Що за поведение по време на хранене е това

  • 801
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Срещнах поредната чуденка покрай отглеждането и възпитанието на малкия та да ви попитам-Защо? Защо човечко се дърпа от гърдите ми и иска твърда храна. Марти винаги е сядал с нас на масата, когато се храним-така му изграждам култура на хранене и навици, по същата причина често го водя и с мен до тоалетната, за да изградим навици, през последните седмици малко по малко и от време на време му давам по нещо-къде картофче, къде морковче по принципите на Педагогическото захранване. После го кърмя, или ям и го кърмя, общо взето ядем заедно. Няколко дни обаче той се дърпа от гърдата ми и иска от нашата храна-бърка ми в чинията, в устата, ако не му дам ме гледа едно жално-жално като кученце, с едни влажни очи и преглъща-как да не му дам нещо, като види само лъжичката и зяпа. Днес му направих оризова каша, а бях решила да отложа същинското захранване, докато станем на 6 месеца, изяде 4 чаени лъжички и още искаше, кърма не ще. Сукне малко и пак драпа към кашата, какво е това? Да не се отбива, какво да го правя?

# 1
  • Мнения: 2 829
Ами на мен ми се вижда нормално-когато ядете твърда храна бебето иска да прави като големите-да яде твърда храна, а не да суче.
Според принципите на ПЗ обаче като му дадеш 3 микродози от 1 нещо и ако иска още трябва да му дадеш друго нещо. Като опита от всичко, което има на масата и ако проси още-махаш го от масата. Алекс беше като прахосмукачка първия месец от захранването (ПЗ, аз пюрета и каши не съм му давала изобщо), след това интереса му отслабна, дори имаше 2-3 седмици в които изобщо не искаше да опита друго, освен кърма.
При нас когато иска да суче-не можеш да го залъжеш с друга храна и обратното-ако иска манджа-няма как да му дам да суче. Затова и ми е малко чудно как другите мами могат да заместят кърмене?

# 2
  • Мнения: 753
А пък аз си мисля за бум в растежа - моят бебо имаше такъв в края на 5-ия месец и направи някаква кърмаческа стачка. Това ми хрумва на мен.

# 3
  • Мнения: 1 691
Съгласна съм с yanast - моят звяр е абсолютно същият: ядем ли на масата, дори не помисля за кърма, може да няма много интерес към нашето ядене, но и за циците не се сеща. Едва известно време след като сме станали от масата (понякога 15 мин, понякога повече от час) се съгласява да суче. Просто детето разграничава двете неща - сукането и яденето на масата не са едно и също и не се комбинират.

# 4
  • Мнения: 966
по добре му давай първо да суче,а после да ядете вие и да е на масата при вас.Успех Peace

# 5
  • Мнения: 2 616
Значи
1. Първо-суче
2.После сяда с нас на масата, давам по 2-3 микродози от всичко и го махам. Това на всяко сядане на масата, нали? Не му ли пречи солта в нашата храна?
3. Може и пюрета и каши евентуално, по обед, половин-един час след сукане.

Това ли е?

# 6
  • Мнения: 2 829
1. Зависи от кърмачето-ако иска да суче преди ядене му давай, но при нас Алекс суче само когато той иска и не става преди ядене, преди разходка и т.н.
2. Даваш по 2-3 микродози от всяко нещо, което има на масата (обаче само ако бебето си поиска) и го махаш от масата, само ако иска още. Ако си седи кротко-нека си седи Grinning. Солта не пречи особено, защото за целия ден ще му се събере 1 чаена лъжичка твърда храна на ден. В крайна сметка и в пюретата и кашите има по малко сол и захар, да не говорим, че на тази възраст повечето бебета ядат попара-колкото и да изкисваш сиренето в него и в 2-та сухара има доста повече сол, отколкото в 1 чаена лъжичка от вашата храна.
3. Ако си решила стриктно да се придържаш към ПЗ не трябва да даваш пюрета и каши изобщо. Но това си е твое решение. Аз не съм давала каши и пюрета, и не мога да те посъветвам как да комбинираш ПЗ със "стандартно" захранване. Сигурно обаче има майки, които ще ти дадат съвет.
Желая ти успех!

# 7
  • Мнения: 1 328
При нас когато иска да суче-не можеш да го залъжеш с друга храна и обратното-ако иска манджа-няма как да му дам да суче. Затова и ми е малко чудно как другите мами могат да заместят кърмене?

Моето мишле първо се кърми, после хапва малко твърда храна.. или повечко, после за десерт си се кърми и то яко. Не всеки път е така, но в повечето случаи е тази схемата.

# 8
  • Мнения: 2 829
При нас когато иска да суче-не можеш да го залъжеш с друга храна и обратното-ако иска манджа-няма как да му дам да суче. Затова и ми е малко чудно как другите мами могат да заместят кърмене?

Моето мишле първо се кърми, после хапва малко твърда храна.. или повечко, после за десерт си се кърми и то яко. Не всеки път е така, но в повечето случаи е тази схемата.

Имаш значи кърмаче-мечта, мойто ако не иска да суче се извива, дърпа се и реве. А беше толкова хубаво, когато за всяка болежка кърменето беше лек....

# 9
  • Мнения: 2 616
1. Зависи от кърмачето-ако иска да суче преди ядене му давай, но при нас Алекс суче само когато той иска и не става преди ядене, преди разходка и т.н.
2. Даваш по 2-3 микродози от всяко нещо, което има на масата (обаче само ако бебето си поиска) и го махаш от масата, само ако иска още. Ако си седи кротко-нека си седи Grinning. Солта не пречи особено, защото за целия ден ще му се събере 1 чаена лъжичка твърда храна на ден. В крайна сметка и в пюретата и кашите има по малко сол и захар, да не говорим, че на тази възраст повечето бебета ядат попара-колкото и да изкисваш сиренето в него и в 2-та сухара има доста повече сол, отколкото в 1 чаена лъжичка от вашата храна.
3. Ако си решила стриктно да се придържаш към ПЗ не трябва да даваш пюрета и каши изобщо. Но това си е твое решение. Аз не съм давала каши и пюрета, и не мога да те посъветвам как да комбинираш ПЗ със "стандартно" захранване. Сигурно обаче има майки, които ще ти дадат съвет.
Желая ти успех!

Не знам дали ще има кой да ми даде съвет как да ги комбинирам нещата. Но засега, то са само 3 дни още де, ама малко работата е както дойде с храненето. На обяд се кърмим, после ядем, силно казано, защото той я хапне 1 ч.л каша, я не. На вечера понеже беснее и не става със сукане му давам по малко от нашата храна ако е нещо, което сметна за подходящо за него, гледам да не са алергизиращи храни, че сме малко специални. Дано не омотаме нещата.

Джени ми беше пуснала една хубавка схема за захранване, утре ще я слагам и нея на вратата на хладилника и да видим какво ще ни се получи.

А за попарата направо ме е страх да си помисля. Още не мога да разбера защо им се дава такваз храна на децата, ама айде ще си мълча, че не става въпрос за това тук  smile3505

# 10
  • Мнения: 2 829
Само да ти кажа, че има деца оцелели без да ядат попара-моето например Grinning
След като те притеснява-можеш да не даваш. Аз се отвращавам от попара (помня като малка баба ми как все ве убеждаваше да опитам попара) и не мога да ям. Предложих на родата ако някой обича попара да си направи и да яде заедно с малкия, обаче никой не го направи и малкия още не е ял попара.

# 11
  • Мнения: 1 691
Аз не съм давала каши и пюрета, и не мога да те посъветвам как да комбинираш ПЗ със "стандартно" захранване. Сигурно обаче има майки, които ще ти дадат съвет.
Аз по неволя (защото преди се дохранвахме с АМ) комбинирам ПЗ със "стандартното", но много-много съвети не смея да давам. Пюрета не съм давала, но каши (домашни) да.
На 5 и 6 месеца давах веднъж дневно каша, като отначало беше по 20-30 гр и много бавно нарасна до около 100 гр. Другата храна беше само в микродози за опитване също почти до 7 месец.
Сега имаме 4-5 сядания на масата, като готвя неща, които и малкият може да яде, а 2 от храненията (междинни закуски) са само плод или зеленчук.
Кърменето ни продължава да е на поискване, като вече се съсредоточи преди заспиване и след събуждане, независимо дали е ял преди 5 минути или преди час.
Само да ти кажа, че има деца оцелели без да ядат попара-моето например Grinning
След като те притеснява-можеш да не даваш. Аз се отвращавам от попара (помня като малка баба ми как все ве убеждаваше да опитам попара) и не мога да ям. Предложих на родата ако някой обича попара да си направи и да яде заедно с малкия, обаче никой не го направи и малкия още не е ял попара.
Много хубав съвет! И аз го спазвам - тъй като се придържам към ПЗ, сутрин двамата с малкия заедно хапваме попара (обичам я), овесени ядки със сирене, някаква друга каша или дори филийка със сиренце и масло (дребосъкът вече може да си дъвче залчета).

# 12
  • Мнения: 1 328
Не знам дали ще има кой да ми даде съвет как да ги комбинирам нещата. Но засега, то са само 3 дни още де, ама малко работата е както дойде с храненето. На обяд се кърмим, после ядем, силно казано, защото той я хапне 1 ч.л каша, я не.
Ще си дойде на място всичко с храненето, споко Simple Smile И ние още не сме с някакъв режим кой знае колко хубав.. то аз нямам режим и не знам как на него да му направя примерно.
Комбинирай на око и както дойде, а то все някак ще дойде Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Незнам дали ще те успокоя, ако ти кажа, че и моя син е същия.... Види ли да влизам в стаята с купичката, в която му е кашата или да се размотавам с бурканче пюре почва да мляска като невидял, а ако пък е с нас на маса е истинска фурия. Разчеква се на 4 страни, за да види всеки по един към какво посяга и започва да те гледа настойчиво и да крещи. Аз разбира се давам, каквото сметна за добре.....

Общи условия

Активация на акаунт