Въпрос за раната след секцио?

  • 5 011
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 745
Здравейте.Миналата сряда ми правиха секцио (имам си една малка принцеска  Heart Eyes ) и като ме изписваха казаха,че раната е спокойна и почти заздравяла,но от вчера в единия край ми е по-подуто и ме боли леко.Иначе външно няма нищо,,не е възпалено,но ме боли и е по-подуто.Някой знае ли нещо по въпроса.Аз май бях чела и друг път нещо подобно,но сега просто нямам време за търсачката,а се притеснявам.Трябва ли да отида на лекар или е нормално?
Благодаря предварително на всички,които ще ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 48
честито! Simple Smile
най - добре се консултирай с лекар. и спокойно, всичко ще е наред!

# 2
  • Мнения: 1 883
честито! Simple Smile
най - добре се консултирай с лекар. и спокойно, всичко ще е наред!
Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 14 512
В горния край и аз имах подуто и ме болеше-след около два месеца се разнесе и вече не боли.

# 4
  • Мнения: 412
Естествено, отиди при лекар(и то при този,който е оперирал). Успех!
само за сведение, да кажа, че и аз раждах секцио и няколко седмици след операцията ми се появи едно малко втвърдяване в началото на белега, но ходих при гинеколога и се оказа,че не е нещо фатално, въобще, дори. Плюс това, нито се вижда с невъоръжено око, а дори и лекаря много трудно го напипа. Просто аз си го усещах, защото си бе и е на мен. Laughing
Но моят съвет е задължително и навременно да се консултираш със специалист.
Успех

# 5
  • Мнения: 4 111
Честито!

Естествено, отиди при лекар(и то при този,който е оперирал). Успех!

Точно.

# 6
  • Мнения: 2 005
И моят съвет е да отидеш на лекар и то при този , който  те е оперирал Peace

# 7
  • Мнения: 130
Най-добре да отидеш на преглед при лекаря който е правил секциото. Може и да е нищо но от един преглед в повече глава не боли.

# 8
  • Мнения: 8 999
Естествено, че трябва да се консултираш с твоя оператор. Може да е какво ли не. Конците махнаха ли ги, с какви конци са те шили, какъв е шевът - всичко това има огромно значение.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 233
Иди на лекар, то и без това май е време да ти махат конците.

Честита принцеска! smile3522

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Честито!  bouquet
Аз също имах подутини на някои места от раната, но не ме е боляло.
Както другите и аз бих те посъветвала да отидеш на лекар. Peace

# 11
  • Мнения: 1 371
Пръскай го с Бивацин и отиди на лекар.
 Peace

# 12
  • Мнения: 474
Пръскай го с Бивацин и отиди на лекар.
 Peace
Най-добре да отидеш на преглед при лекаря който е правил секциото. Може и да е нищо но от един преглед в повече глава не боли.
Точно така  Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 4 451
Подкрепям момичетата да посетиш лекар. Така ще си по-спокойна. Не мисля, че има за какво да се притесняваш, но все пак отиди.
Честито момиченце! Да ти е живо и здраво!

# 14
  • Мнения: 317
В единият край на раната имах подутинка и изтичаше секрет - но не ме е боляло . Почиствах с кислородна вода мястото / след консултация с лекаря , макар и по телефона/ и за 3-4 дена поизчезна.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт