Интрахепатална холестаза на бременността....

  • 2 967
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте!Някой боледувал ли е от Интрахепатална холестаза на бременността и знае ли какви са последствията за бебето и майката?Аз съм в 36 седмица и другата седмица ми предстои раждане ,именно заради това заболяване...Много съм притеснена за детето..Благодаря предварително за отговорите!!

# 1
  • Мнения: 950
Здравей gali съжалявам за притеснението на което си подложена и мъката  Cry ,аз незнам какво е това но предположих ,че все пак ще е по добре да дам едно рамо подкрепа за да не се отчайваш. Hug
 newsm17  всичко да се оправи при теб .
А лекарите ли ти казаха за това заболяване и не ти ли обясниха подробности  Sad  за да те успокоят все пак щом скоро ще раждаш трябва да си спокойна.

# 2
  • Мнения: 941
http://www.arsmedica.bg/bg/mdictionary/c_id/2340/alpha/213.html       само това открих,за съжаление е сериозно,дано всичко с бебето е наред Praynig                                               

# 3
  • Мнения: 74
Благодаря за подкрепата!!!Лекарите ме уверяват ,че не е фатално за бебето,но честно на мен ми е много притеснено.Ходих и на 4D..и там ме увериха ,че всичко е наред с бебока..все пак съм много притеснена.Единственото,което можело да се случи за бебто е да се роди с по-малко тегло и по-рано..Имам чувство,че ще полудея...

# 4
  • София
  • Мнения: 8 272
И аз не знам каква е тази болест но имаш и моята подкрепа  Hug

# 5
Предполагам са ти правили изследвания трансаминази,защото това заболяване си мисля 4е обхваща 4ерен дроб,жлъ4ка и т.н.Аз имах проблеми с 4ерния дроб по време на бременността,но СЛАВА НА БОГ вси4ко е наред с детето ,само физиологи4ната жълтеница я кара по-дълго.Така 4е успех,а и това заболяване щом е интра..........на бременността зна4и е по време на самата бременността.МОЛИ СЕ НА БОГ и УСПЕХ И ВЯРА.

# 6
Болна съм от хрони4ен хепатит Б.Незнам дали знаеш,но това е коварна болест,трансаминазите ми бяха утроени ,но детето се роди живо издраво,роди 2.150кг в първата седмица на 9м.така 4е след като нямаш хепатит няма как да го предадеш на детето.4ао бързам,но пиши искам да съм в те4ение.

# 7
  • Мнения: 941
Предполагам са ти правили изследвания трансаминази,защото това заболяване си мисля 4е обхваща 4ерен дроб,жлъ4ка и т.н.Аз имах проблеми с 4ерния дроб по време на бременността,но СЛАВА НА БОГ вси4ко е наред с детето ,само физиологи4ната жълтеница я кара по-дълго.Така 4е успех,а и това заболяване щом е интра..........на бременността зна4и е по време на самата бременността.МОЛИ СЕ НА БОГ и УСПЕХ И ВЯРА.
   Миличка,интрахепатална значи вътре в черния дроб.Може да се случи и жени,които не са бременни

# 8
КЪМ МАРА САРА.   Виждам ,4е си наясно,но когато болеста се слу4и на жени,които не са бременни се казва интра....холестаза и то4ка.Тоест няма на бременността.Така 4е говорим за сходни състояния при разли4ни обстоятелства,защото бременната жена се лекува максимално щадящо.Интра... може да зна4и вътре,но стадат и други органи, не се лекува само дробът мили4ка.

# 9
Здравей Гали,понеже спомена,4е ще правиш изследвания на беб4о се сетих да ти пиша 4е трансаминазите на бебето ще са завишени,но това е нормално да не се стряскаш.Това се дължи на физиологи4ната жълтеница.А колко казват 4е ще се роди бебо?

# 10
  • Мнения: 941
КЪМ МАРА САРА.   Виждам ,4е си наясно,но когато болеста се слу4и на жени,които не са бременни се казва интра....холестаза и то4ка.Тоест няма на бременността.Така 4е говорим за сходни състояния при разли4ни обстоятелства,защото бременната жена се лекува максимално щадящо.Интра... може да зна4и вътре,но стадат и други органи, не се лекува само дробът мили4ка.

   PLAM,когато не се касае за бременни жени къде е задръжката,т.е.холестазата?

Общи условия

Активация на акаунт