Не иска АМ

  • 1 671
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Какво да го правя, посъветвайте ме. Пие само по около 50 мл. АМ, после стиска устата и повече не иска. До преди около месец си го хапваше добре, сега и кашата отказва след 2-3 лъжички. Харесва само пюрето. Колебая се дали да го обърна на кисело мляко? С това малко ядене започна да слабее, а е доста енергичен. Но нощем не се буди 8-9 часа и това мляко е крайно недостатъчно. Иначе не е болен... newsm78

# 1
  • Мнения: 5 790
Не знам какво да те посъветвам за това, че не яде АМ. Единственото, което мога да ти препоръчам е да НЕ даваш кисело мляко. Твърде малко е бебето още за кисело. Може би по-скоро да разредиш интервалите на хранене или да смениш марката на адаптираното мляко.

# 2
  • Мнения: 43
Малката ми дъщеря също не изяжда понякога с охота АМ. Пие между 50 и 150 мл. но честно казано не се безпокоя, защото е жизнена и се развива нормално. Тя също се буди нощем, но тогава и давам кърма след което заспива. Гледам да не се безпокоя и смятам, че и ти не бива да се безпокоиш, но все пак се посъветвай с педиатър. Според мен и бебетата въпреки, че са малки имат свой вкус и понякога им омръзва да хапват едно и също.

# 3
  • Мнения: 1 092
това е някакъв период - незнам как да го определя newsm78
сина ми отказваше АМ на вашата възраст, в чудо се видях - около две седмици и прояде пак....
в периода с "неядене" на АМ наблягах на пюретата и кашите  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 6 971
След като харесва пюрето разтваряй АМ - 3-4 мерителни лъжички в 20-30мл вода и го смесвай с пюрето. Може да пробваш и да слагаш в млякото някакви бисквитки без глутен и да го даваш с лъжичка. Синът ми на 6 месеца категорично отказа АМ в чист вид от шише - един месец водихме борба, изнервих и детето и себе си и  започнах да слагам АМ във всичко - плодово, зеленчуково пюре, каша, кремче (моят син е захранен на 40 дни - което е грешка, но на тези месеци хапваше доста неща) и така. Може пък при вас да са започнали зъбки и за това да е намалял апетита, не се отказвай и бъди спокойна, начини за даване на АМ - много.

# 5
  • пловдив
  • Мнения: 398
И според мен е от зъбките и ние имахме такъв период с тази разлика,че синът ми тотално отказа АМ при първо вкусване  и до ден днешен го яде само с бисквити или смесено с кус-кус или грис  newsm10

# 6
  • Мнения: 814
Синът ми имаше такъв период макар и по-голям (около 1 г.). Смених старото АМ с новото Lactana BIO не само заради неяденето (защото все пак той беше по-голям и ядеше и други неща вече), но и заради другите качества на АМ и той започна да изпива отново цялата доза. На мои познати с много злояди по-малки бебчета, това мляко също помогна.
Каквото и да решиш, в никакъв случай не захранвай още с кисело мляко (много сте мънички Simple Smile)

 
 

# 7
  • Мнения: 43
ivemom на няколко места срещам тази марка млека, но не знам защо не съм я срещала магазините и аптеките. Моля те, би ли дала някакви подробности за него, външен вид, опаковка и от къде го купуваш?

# 8
  • Мнения: 814
dessiz,
Писала съм в други теми за това немско млекце Lactana BIO (можеш да разровиш  Wink). То е ново тук. Аз много дълго четох и проучвах преди да преминем към него и направих този избор за себе си, защото е единственото АМ в България, което е с пробиотици и 4 вида бифидобактерии, които са много важни за нормалното функциониране на бебешкото коремче и е БИО-производство (т.е. не би трябвало да има никакви химикали и др. вредни вещества). Ние преди бяхме основно на Aptamil (но то е с пребиотици), пробвала съм и HIPP HA, но за кратко. Истината е, че синът ми имаше периодично обриви, а и с коремчето не беше редовен. Откакто сме на това АМ не съм имала проблем (да чукна на дърво). Аз самата нямах никаква идея за разликата между пребиотици и пробиотици и колко е важна тя преди да попадна на брошура, която ме заинтригува и ме накара да започна да чета. Това, което открих е, че в България само HIPP и Lactana са с пробиотици, но HIPP е само с един вид бактерия и не е БИО-то. Аз много се опитвам да се информирам за тези неща, защото донякъде още ми е малко криво, че успях да кърмя сина си само до 4-тия месец. Малко ме е яд също, че чак сега внесоха Lactana и понякога си мисля, че ако бях имала шанса да го захраня направо с него, щеше да е по-добре за детето. Но мъжът ми казва, че малко се вманиячавам Laughing     

Аз лично го купувам от различни места - от Бебе Маркет, от Папагал или от аптеката, която е отвън до Кауфланд (когато ходим да пазаруваме там). Не знам за всички обекти, където може да се намери, но ето ти сайта на вносителя: www.njpartners-bg.com (те имат и форма за запитване  newsm78)

Относно пробиотиците - преди време се бях опитала да пусна тема с оглед майките да се ограмотяваме взаимно относно различните качества на АМ, ама нещо "хич не хванах декиш"  Laughing. Мисля, че тогава сбърках с формата на изказа. Но според мен, да се знае значението на пробиотиците е много важно за мами, които хранят с АМ и затова може да се пробвам занапред с нещо по-интересно  Wink

         

# 9
  • Мнения: 1 986
Бебонка е на 6 месеца. От месец вече пие по 50-60 ml на всяко хранене. Преди изпиваше по 140-150ml и никога не отказваше, бях толкова доволна, защото вече имам злоядо дете и още се налага да я храня. Това за каката,  а сега за бебока. Понякога изобщо не иска да лапне биберона. Дори сутрешното хранене е проблем. Ако започне с желание като достигне заветните 60 ml завърта глава изплюва биберона и няма сила, която да я накара да продължи. Не я насилвам. Опитвам се да продължа след 10-15 минути и дори и да започне пак, може и да изпие още 10 ml и толкова. Не  мога да давам нещо различно, защото се опитвам да започна захранване и както сигурно предполагате всичко се изплюва. Дадох сокче от ябълка-не става. Опитах картофено-тиквено пюре, пак навън. Утре ще пробвам какво ще стане ако сваря само картоф и да го разредя с мляко. Ако и това не стане, след няколко дни ще опитам с оризова каша.
Не зная с какво мляко евентуално да опитам да заменя АМ, защото сме на Нестле Ал 110.

# 10
  • Мнения: 26
здравей vava,вие на колко месеца сте.ние сме почти 4 м и сме на същото дердже.бяхме на нан-ха,но сега купих милумил1 и 6те видя как ще е.едвам правим 4 хранения по 120.напражо ще откача.

# 11
  • Мнения: 1 986
здравей vava,вие на колко месеца сте.ние сме почти 4 м и сме на същото дердже.бяхме на нан-ха,но сега купих милумил1 и 6те видя как ще е.едвам правим 4 хранения по 120.направо ще откача.
Малката е на 6 месеца и яде дори по-малко от твоето бебе. Дано, новото мляко, което си купила се хареса повече на бебока, но не било много хубаво да се сменя често АМ, за да не предизвикаш някакъв стомашен дискомфорт или да отключиш алергия.
Днес моята малка принцеса изяде сутринта 130 ml (почти насън), но на обяд само 40 ml. След обяд отказа след първите 10 ml. След 1 час започна да плаче и да си слага одеалцето в устата. Направих ново мляко и го изпи почти цялото. Отиде ни режима по дяволите. Дано скоро огладнее пак.
А ти, irina39, не откачай. Ако ака поне веднъж дневно, памперсите,които сменяш не са сухи или пък не му е хлътнала фонтанелата, все още положението е по контрол. За всеки случай отиди в понеделник на консултация и лекарката да прегледа бебето по-обстойно, включително ушите и носа. Хремавите бебета и с болни уши отказват да пият мляко от биберон, защото не могат да дишат през носа ако им е запушен и не могат да смучат ако имат проблем с ушите.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 098
Пробвай с друго АМ. Не видях какво давате, но знам, че Милумил-а е много харесван от бебетата. Ние сменихме 4 млека (по други причини- заради запичането, иначе си ги яде всичките). Стига да не го правиш през два дни и неоснователно, щото ей така ти е щукнало, не е проблем.

# 13
  • Мнения: 100
И ние бяхме така, дори и 50мл не е яла, но след 1месец почна да похапва повече от самосебеси. Иначе когато не ядеше слагах няколко лъжички плодово пюре в млакото и го изпиваше, но правех това веднъж дневно за да не я натоварвам

# 14
  • Мнения: 2 755
Купих Lactana BIO, пие същото количество като Фризо. Не евъзможно да не е гладен след 9 часа сън, а яде все по толкова малко. Като стигне до 60-90 най-много спира сякаш се е заситил. В чудо съм се видяла с какво да го храня. Явно проблема не е, че не харесва млякото. А този месец почти не е порастнал. Пробвах и с кисело - същата работа ooooh!. Пък не става да го храня само с пюрета...

Общи условия

Активация на акаунт