сак разположен в средната част на матката

  • 2 917
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
В 5- 6 г.с. седмица сьм, сьвсем в началото .  В неделя получих леко зацапване , но не беше крьв а леко рьждиво.И реших да отида на лекар  , преди това не бях ходила за потварждаване на бремеността . За мое най-голямо разорачование ми казаха , 4е плодния сак НЕ се намира в горната част на матката . Лекаря веднага щом ме видя ми заяви , 4е трябва  да се прави кюртаж. Аз не се сьгласих и реших да отида при друг лекар . Направих го и втория лекар ми предписа Дуфастон и каза че има вероятност сакчето да се залепи и да се появи сьрце .Сега ще чакаме 10 дена и пак ще отида на преглед . Дано всичко да е наред . Чуствам се обьркана и не знам какво да правя . Изпадали ли сте в подобно положение?Случвало ли ви се е да плодния сак да не е правилно разположен и какво развитие имаше след това?
Иначе зацапването спря (имах го само за един ден и сьвсем малко), гьрдите ту ме болят по-силно , ту по-слабо . А знам , че това не е добьр признак ,значи плода не се развива добре . Моля ви , пишете ако сте приживяли нещо такова . Предварително ви благодаря.  Страх ме е да правя аборт , защото ми е пьрва бременост. 

# 1
  • Мнения: 2 865
Я се успокой, бебето може да се закрепи на различни места из матката. Ако е много ниско може да се получи плацента превия, но това се установява на много по-късен етап от бременността. Аз имах ниска плацента, но с течение на времето се повдигна достатъчно за да родя нормално. Също така имах зацапване на няколко пъти, първото беше към 6-7 седмица, но всичко се оправи. Просто трябва да се пазиш повече.

От кой град си?

# 2
  • Мнения: 79
Благодаря ти , Аризона . Моля се всичко да е наред . Живея в Стара Загора .

# 3
  • Мнения: 92
Annabel83 искам да те попитам как си,как се развива бременността ти,защото аз съм в същото положение и ме е много страх.В 5 г.с. съм днес прокървих съвсем леко и отидох на лекар.Тя ми каза че плодното сакче е разположено в средата на матката,което не и харесва...Утре влизам в болница за да съм под наблюдение....и незнам какво ще стане,а много искам бебо Cry

# 4
  • Мнения: 1 428
И моя плоден сак не беше на мястото и бях с плацента превия,но това не ми попречи да изкарам най-леката бременност и да родя дете 3.600.Всичко е много относително -не се шашкай предварително.

# 5
  • Мнения: 92
И моя плоден сак не беше на мястото и бях с плацента превия,но това не ми попречи да изкарам най-леката бременност и да родя дете 3.600.Всичко е много относително -не се шашкай предварително.
Благодаря за инфото,Helen  bouquetДано и при мен всичко е наред Praynig Praynig Praynig

# 6
  • Мнения: 79
 Здравей VENESSIA, съжалявам че отговарям толкова късно . Сега видях ,че си писала. Надявам се всичко да е наред с теб.Аз съм добре, бебчо също. До 14 г.с. пиех Дуфастон и Папаверин .Така че не се притеснявай всичко ще бъде наред. При мен още на следващата седмица след започването на Дуфастона, сака беше разположен нормално.Ако имаш някакви други ще се радвам да ти помогна.Стискам палци всичко да е наред

# 7
  • Мнения: 92
Здравей VENESSIA, съжалявам че отговарям толкова късно . Сега видях ,че си писала. Надявам се всичко да е наред с теб.Аз съм добре, бебчо също. До 14 г.с. пиех Дуфастон и Папаверин .Така че не се притеснявай всичко ще бъде наред. При мен още на следващата седмица след започването на Дуфастона, сака беше разположен нормално.Ако имаш някакви други ще се радвам да ти помогна.Стискам палци всичко да е наред
Благодаряза,annabel83.Слава Богу всичко вече е наред.Полежах малко в болница,пих Утрогестан и Папаверин,повече почивка и с бебо вече сме добре.Вече плодното сакче е правилно оформено и разположено.Леко бременеене  bouquet

# 8
  • Мнения: 79
Радвам се за теб, Venessia. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременост

# 9
Аз имам подобен проблем ,когато прокървих страшно се уплаших.Вчера бях на първия си преглед (5,5г.с. съм)Гинеколога нищо не ми каза за притесняващо положение на плодния сак, но ще изчакаме 7-10 дни за да видим зародиша и тонове на "сърце".Още е на ръба.Чакам го вече 1,6г. , а повярвайте ми много е шокиращо след прекрасна първа бременност (безпроблемна).

# 10
  • Мнения: 79
Здравeй, еvamildimitе. Лекаря изписа ли ти някакви лекарства?Според мен би трябвало да започнеш да пиеш Дуфастон. Доста материали съм изчела и в повечето случаи се процедира по този начин-Дуфастон +Папаверин или Нош па. Поне в България е така. Аз по принцип живея в Англия, но за моя радост установих 4е съм бременна в бг и реших да остана тук до края. И добре 4е го бях решила иначе незнам какво би се случило.В Англия тази практика на задаржане я няма и ако бях там ...........И така мъжа там аз тука, но ваяко нещо иска жертви.
Моя съвет е започвай да пиеш Дуфастон, прекарвай повече време на легло и още не вдигай тежко.Стискам палци за теб и бебо да бъдете добре.

Общи условия

Активация на акаунт