Разчитам на вашето мнение

  • 806
  • 6
  •   1
Отговори
От дълго време се чудя дали моята тема е подходяща, защото това все пак е форум за майки и обвързани жени, но реших да споделя моя проблем.
Имам дългогодишна връзка с моя приятел, от близо година живеем заедно. С плахост сме говорили за дечица и семейство. Но аз не мога да взема решение за това! Основната причина е че той не иска да се жени, а на мене честно казано винаги това ми е било мечта, когато е ставало на въпрос за брак, той категорично е изявявал мнението си, че е абсолютно против и ако това е за мене най-важното да си намеря друг мъж, защото той няма да се ожени. Другият проблем е, че живеем при неговите родители и е адски обвързан с майка му. Т.е. не знам кой е по-обвързан тя или той. Смятам това, че имаме различни виждания за живота ни напред е голям проблем.Аз искам брак и семейство , а той, не мога да разбера. Твърди че иска семейство но ниска да се изнесем да живеем самостоятелно, твърди че иска да е само с мене но ниска да се оженим.
Аз като цяло имам големи амбиции за живота ми , още не съм завършила образуването си работя в елитна среда с политици и много често ходя по различни мероприятия и срещи. Винаги когато съм му говорила за моето бъдеще за страховете ми и т.н. отсрещната страна много рядко е имало разбиране! По-скоро ми е казвал, че няма смисъл да се натягам там където не ми е работа и че според него няма смисъл. Той има семеен бизнес и по-цял ден се занимава по-скоро как да кажа с битовизми с по-прости неща. С по-нормални хора, няма го това лицемерие и етикеция. Както и да е
Аз от известно време се отдръпнах, отначало беше по-леко, но сега е осезаемо. Не се прибирам при него, спя си в къщи. Лошото е, че доста често започнах да мисля дали не е по-добре да се разделим. Не искам да оставам сама и ме е страх, че ще сгреша. Колкото и да поставям нещата на везната + и -. Не мога да реша. Поставена съм пред дилемата да преследвам моите мечти и желания или да бъда до него тихо и кротко. Без брак без наш дом. Да мисля че всъщност това е моята дилема.
Пишете ми какво мислите и дали сте попадали в подобна ситуация?
Разчитам на вашето мнение като жени преминали най-сериозното изпитание - майчинството. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 139
Чакай сега - това да не иска да се жени и това да не иска семейство и деца са две коренно различни неща. Да не иска човек да сключва брачен договор с партньора си е вид гражданско-социална позиция, а да не иска деца (да ме извинят тези, които не мислят така) си е отклонение. Така че, ако човекът иска да има деца от теб и да ги отглежда и възпитава заедно с теб - не виждам къде е проблемът.
А относно различията относно мястото и естеството на твоята работа и тази на партньора ти - при милиони двойки ситуацията е подобна и това не е пречка във взаимоотношенията. Важното е хората да се разбират, подкрепят и да уважават възможностите, предпочитанията, постиженията и работата на половинките си.

# 2
  • Мнения: 2 584
Аз като цяло имам големи амбиции за живота ми , още не съм завършила образуването си работя в елитна среда с политици и много често ходя по различни мероприятия и срещи.
#Crazy newsm78

# 3
  • Мнения: 196
След като имаш съмнения, за къде бързаш да се обвържеш? Ми поживейте си разделени - току виж поотделно ви харесало повече (или обратното). При всички случаи, е добре да си даваш ясна сметка какво правиш. Ако се двоумиш, значи ти е рано.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз като цяло имам големи амбиции за живота ми , още не съм завършила образуването си работя в елитна среда с политици и много често ходя по различни мероприятия и срещи.
#Crazy newsm78

А сега ми кажете....к'во правим с тая тема Thinking

# 5
  • Мнения: 1 849
Страхът да не останеш сама е лош съветник. Нещата в живота си бива да ги правиш, защото зинеш, че това е правилно.
Ще ти кажа кои бяха критериите по които аз си избирах съпруг:
-Да имаме една и съща ценностна система;
-Да име едни и същи цели и мечти;
-Едни и същи неща да са приоритет и за двама ни;
-Да може да носи отговорност;
-Да смята семейството си (жена си и децата) пред манипулациите на родителите си;
 Това са основните. Но мисля, че без първите три не е възможно да има здраво семейство. Ако един мъж ти казва "Ако не играеш по моята свирка, търси си друг", мисля, че не те обича.
Успех в решението!

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А сега ми кажете....к'во правим с тая тема Thinking

Заключваме я.

Общи условия

Активация на акаунт