СПЕШНО-НЯКОЙ МАЗАЛ ЛИ Е ГЪЛО С ЙОД!!!

  • 21 749
  • 23
  •   1
Отговори
Моля ви мами4ки,някой мазал ли е за4ервено гърло с йод-за дермална употреба.Ако знаете пишете моля ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Йодът може да е опасен.да не изгори нежното детско гърло.Зачервено гърло може да се намаже с нишадър и с много други неща.Компрес.т.н.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Кой дава подобни съвети??????

Йодът е за ВЪНШНА УПОТРЕБА.
Ако на шишето пише "ВЪНШНО" - значи е за външно и толкоз.

Гърлото може да се маже със сода за хляб, или да се прави гаргара, ама с йод...
Мазали са ме с един йоден мехлем като малка, ама отвън на врата, помня, че ми цапаше пижамката, а не вътре в гърлото.

# 3
Една майка така си лекува децата и то успешно,но мен ме достраша.На децата нищо им няма.

# 4
  • Мнения: 3 830
Пробвай да разредиш малко, за да не е твърде концентрирано.

# 5
  • Мнения: 58
По-добре не си прави такива експерименти. На мен като малка баба ми ме е мазала със сода, и през цялото ми детство не можах да и простя...ако ме разбираш... newsm78

# 6
  • Мнения: 51
С йод не съм,но с йодасепт съм мазала и голямата на 8г. и мъжът ми.

# 7
  • Мнения: 1 984
и що ще мъчиш горкото дете? ако има нужда от антибиотик няма да избягате. ако няма нужда защо ще го правите? 

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 94
Аз съм мазала дъщеря ми с Йодасепт, което е мнго щадящ разтвор на йод, а също и при афти, но не и чист йод. Навремето след Чернобил баща ми ми даде 2-3 капки чист йод заради радиацията и това е. Не се дава йод.

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Като чуя такива въпроси и такива действия и ми настръхва косата. Как може толкова пък чак да не се замисляте, ами то и на шишето си пише за външна употреба. Така може да изгориш лигавицата на детето, че ще съжаляваш стократно. А пък тези дето са ти го казали, а аз знам какви са, защото и на мен ми пробутват такива илачи постоянно, после ще се оправдават.
Може да го намажеш с йодасепт разтвор и то разреден - на шишето пише как. Успех и мисли повече и не слушай всичко което ти се поднася.

# 10
  • Мнения: 773
Педиатъра беше предписал преди време да мажа на Анди гърлото с Йодосепт. Но аз така и не го направих много сложно за изпълнение ми се видя. На някаква пръчица, нещо като молив ( не от острата част Mr. Green) трябва да се закрепи устойчиво памук. Така приготвеното чудо да се натопи в разтвора от йодосепт и да се изтиска в гърлото на детето като се допре колкото може по назад в небцето. Но така, че да не му извадиш сливиците. По този начин йодосепта се стича в гърлото. Трябва да се направи бързичко и памука да е много добре закрепен.

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 94
Вместо да се мъчиш с памук и молив, можеш да си купиш от аптеките стерилни клечици, с които се взема секрет от гърло и нос. Вършат същата работа и няма опасност да го задавиш с памука.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 704
Мажеш със сода и му даваш след това да смучи мед.Медът много облекчава.Може да пробваш първо само да смуче мед,не си прави експерименти с йод.

# 13
Благодаря ви ще си купя йодасепт и ще пробвам.А сода и мед не ни върши работа изобщо,защото повръща.

# 14
  • Мнения: 37
Да!Йодасепта е добър  Peace

Общи условия

Активация на акаунт