Относно топлофикация имам въпрос

  • 1 822
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз имам питане относно топлофикация София,Наложи се радиатора на кухнята да го отстраним ,поради теч,Стаята я отопляваме с климатик,Дотук добре,но според домоуправителката трябва да поставим и там топломер имало някаква наредба,Днес е срещнала мъжа ми и му е надула главата,Вярно ли е?Останалите стаи са с топломери и са отчетени,Докога е срока да се получат и изравнителните сметки,някой знае ли?

# 1
  • Мнения: 26
И аз имам питане относно топлофикация София,Наложи се радиатора на кухнята да го отстраним ,поради теч,Стаята я отопляваме с климатик,Дотук добре,но според домоуправителката трябва да поставим и там топломер имало някаква наредба,Днес е срещнала мъжа ми и му е надула главата,Вярно ли е?Останалите стаи са с топломери и са отчетени,Докога е срока да се получат и изравнителните сметки,някой знае ли?


Защо не се допиташ директно до Топлофикация... Домоуправителката може да ви каzва всичко...

# 2
  • Мнения: 953
Ние доскоро бяхме само с два радиатора, а третия беше свален. Завършваше с тръби и на тях бяха сложили тапи, нямаше топломер.
Топломер се монтира върху радиатори  и лири.
На какво ще ти сложат топломера върху тръбата ли?
Най-добре се обади на фирмата за топлинно счетоводство ще ти отговорят.

# 3
  • Мнения: 4 841
Ако върху радиатора досега е имало топломер, трябва да извикате фирмата за топлинно счетоводство да направи протокол, че радиатора е демонтиран и да го "затапи". Това става срещу дребна такса (на различните фирми е различна, но е в порядъка на 5-10 лв). Както са ти казали, топломер не се поставя, но си направи протокол преди започването на отоплителния сезон.
Колкото до сроковете за изравнителни сметки и т.н., също се обърни към фирмата. Защото нашите изравнителни сметки например вече дойдоха, и даже изтече 14-дневния срок за обжалване.

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
При нас пък още ги няма никакви.
И върху какво точно трябва да се постави топломера при демонтиран радиатор, върху климатика ли Mr. Green
Да използвам темата за да попитам - дали някоЙ знае от кога ще спират топлата вода в Младост, че чух нещо за септември, но не разбрах коя е датата.

# 5
  • Мнения: 9 050
Радиатор се отстранява само от служители на Топлофикация. Не може ей така всеки да си свали радиаторите. Трябва да уведомите Топлофикация, за да го затворят или там каквото правят при демонтаж и да го отпишат.

# 6
  • Мнения: 9 050
При нас пък още ги няма никакви.
И върху какво точно трябва да се постави топломера при демонтиран радиатор, върху климатика ли Mr. Green
Да използвам темата за да попитам - дали някоЙ знае от кога ще спират топлата вода в Младост, че чух нещо за септември, но не разбрах коя е датата.


От 17-ти до 25-ти Септември.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
marianasot,
Обадете се във фирмата за топлинно счетоводство. Не в Топлофикация.  Ще дойдат хора, ще направят протокол, ще демонтират уреда за топломеренето. Иначе, през следващия сезон ще ви напишат максимална мощност на топломера и после вървете доказвайте кога сте го махнали въпросния радиатор, барабар с уреда. ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
В понеделник,ще звъня в топлофикация.,грешка във фирмата за топлинно счетоводство.Радиаторът за,който става въпрос е изнесен извън апартамента,много отдавна.А домоуправителката иска да купуваме нов ,и на него да слагаме топломер.Аз не виждам смисъл.А отгоре на всичко не съм получила още и изравнителната сметка за отминалия отоплителен сезон.Сигурна съм ,че е нейно дело и това.А от другия месец започва отоплителния сезон на следващата година.

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Абсолютно никоЙ не може да те задължи да купуваш нов радиатор и топломер.Остави я да си бучи и не и се връзваЙ на глупостите. Така е по закон все още.

# 10
  • Мнения: 10 514
Момичета, ние искахме сега да си махнем радиатора от кухнята. Обадих се в Нелбо и ми казаха, че се затапва, прави се протокол с подписи на трима съседи, който се носи при тях и готово.
После звънах в Топлофикация и от там казаха, че не може да махаме радиатора, пишело го в закона. Четох, в закона го няма , но в Общите условия и в Наредбата го намерих  - публикувани са на сайта им.
Сега искат промени в нормативната уредба, според които ако правиш промени в инсталацията, те имат право да спрат топлоподаването на целия вход.
Това е моето проучване, не са ми излишни 200лв, но ще купуваме нов радиатор.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
А ти какви промени ще правиш в инсталацията.Имаш право,дори и според новите им разпоредби,да си преместиш радиатора пр,под иззидания нов прозорец.
Ние ще си местим на удобно и практично място радиатора във всекидневната.Въпрос на време  е да стане.Не променяме инсталацията,а използваме същия щранг,а радиатора го изместваме на другата страна.Успех и после кажи какво си направила!а ние все още си чакаме изравнитлната сметка!

# 12
  • Мнения: 10 514
Аз исках да махна изцяло радиатора, защото не го ползваме и ми заема място. Наистина имам право да го местя, но не и да го премахна изцяло.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
А той с поставен топломер ли е?Нашият беше без такъв и ние го отстранихме много отдавна.Може да го отстраниш(радиатора),и да го прибереш ,някъде.Важен е топломера.Нашият радиатор е без топломер и стои пред входната врата на мазето.На никой не пречи.Попитай във фирмата за топлинно счетоводство ,ако искаш да го отстраниш какво да правиш с топломера.преди да е започнал отоплителния сезон.

# 14
  • Мнения: 9 050
Аз исках да махна изцяло радиатора, защото не го ползваме и ми заема място. Наистина имам право да го местя, но не и да го премахна изцяло.


Точно така е. Радиаторите са собственост на Топлофикация и само те могат да ги махат. Самостоятелното сваляне на радиатора може да доведе до глоби, а ако самият радиатор липсва и не можете да го дадете на Топлофикация - се заплаща. Ние имахме такъв проблем с откраднат радиатор от тези общите, които са на стълбището. Платихме го.

Общи условия

Активация на акаунт