Маска за много суха коса

  • 2 815
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 500
Кажете бързо, че довечера трябва да си я направя. Косата ми е ужасно суха от боядисване и кичури. Разполагм с бадемово масло. Какво друго мога да добавя или дайте нови идеи.

# 1
  • Мнения: 17 407
Моята също е много суха. Намазвам краищата с бадемово масло, без да добавям друго, че не не съм фен на домашните маски Wink Успех!

# 2
  • Мнения: 5 500
Колко време стоиш и има ли ефект?

# 3
  • Мнения: 17 407
2-3 часа, може и повече. Ефект има, поне при мен, включително и за цъфтящи краища.

# 4
  • Мнения: 6 315
Масло (бадемово или това на Икаров за коса - много е хубаво) или зехтин - втриваш хубаво в корените и увиваш с найлон и кърпа отгоре, за да направиш загряващ компрес за около час. След това нанасяш на косата 1 жълтък и кисело мляко и пак увиваш и престояваш още един час. След това измиваш. Има и една маска с плацента, която действа много добре на суха коса.

На Икаров маслото (мисля, че се казваше серум для волос, ама не съм сигурна) може да се нанася и само по краищата, против цъфтене на косата.

# 5
  • Мнения: 17 407
С риск да досадя - не в корените! Само на краищата( за бадемовото масло). Аз също слагам найлонова шапка.

# 6
  • Мнения: 6 315
Цитат на: beep
С риск да досадя - не в корените! Само на краищата( за бадемовото масло). Аз също слагам найлонова шапка.


Moжe, аз не съм си слагала бадемово - само съм чувала. Действам със зехтин или маслото на Икаров.

# 7
  • Мнения: 5 500
Благодаря ви, ей сега отивам да го направя Wink

# 8
  • Мнения: 522
Преди месец пусках подобна тема във форума. В момента изпълзвам една маска за суха коса на Лореал и съм във възторг от нея. Лесно и бързо. Няма чакане от по1-2 часа, а косата става лъскава и жива.
Иначе от домашните маски мога да ти препоръчам една, която преди редовно си правех: бадемово масло (зехтин), 1 жълтък, 2 ампули алое, 1 ампула витамин Е (вече обаче не е на ампули, а на капсули - т.е. 2-3), 1 ампула вит. А и 1 с.л. рициново масло. Смесаш всичко и мажеш върху косата, отгоре слагаш фолио и хавлиена кърпа и изглеждаш някой филм (т.е. около 2 часа). Измиваш.

Общи условия

Активация на акаунт