Въпрос за нощното кърмене

  • 417
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
Здравейте, кърмещи мами!
Дано въпросът ми не ви се стори глупав, но ме тормози от доста време, та реших да питам Embarassed.
Моят малък Даниел е на 4 месеца и половина. Само на кърма е. Вече повече от 2 месеца не се буди за нощно хранене. Спи от 23.30 до 7-7.30ч. Аз обаче първите 2 месеца имах проблеми с кръмата - ту беше достатътчо, ту намаляваше, на крачка бях от дохранването. И затова, от страх да не ми намалее пак кърмата, всяка нощ ставам да се цедя. Но вече не издържам на този режим, честно казано. То не е просто цеденето, после поне по час не мога да заспя и през деня съм вечно сънлива.
Та се чудех дали да спра вече цеденето Thinking. Питах педиатъра, но тя нищо конкретно не ми отговори Rolling Eyes, та реших да питам и вас...

# 1
  • Мнения: 5 401
Според мен спирай да цедиш! Повечето от нас, и аз в това число, благородно бихме ти завидяли заради спането на бебчо! Така че възползвай се да се наспиш спокойно докато не са почнали зъбките.   bouquet

Ако кърмиш Даниел на поискване, няма опасност да ти спре кърмата! И при мен е имало периоди, в които съм чувствала намаляване на кърмата, но Каби бързо си е регулирал манджата!  Peace

# 2
  • Мнения: 872
И аз си мисля,че можеш да спреш,нали вече ти се е регулирала кърмата?Пък,ако толкова ти липсва нощното ставане,можеш да го слагаш да си суче докато спи и така да си дремваш и ти

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ами ако искаш да си поддържаш лактация най-доброто е вместо да се вкарваш в омагьосания кръг на цедене, миене, стерилизиране, по-добре вземи Даниелчо докато спи, гушни го и му дай да суче в просъница. Бебетата сучат най-добре тогава, а така и ти ще си почиваш.

Малко ми е смешно даже /за което моля да ме извините/, защото всички майки мечтаят детенцата им да спинкат с вашия режим, а аз се чудех как да го събудя от сън и да го накарам да суче..... Joy точно противоположно на теб..... и правех горе описаното. Абе всеки с проблемите си.

Общи условия

Активация на акаунт