12 годишна дъщеря ?

  • 4 208
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 587
МОля, дайде ми съвет, имам 12 г. дъщеря, с която живеем двете сами. Нямаме други живи роднини на които да можем да разчитаме. До сега съм имала до. помощница и детегледачка. Последната беше повече първото. Тя обаче ни напуска. Моята работя ме ангажира от 7.30 до 17 ч, а понякога и събота цял ден. Ше оставите ли детето си само или пак ще потърсите помощница?

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 19:41 от shiva58

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
На 12 години?
Аз - моите деца - да!

# 2
  • Мнения: 5 468
На 12 години аз по цял ден се шляех по улиците или стоях сама в къщи.
Обикновено слушах музика и си мечтаех някакви истории, дето никога нямаше да станат. Вживявах се, че съм световноизвестна певица и пеех ли пеех с един дезодорант в ръка (горките ни съседи) Mr. Green.
Не съм правила глупости.

# 3
  • Мнения: 587
Страхувам се от това да не си развали успеха в училище, да не тръгне по лоши пътища, защото няма да има никакъв контрол Cry

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659
Налага ми се да го правя от 7 г. възраст на големият ми син. Последните 2 години даже взима малкият си брат от градина и го гледа, докато се върна от работа, просто нямам друг избор. Сигурно зависи и от детето - до колко е отговорно и самостоятелно, но за мен това не е проблем, уверила съм се, че мога да разчитам на отговорно поведение.

# 5
  • Мнения: 315
оставяй я но и вземи жена по няколко часа на ден да и помага с уроците

# 6
  • Мнения: 3 622
Аз също имам жена, която помага на сина ми с уроците и така стои и с него, но ако имам работа почивните дни го оставям сам - на 9 години е

# 7
  • Мнения: 587
Досега аз се справях с уроците й, но нямах ангажименти по домакинството. Сега съм на кръстопът Shocked Какво да правя? Разбирате че нс става въпроса за оставяне  на детето в къщи само, а за това , че  то няма да има на кого да разчита, освен на телефона. Вашите деца  сами ли си сервират, сами ли се оправят с всичко? Налага ли се да им помагате. Моята не е много самостоятелна и често забравя, понякога много бърза и поради въодушевление от нещо прави пропуски. Абе сложно е да се описва!

# 8
Трябва да и имаш повече доверие и да я оставяш сама.на 12 и детегледачка newsm78 А относно уроците докато завърши училище ли смяташ, че някой трябва да я контролира дали си е научила, написала домашните?На мен от 1 клас никой не ми е стоял на главата да видя какво съм научила и написала, пък не съм останала без образование.А и с какво толкова трябва да се оправя вкъщи, освен да си сервира ядене.като огладнее няма да забрави да яде, бъди спокойна

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Да не казвам голяма дума, че моята е доста мързелива и разсеяна, но на 12 г. би трябвало не само сама да си готви уроците, но и да ти помага с домакинството... Почти на нейната възраст /6 - 7 клас/ съм се грижила не само за себе си, но и за баща ми и къщата /пране, готвене, пазаруване/, докато майка ми е ходила по болници и санаториуми.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Моята на 7г. стои сама в къщи, сама ще се прибира от училище и ако не й хареса занималнята сама ще си подготвя уроците вкъщи. Засега ми помага в чистенето - бърше праха, оправя сутрин леглата, когато е сама вкъщи си сервира и отсервира, прибира храната в хладилника и оставя съдовете за миене в мивката. Доста е самостоятелна, макар че има още кво да се желае...
Но вие сте на 12г.... не се притеснявай! Смятам че всяко дете ще се справи с това да си сервира и отсервира и да си подготви уроците. Ако срещне някъде трудност при подготовката винаги може да остави това, което я е затруднило за вечерта, когато ще се прибереш.  Peace Мисля че е крайно време детето да се научи да разчита на себе си. Има деца от 13 /14 г. учат в друг град далеч от семейството си и се оправят съвсем сами...

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
на 12 години не бих и наемала детегледачка. крайно време е да започнеш да я оставяш сама, според мен дори си позакъсняла. тя има нужда да знае, че и имаш доверие. ако се чуства сама, винаги може да извика приятелка да и прави компания и евентуално да учат заедно.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 497
А тя какво казва. Попитай я, на тази възраст вече са долу-горе наясно с възможностите си и могат да преценят сами. Ако счита че ще се оправи можеш да и гласуваш доверие и да пробвате за известно време.
А ако досега ти е помагала жена в домакинството и с ангажиментите ти тежи тази работа, защо пък да не си вземеш пак жена, която да ти помага. Тя няма да е детегледачка, само че все пак ще има и кой да наглежда госпожицата през деня.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Говори с дъщеря си. Peace
Моята е на 9 години и смятаме вече да я оставяме сама да се подготвя за училище. Тя е съгласна, разбира се, и амбицирана да покаже, че е пораснала Wink.


Ако дъщеря ти пожелае да се занимава сама, пробвайте. Винаги можеш да промениш нещата по- нататък, ако има нужда. Не я лишавай от самостоятелност- достатъчно е голяма вече!  Peace

# 14
  • Мнения: 412
На 12 години аз по цял ден се шляех по улиците или стоях сама в къщи.
Обикновено слушах музика и си мечтаех някакви истории, дето никога нямаше да станат. Вживявах се, че съм световноизвестна певица и пеех ли пеех с един дезодорант в ръка (горките ни съседи) Mr. Green.
Не съм правила глупости.
Когато някой ден, дететто навърши 12 и аз, живот и здраве, пусна такава тема, това ще е отговорът, който ще ме успокои на максимално.
Shiva, мисля, че не  е рано да започнеш да я оставяш сама, но естествено това зависи от детето, най-вече.
И ако досега не е стояла сама, може би ще е трудно, докато привикне и намери сама начин да се оргазнизира, а дори и за домакинските дребности..... Hug

Общи условия

Активация на акаунт