Възможно ли е млякото да не дойде!!!

  • 1 235
  • 21
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Пиша от името на Anita_79 която преди два дни роди прекрасния си син ДИМИТЪР.
Щастливата майка и бебчо са добре и са още в болницата.
Но майката се притеснява че млякото й все още не е дошло /при нормално раждане/ и бебето спи много - по 7-8 часа.
Дадох и няколко съвета от това което съм прочела тук, но бих искала да чуя и вашето мнение по въпроса!

Възможно ли е млякото да не дойде /тя имала малко коластра/ и какво трябва да се направи в този случай! Междувременно бебчо вече е успял да й разрани зърната  Sad

Ще се радвам ако заедно успеем да и помогнем да се справи с проблема!

# 1
ami ti kazvash 4e e rodila edva predi 2 dni na men li4no karmata mi doide na 3 den spored men nqma mqsto za pritesnenie

# 2
  • Мнения: 219
При мен и двата пъти кърмата, в смисъл на обилно мляко, въпреки че отначало е жълто-оражнево на цвят, дойде 36 часа след като си бях взела бебе и съм започнала да го слагам на гърда. Въпреки, че и двата пъти съм раждала секцио съм започвала да кърмя в рамките на по-малко от 48 часа от операцията.
Нормално е да има такова забавяне, според мен. А пък зърната й са разранени вероятно и защото в желанието си да й "слезе" млякото го слага постоянно на гърда - както и трябва, но..... така стават хубавите неща - трудно  Grinning  Grinning  Grinning .
Дано да се възстановява бързо мама Анита_79  и още утре сутрин да е решен проблема. Позитивната настройка много помага  Grinning  Grinning  Grinning  - стискаме й палци всичко да е наред и така ще бъде !!!!

# 3
  • Мнения: 554
На мен кърмата ми дойде на третият ден след раждането!
Вече бях решила,че няма да мога да кърмя.
Раждах нормално.

# 4
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Всъщност тя е оставяла да спи бебето, не го е будила и го е слагала на гърдата само 2 пъти на ден, а през останалото време вода.  Sad

Ще я успокоя че кърмата идва на третия ден  Simple Smile

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Как така само 2 пъти на ден и останалото - вода!!! Така бебето ще загуби повече тегло от допустимото!
Задължително й кажи да започне да го слага през 2 часа да суче и от двете гърди, иначе дохранването и отбиването е в кърпа вързано!
За зърната - да й купят Лансинох.

# 6
  • Мнения: 4 915
Първо - да се успокои и да не се притеснява!  Simple Smile  Вероятността да не й слезне млякото е нищожна.

Най-вероятно утре или вдругиден ще се събуди с гърди, пълни с мляко, дори и на 5тия ден може да й дойде, няма страшно.

Да слага бебето на всеки два часа да суче, нищо, че е само коластра - тя е безценна като състав.

Да пие течности, има чай Хип - за кърмачки, казват, че много помагал. Аз пиех 1-2 чаши от него, кърмата ми дойде на 4 тия ден (бях секцио), но не мога да преценя дали чаят е помогнал. Имах много мляко, но пък каналите не бяха се отворили.

За разранените зърна - ако има лансинох, да се маже с него. Или от болницата да й дадат някакво мазило - акушерките обикновено разполагат с такова.  Да внимава как бебето обхваща зърното - трябва и почти цялата ареола да обхваща с устнички, а не само зърното да смуче.

# 7
  • Мнения: 4 915
Цитат на: Valka
Всъщност тя е оставяла да спи бебето, не го е будила и го е слагала на гърдата само 2 пъти на ден, а през останалото време вода.  Sad

Ще я успокоя че кърмата идва на третия ден  Simple Smile


Как вода, това да не е цвете?!...Да си слага бебчо на гърдата да суче! Колкото повече стои на гърдата и се гушкат, толкова по-бързо ще й дойде млякото!

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Вероятността млякото да не дойде е толкова минимална, че не си заслужава изобщо да го мисли Simple Smile За да не се разраняват зърната, важно е правилното позициониране на бебето.Принтни й статията от Библиотеката.Ще стискаме палци!

Лелее, сега прочетох по-горните постове.Как по два пъти на ден Shocked Това е луда работа....да няма бебето жълтеница?Ако да, хич няма и да си поиска, все ще му се спи.Тя да не го чака, а до го слага на гърдата както си дреме.

# 9
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
За голямо съжаление аз съм в Търново а тя в Петрич и няма как да и разпечатам и дам нищо за четене. Общуваме с sms-i  Sad

В общи линии съм и дала същите съвети както вашите /което ме радва - надявам се добре да съм се подготвила и за нашия старт след около месец  Simple Smile /

Благодаря ви момичета - помощта ви наистина е безценна.

Ще чакам новини от Анита и ще ви осведомя как вървят нещата при тях докато тя самата има възможност да се включи лично  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 219
Само да добавя.... значи на втората вечер след раждането като вече бях взела при мен беболината спа спокойно - т.е яде през около 2-3 часа, но втората ни вечер заедно сука почти непрекъснато и резултата на сутринта беше обилно мляко и.... болки в зърната, разбира се  Simple Smile  и когато се оплаках на неонатоложката, че не иска да спи това бебе, тя каза - ами, да то трябва да яде, не да спи  Grinning . Голяма свежарка беше ...
Много моля наистина й прати смс да го буди златния и да започва най-много през 2 часа да папка, за да са наред нещата. И само коластра да е е прекрасно !!!

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Инструкциите са предадени съвсем точно  Simple Smile

# 12
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Не съм сигурна дали не дохранват с адаптирано - не ми спомена нищо за това. И за жълтеница не съм я питала Sad

Всъщност сега се сещам че тя е Rh - . Не знам дали това въобще има някаква връзка с кърменето. Спомням си че тя беше пуснала тема по въпроса във форума, но да си призная чесно не съм я чела  Sad

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Жълтеницата няма общо със способността й да кърми,просто от нея за известно време бебе може да е много поспаливичко.Ако много спи и не се буди за хранене,да го съблича голичко,само по памперс и така да го кърми - или нежно да му изтрива муцунката с намокрен в хладка водичка памук или кърпа.Щипкане по ушетата,мачкане на вратлето при раменцета (ама леко!) или по краченцата на стъпалата също има ефект обикновено.
Ако не слага бебето правилно на гърдата и недостатъчно често,може да се забави слизанетона млякото - така че да действа по въпроса.Сигурна съм,че много бързо всичко ще си дойде на мястото Grinning

# 14
  • Мнения: 4 358
Коластрата е мнооого полезно нещо, нека не изпуска случая и да слага бебчето на гърда! Така и кърмата ще слезе по-бързо.
Излишно е да казвам, че майката трябва да е спокойна, нали  Wink

Общи условия

Активация на акаунт