до 1 час й давам остатъка да го пие заспала. При нас нищо не помага, нито мляко в пюрето, нито плодови... тя не яде НИЩО, освен някакви трохи шунка например и после пак мляко. Гастроентеролог ни предписа Перитол и с него ядеше, но като спряхме сиропа, пак спря да яде. Сега пак ще я водим при същата лекарка. Много е трудно с тия злояди деца, майките, които нямат такива просто не могат да го разберат.

Общи условия

Активация на акаунт