Място където поставят ваксината

  • 603
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте мами,
знаете ли на кое място поставят ваксината на бебето в родилният дом?
В крачето или рамото?
Синът ми ще навърши 3 месеца.
На рамото му излезе голяма пъпка,като цирей и е много червена.Та се чудя дали е от някаква ваксина от болницата...
Утре ще ходим на лекар,но да ви питам случвало ли се е и на вашите деца.
Иначе цялото му телце е чисто,никакви пъпки и обриви. Sad

# 1
  • Мнения: 2 865
Това е от БЦЖ-то, точно така се получава, а като зарастне остава малък белег.

# 2
  • Мнения: 4 111
Така е, това е белег от БЦЖ и в България се бие горе на рамото. Всички останали ваксини, на които съм присъствала са бити горе на крачето.

# 3
  • Мнения: 865
БЦЖ се поставя в рамото.На Мария не е ставала подутина или зачервяване,но на каката беше червена и релефна до 1 год.

# 4
  • София
  • Мнения: 676
Правилно са ти казали момичетата  Peace. Добре, че я има, за да не ви правят манту.

# 5
  • Мнения: 11 003
БЦЖ на Рая е на рамото, в момента има червено петънце.

# 6
  • Мнения: 1 371
И на Алекс му стана огромна пъпка, като цирей. Даже се и пукаше, изтичаше нещо... Сега си стои, като кръгла раничка. Педиатърката каза, че колкото по-зле изглежда, толкова по-добре. И било нормално.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
А ние пък нямаме newsm78

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220

И ние нямаме,но му направиха проба и излезе,че го е хванала ваксината въпреки,че няма пъпчица.

# 9
  • Мнения: 31
И при нас беше точно така както го описваш. И аз се бях притеснила , но се оказа БЦЖ-то. Даже сега като и гледам снимки се вижда много добре. Доста бавно и изчезна де , но важното е че се хвана.

# 10
  • Мнения: 4 379
не се шашкай нормално е Stop

# 11
  • Мнения: 1 878
Случва се при някой бебоци - нормално е  Hug Имунитет може да има и със ибез въпросната пъпка, гледа се белега.

# 12
  • Мнения: 7 474
И на Алекс му стана огромна пъпка, като цирей. Даже се и пукаше, изтичаше нещо... Сега си стои, като кръгла раничка. Педиатърката каза, че колкото по-зле изглежда, толкова по-добре. И било нормално.

И при нас така, много дълго и стоеше разранена ooooh!, ама се оправя.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 13:01 от L е о

# 13
  • Мнения: 1 877
Ами значи трябва да ви назначат МАНТУ. Н а Дарин също не му излезе пъпка и сега ще му правят проба,за да разберат,дали имунизацията е успешна?

Общи условия

Активация на акаунт