Споделете

  • 1 075
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте аз съм в 34 седмица но от 3 дена усещам бебо по слабо спря да ме рита а преди по цяла нощ не спираше и не можех да мигна.Сега спя без проблем но се тревожа защо толкова леко рита.Чувала съм към края по малко се усеща но така ли е ?!Споделете как е било при вас?!Иначе имам час за понед. при док.в Пловдив в Селена където ще раждама а др.от зк е в отпуска.Да чакам ли до понед.???!!!

# 1
  • Мнения: 412
Аз не бих чакала, нито миг!!!

# 2
  • Мнения: 5 362
Леко рита,рядко рита или въобще не рита?Ако е последното не бих чакала до понеделник,ако съм на твое място.
Нормално е към края на бременността да рита по-леко и рядко.Все пак му става по-тясно и движенията му в корема са ограничени.Макар,че много мами казват,че до последно бебоците им ритали силно.

# 3
  • Мнения: 474
И аз не бих чакала, но да знаеш, че все пак бебо расте и му остава все по-малко място за ритане...... но за твое успокоение отиди на лекар - става въпрос на детето ти! Пиши да кажеш какво е станало - всичко ще е наред...... Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 245
Леко рита,рядко рита или въобще не рита?Ако е последното не бих чакала до понеделник,ако съм на твое място.
Peace ако е първото, въобще не трябва да се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 25
Усещам го но по леко ако не го усещах щях да ида веднага.

# 6
  • Мнения: 25
да първо ми е .също пия магнерот и гинепрал но мисла че това няма значение?!

# 7
  • Мнения: 7 837
Един елементарен тест, който тук акушерките препоръчват да се прави всеки ден:

Легни някъде и се отпусни, без паника. Опитай се да се съсредоточиш върху движенията да бебето. В рамките на един час, трябва да усетиш поне десетина пъти помръдване или ритане, може да стане и за по-малко време.

# 8
  • Мнения: 5 401
Легни някъде и се отпусни, без паника. Опитай се да се съсредоточиш върху движенията да бебето. В рамките на един час, трябва да усетиш поне десетина пъти помръдване или ритане, може да стане и за по-малко време.

И аз съм правила това! Не е трудно, само трябва да си отпусната! Сигурна съм, че всичко е наред и че причината е, че на бебчо вече му е тясно в коремчето. Още малко и ще се гушкате! Успех!   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 676
Мисля, че няма място за притеснение, тъйкато все пак усещаш бебо. Може да помолиш доктора за по-ранен ден на прегледа. 

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В предишната точно обратна тема казах "Ако рита, защо рита?!? Ако не рита, защо не рита?!?"  Thinking

# 11
  • Мнения: 2 746
Проблем е единствено ако не го усещаш да рита въобще.......

# 12
  • Мнения: 724
Проблем ще има ако не го усещаш.По тясно му е вече за това се усеща по рядко.

# 13
  • Мнения: 842
Предполагам, че му е станало по-тясно и за това рита по-леко. Моят горкият, към края  вече не можеше и да ме рита, а само лекичко ме побутваше от време на време.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 588
Щом го усещаш, мисля, че няма за какво да се тревожиш.
Както другите са писали,вероятно вече му е тясно и затова го усещаш по-слабо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт