За гриса

  • 601
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Мили мами, давате ли грис на децата си и ако да как го приготвяте? Пробвали ли сте гриса на Милупа? Той е безмлечен. С АМ ли го правите, с кърма или с вода? Добавяте ли към него нещо - например плодове, сирене? Смятам скоро да започна да го давам от време на време и се чудя как Thinking

# 1
  • Мнения: 8 242
Давам пшеничен след като навърши годинка.. До тогава давах царевичен. Глутена го въведох на 11м.
Обикновен от магазина.
Слагам сирене, масло, плодове..

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
...
Обикновен от магазина.
Слагам сирене, масло, плодове..

и/или АМ  Peace

# 3
  • Мнения: 1 212
Грис предложих преди няколко дни - много се хареса. Peace
Бях купила обикновен от магазина - на Биосет мисля ....
Днес взех и специален детски / пак е пшеничен/ в синя опаковка , струва 1 левче.
Приготвям го лесно и става много бързо
Кипвам чаша вода. Като заври една по една с постоянно бъркане / с дървена лъжица е най удобно/ добавям 3 супени лъжици грис.
Бърка се до сгъстяване.
Накрая смесвам с рендосани ябълка, слива или намачкан банан / последното особено се хареса/. Предполагам става и с всеки друг плод.
Това е  Hug

# 4
  • Мнения: 24
Здравейте, мили, малки и млади!

Току-що измайсторих една рецепта (ее, преди това погледнах тук-там из форума  Wink, добавих нещо от себе си... и стана супер!):

200 ml водичка (изворна)
2 1/3 с.л. грис (реших да пробвам с царевичен "Крина")
2 мерителни л. АМ (в случая "Нестоджен")
1 банан

Водата и гриса ги сложих заедно на котлона да заврят. Бърках постоянно до сгъстяване около 3-5 минути. Оставих да изстине и прибавих АМ. Разбърках добре и добавих бананчето, което предварително нарязах на много малки късчета. Разбърках и допълнително намачках с лъжица. Стана превъзходно, не се и съмнявам, че малкия ще го излапа с голяма охота.  Grinning

Пожелавам същото и на вас!
Поздрави!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 254
Правех му (на баткото Wink) с вода (когато имах и изцедена кърма), понякога добавях и плод, може и АМ.

Сега пак му правя с кърма (и захар добавям вече), че имам доста.

Общи условия

Активация на акаунт