Проблемни венци

  • 22 572
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Здравейте!
Имам проблем с венците,постоянно са подути,даже когато се усмихвам се разкървавяват.Консултирах се с двама зъболекари,които ми препоръчаха,паста за зъби за раздразнени венци и вода за уста.
Без резултат.
Моля,ако знаете за някъкъв препарат за венци,споделете!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Не знам какво са ти препоръчали, но и аз имах същия проблем и се справих с него с паста и вода Lakalut aktiv.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 825
Кала, до преди 6 години и аз имах същия проблем. Още от мъничка все ми предписваха разни води, мазила. Констатацията на стоматолозите беше "липса на витамини", та ивитамини взимах. Да съм си хапвала ябълки, за да съм си масажирала зъбите. Нищо. Преди 6 г. ми поставиха брекети. Идея си нямах как ще се оправям при тази нова ситуация. Тъй като брекетите предизвикват рани през първите дни, препоръчаха ми намазване с Гранофурин - едно отвратително, мисля зелено на цвят лекарство, и Супрадин за жабурене /за хигиена/. Е, Гранофурина го ползвах десетина дни, след което продължих със Супрадин, и така до ден днешен. Сега стоматолозите винаги изтъкват колко хубави венци имам.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Гранофурин, обаче, отдавна няма в аптечната мрежа.
Сега се сетих, че можеш да се жабуриш с отвара от тетра(смрадлика).

# 4
  • София
  • Мнения: 1 825
Грешка. Не Супрадин, а Сандрин.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 825
Жалко. След еднократното ползване преди 6 години вече не ми се е налагало. Сигурно има някакво алтернативно лекарство.

# 6
  • Мнения: 2 584
аз ползвам паста за зъби Парадонтакс и съм доволна, спряха да ми кървят и най вече да ме болят

# 7
  • София
  • Мнения: 2 161
И аз имах проблем с венците преди известно време и  зъболекарката ми  , ми препоръча  "Рудожил"
Антибиотик е !
Но пък , пих го само веднъж и оттогава не съм имала повече такива проблеми  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
аз ползвам паста за зъби Парадонтакс и съм доволна, спряха да ми кървят и най вече да ме болят

Най-невероятната паста. Доказано при мен, след години и години проблеми. И нито Рудожил, нито Лакалут имаха ефект. Ползвам червената Пародонтакс и няма по-добра  Peace

# 9
  • Мнения: 375
Пробвай течност за жабурене Alsypin продава се в аптеките и са билки. Също така зъболекарят ми ме посъветва да ползвам по-твърда четка за зъби, защото така не се задържа храна, която да възпалява венците.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 21:50 от nik_mar

# 10
  • Мнения: 4 916
И аз имах проблем с венците преди известно време и  зъболекарката ми  , ми препоръча  "Рудожил"
Антибиотик е !
Но пък , пих го само веднъж и оттогава не съм имала повече такива проблеми  Peace

"Рудожил"-а е с високо съдържание на желязо и вит. С, ако имаш недостиг - ще помогне. Но ако е от нещо друго...

# 11
  • Мнения: 4 176
Имах преди време такъв проблем.Оказа се липса на витамини. После започнах редовно да ходя на полиране на зъбите ( отстраняване на зъбен камък). От тогава се радвам на перфентни венци.
Внимавай, защото зъболекар ми каза, че понякога кървенето водело до пародентоза, ако не се полират редовно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 486
Препоръчвам ти да идеш веднага на зъболекар, най-добре пародонтолог. В зависимост от степента на процеса, се предприемат различни действия, а това само лекарят може да го прецени. Обикновено първо почистват зъбния камък и полират зъбите, за да не се задържа плака, защото именно бактериите в нея причиняват възпалението на венците. Ако имаш образувани джобове правят кюретаж за дълбоко почистване на тъканта. Има и други методи, но препоръчват най-вече старателно почистване на междузъбните пространства с конци за зъби и интердентална четка, използване на води за уста с хлорхексидин и медицински пасти за зъби. Парадонтакс е добра, но тя има само поддържаща функция, а няма да излекува трайно венците ти.

# 13
  • Мнения: 3 830
Кажи на зъболекаря си да ти слага дренажи с лекарство. За 2-3 седмици лечение ще ти минат.

Аз също имах ужасно възпалени кървящи венци в продължение на години. Отидох при зъболекаря и започна да ми слага между венците и зъбите малки късчета памук, напоени с лекарство от едно мъничко цветно, стъклено шишенце(в такива шишенца са им лекарствата). Ходих през ден и в същото време ползвах две води за плакнене Оралпротект форте и Дентапротект. Плакнех през час.

След няколко седмици сериозно лечение венците ми бяха твърди, бледорозови и стегнати!


Сега плакна пак с Оралпротект, но само всяка сутрин и всяка вечер!

# 14
  • Мнения: 1 546
И аз имам проблемни венци. Удържам положените с Пародонтакс и вода за уста Елудрил.

Общи условия

Активация на акаунт