До кога се редуват месо и зеленчуци в менюто на децата?

  • 1 375
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Въпросът ми е в заглавието, а също така ме интересува и защо?  newsm78
Вече не спазвам така стриктно това правило, защото Кали е на кухня и там почти всеки ден има месо в менюто - ако не в основното, то в супата, която давам за вечеря...  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 849
Аз редувам все още ,но не стриктно .Гледам да има дни само на зеленчуци ,някога закусва сандвич с шунка ,а обяда е зеленчуци само .

# 2
  • Мнения: 1 877
Ами мисля,че това е въпрос на личен избор вече.Аз засега се опитвам да  го спазвам този режим,но понякога се събират два-три дена,в които яде само зеленчуково или само месно пюре.
п.п.наистина ,в ДК готвят всеки ден с месо....

# 3
  • Мнения: 1 165
В ашата ДК дават зеленчукови ястия в понеделник и петък. Давам такова и в събота или неделя.

# 4
  • Мнения: 46 437
Аз за такива правила не съм чувала.
Месо дадох на 9 месеца, от тогава яде всеки ден.

# 5
  • Мнения: 669
редувах когато давах пюрета но откакто е на кухня там има всеки ден месо и зеленчук

# 6
  • Мнения: 237
Аз исках всеки ден да давам месо. Педиатърката ми обясни, че ако се дава всеки ден, организма на детето доста се натоварва с преработката му. Затова правилно било да се редува месно и зеленчуково пюре наобяд като супата на месния ден е постна, а към зеленчуковото пюре се предлага месен бульон или супа.

# 7
  • Мнения: 27 524
Аз никога не съм редувала, месо от самото начало съм давала и давам всеки ден.
Няма твърдо правило кое е правилното, има много различни схващания и обяснение и общо взето всичките са верни. Затова не е лесно човек да отсее и разбере едно, но просто действаш пречупвайки информацията през твоето си собствено виждане и разбиране за нещата и готово. Аз такава правя, като винаги търся нещо по средата, крайностите не ми допадат.
Много ценя и уважавам пълното вегетарианство, но за съжаление нямам волята и амбицията така да се храним у дома. Но е факт, че в месеото няма нищо незаменимо.

# 8
  • Мнения: 2 039
Синът ми недолюбва постните манджи, така че яде месо почти всеки ден  Peace

# 9
  • Мнения: 546
До към 1г.1м редувах всеки ден месо и жълтък, а сега гледам да има задължително 1 безмесен ден, 1-2 пъти седмично риба, а останалите месо. 

# 10
  • Мнения: 966
ядем на кухня,постим събота или неделя

# 11
  • Мнения: 2 908
ядем на кухня,постим събота или неделя
PeaceЗа съжаление и аз мисля,че трябва да има повече "вегетариански" дни на детето.

# 12
  • Мнения: 5 790
Аз за такива правила не съм чувала.
Месо дадох на 9 месеца, от тогава яде всеки ден.

И аз не съм чувала. Давам месо, когато иска, а това е всеки ден.

# 13
  • Мнения: 24 467
На година и два месеца действително съблюдаването на това правило, което важи при захранването и първите месеци след него, не следва да се спазва строго.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 644
Редувах докато не открих че "месоядното"ми детенце не ще само зеленчуковите . Laughing
Започнах да смесвам 1/2 от едното с 1/2 от другото./по съвет от момичетета тук/-не съм имала проблеми

Общи условия

Активация на акаунт