ову тест въпрос за чертичката?

  • 1 044
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 88
За първи път ползвам такива реших да започна по- рано от предполагаемата дата .Вчера почти лепсваше черта съвсем съвсем бледа ,а днес я има ясно изразена ,но пък половината е по- тъмна ,а другата половина на тест линията по- светла  , от контролната #Crazy .  .  . .  Днес започнаха болки в яйчниците към обяд. Та мисълта ми е как да го тълкувам този резултат има или няма ову .още  .newsm78 Температурата ми днес падна с една десета  мерена ректално. По план трабваше да почна теста от утре  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 716
Двете черти трябва да са еднакви или тестовата да е по-тъмна от контролната. Тогава се отчита положителен тест. Овулацията е в следващите 24-36 часа.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 88
Lali , благодаря за отговора .Направих още един за по- сигурно и на него чертите са еднакви ,а температурата ми рязко се е покачила от сутринта Thinkingот 36 .3 на 37 .4
значи ли че има вече ову baby_neutral

# 3
  • Мнения: 7 716
Никога не мери следобед температура. Нормално е да е по-висока, не показва нищо.
Само сутрин, преди ставане от леглото, след минимум три часа сън.
Щом чертичките са еднакви - давайте следващите два-три дни на забавленията.

# 4
  • Мнения: 326
Lali , благодаря за отговора .Направих още един за по- сигурно и на него чертите са еднакви ,а температурата ми рязко се е покачила от сутринта Thinkingот 36 .3 на 37 .4
значи ли че има вече ову baby_neutral

На въпроса ми дали О е в деня с най-ниска температура denis_d ми отговори следното:

О настъпва от 24 до 48 часа след (+) тест.
"Всяка графика се разглежда по-различен начин.
За да обобщят разчитането се казва че О настъпва в деня с най-ниската БТ/тогава е пика на Е2/ и след него е пика на ЛХ и едва тогава е О. Това е като някакъв ориентир. НО някои момичета имат стъпаловидна графика, други стръмна и съответно О. настъпва по-разл.време - при едните посредата на покачването, при други веднага след най-ниската БТ."

denis_d дано не ми се разсърдиш, че те цитирам, ама как иначе като аз безрезервно вярвам на всичко, което пишеш Simple Smile)

# 5
  • Варна
  • Мнения: 88
Доста полезна информация получих момичета txtloves При мен се получи точно така температурата падна и към 7 h вечерта теста отчете ову  Partyмалко ми е по - спокойно ,че  #2gunfire тез лекари  така ме бяха наплашили ,че яйчниците ми не работели, добре че научих от форума, че трябва да отида в клиника  Peace Страното, е че след приема на Дуфастон ми видяха и на двата яйчника малки кисти а преди него НЕ #Cussing out

# 6
  • София
  • Мнения: 639
jenaroza аз не съм много наясно , но мисля че след Дуфастона е много вероятно да образуваш кисти. А и другото което е че това че имаш овулация не означава че имаш пукане на фуликул.

много моля ако нещо бъркам някой да ме поправи   Praynig

# 7
  • Мнения: 7 716
Корнелия, овулация означава точно пукането на фоликула и отделянето на яйцеклетка.
Ако имаш доминантен фоликул не означава, че непременно ще се пукне и ще се отдели яйцеклетка.
Повишаването на температурата се приема за коствен признак, че фоликулът се е спукал, тоест има овулация.
Но това не е сигурно. Единствената гаранция е преглед.

# 8
  • София
  • Мнения: 639
Lali сега видях че несъм се изразила правилно, имаш в предвид че засечена овулация с тестове не означава че имаш пукане на фоликул. Или пак съм в грешка  newsm78

# 9
  • Мнения: 3 453
И аз да споделя опита си.
Засичам си овулацията с тестове, мерене на БТ и фоликулометрия.
Два месеца фоликула се спуква 4-5 часа, след положителния тест. Доказано е с преглед. По принцип овулацията настъпва 12-48 часа след теста, но не е задължително.
Имала съм и положителни тестове, но съм задържала фоликул.
Единствено ехографско изследване може да докаже, че овулацията е настъпила.
Успех! Peace

# 10
  • Мнения: 7 716
Lali сега видях че несъм се изразила правилно, имаш в предвид че засечена овулация с тестове не означава че имаш пукане на фоликул. Или пак съм в грешка  newsm78

Пикът на ЛХ /лутеинизиращ хормон/, който отчитат тестовете е около 24-36 часа преди пукането на фоликул. Пложителен тест= пик на ЛХ, обаче няма гаранция, че фоликулът ще се спука, затова освен преди овулацията се ходи на преглед и след при фоликуметрия.

Общи условия

Активация на акаунт