Отново сьм вьzмутена

  • 2 831
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 611
Днес на родителската среща се окаzа, че догодина Янис трябва да трьгне на училище.  ooooh! Ненормални ли са немците, така ли е по другите дьржави, децата, които преz годината ще навьршат 6 да трьгнат август на училище? Та Янис ще е на 5 и половина тогава (ще навьрши 6 на 29ти декември чак).
Аz лично трьгнах на училище на 7 и половина и не ми беше zле.
Говорихме с директорката на градината, почти нямало начин да го отложим.  Cry
Някой да ме посьветва нещо?  Sad Sad Sad

# 1
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не се коси, в Испания тръгват на 3 години...

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
arrows, зависи от гледната точка. За съжаление, твоята не съвпада с правилата там и е нормално да изпитваш възмущение.
Аз лично с нетърпение чакам щерката да навърши 4 годинки, за да започне училище! А сега подавам молба, за да може от 3 години да посещава градината към училището! Привърженик съм на ранното обучение, както забелязваш Crazy

# 3
  • Мнения: 914
Не се огорчавай Дъщеря ми започна 1 клас на 5 и половина родена е през април Сега е в 8 клас и е на 12 и половина Досега все е  отличничка а после не знам

# 4
  • Мнения: 138
Днес на родителската среща се окаzа, че догодина Янис трябва да трьгне на училище.  ooooh! Ненормални ли са немците, така ли е по другите дьржави, децата, които преz годината ще навьршат 6 да трьгнат август на училище? Та Янис ще е на 5 и половина тогава (ще навьрши 6 на 29ти декември чак).
Аz лично трьгнах на училище на 7 и половина и не ми беше zле.
Говорихме с директорката на градината, почти нямало начин да го отложим.  Cry
Някой да ме посьветва нещо?  Sad Sad Sad
Обясени на директорката ,че дълго време е стоял при баба си в БГ и му е труден немския език , ако може да го отложат .

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 02:20 от nassko76

# 5
  • Мнения: 3 611
Днес на родителската среща се окаzа, че догодина Янис трябва да трьгне на училище.  ooooh! Ненормални ли са немците, така ли е по другите дьржави, децата, които преz годината ще навьршат 6 да трьгнат август на училище? Та Янис ще е на 5 и половина тогава (ще навьрши 6 на 29ти декември чак).
Аz лично трьгнах на училище на 7 и половина и не ми беше zле.
Говорихме с директорката на градината, почти нямало начин да го отложим.  Cry
Някой да ме посьветва нещо?  Sad Sad Sad
Обесни на директорката ,че дълго време е стоял при баба си в БГ и му е труден немския език , ако може да го отложат .


Там е работата, че никой няма да ми се вьрже на "обЕсненията". Законьт си е zакон.
При всички случаи обаче ще тьрсим вратички  Confused

П.С. Каzват, че до догодина трябва да е наваксал с еzика. Ако не е _ ще повтаря класа.
Пьлен абсурд   Crazy

# 6
  • Мнения: 44
има _ лекарски атест. Успех

# 7
  • Мнения: 138
Днес на родителската среща се окаzа, че догодина Янис трябва да трьгне на училище.  ooooh! Ненормални ли са немците, така ли е по другите дьржави, децата, които преz годината ще навьршат 6 да трьгнат август на училище? Та Янис ще е на 5 и половина тогава (ще навьрши 6 на 29ти декември чак).
Аz лично трьгнах на училище на 7 и половина и не ми беше zле.
Говорихме с директорката на градината, почти нямало начин да го отложим.  Cry
Някой да ме посьветва нещо?  Sad Sad Sad
Обесни на директорката ,че дълго време е стоял при баба си в БГ и му е труден немския език , ако може да го отложат .


Там е работата, че никой няма да ми се вьрже на "обЕсненията". Законьт си е zакон.
При всички случаи обаче ще тьрсим вратички  Confused

П.С. Каzват, че до догодина трябва да е наваксал с еzика. Ако не е _ ще повтаря класа.
Пьлен абсурд   Crazy

Добре де,не е ли по-добре да отложи малко отколкото да повтаря , ами това бие и по авторитета на детето ..Sad

# 8
  • Мнения: 138
Мисля си , ако се измисли точно тогава,когато ще започва ,да отиде в БГ по здравословни причини ...

# 9
  • Мнения: 3 611
Мисля си , ако се измисли точно тогава,когато ще започва ,да отиде в БГ по здравословни причини ...

хм  newsm78 Идея нямам какво би последвало...


@morava, zнам zа теста, но той ще научи немския дотогава. Тук сме едва от няколко дена, а той вече ми превежда някои неща.

# 10
  • Мнения: 613
И при нас /US/ се започва на 6. Разликата само е /поне в нашият щат/, че на 6 започват децата навършили годините до 31 Август. Родените в края на годината се отлагат за догодина.

Преди 6 ние имаме и kindergarten, но това не е училище, затова не го споменавам, пиша за истинското училище.

Страшно много те разбирам, преди седмица и аз изпратих 6г първолаче. Толкова проблеми изживяхме за една седмица, че за първи път наистина разбрах същината на поговорката „големи деца – големи проблеми”.

Емоционално децата не са готови. Дано се наваксва с времето.

Аз също мислех да отлагам започването на дъщеря ми, бяха ми казали, че е възможно, но се изискват специални разрешения – проучи как е законът при вас. Особено за двуезичните деца е по-лесно да се вземат такива решения.

# 11
  • Мнения: 3 880
Аarrows, сменяйте провинцията Wink Те в Берлин много бърzи били. При нас е zадължително само zа родените до края на септември, останалите- от октомври до края на декември са "kann-Kinder" - могат да тръгнат на училиЩе, могат и да не, според преценката и желанието на родители и учители. Теzи деца минават раzни тестове и ако не ги покрият си остават в градината. ДъЩеря ми е родена на 8. януари и аz наскоро си отдъхнах, че няма да ми се налага да вzимам реШение, а Ще си тръгне съвсем нормално. Като споделих това с мъжът ми той пък се въzмути, че zаради някакви си 8 дни Щяла да иzтърве цяла година_ всеки луд с номера си, няма угодия Wink Ама то докато дойде нейния ред може пак да сменят zакона, ниЩо не се zнае. Не се ядосвай, и това си има предимство_ с теzи 12_13 години даскало и 5_6 години следване, колкото по_рано zапочнат, толкова по_рано Ще свърШат Wink

# 12
  • Мнения: 138
Мисля си , ако се измисли точно тогава,когато ще започва ,да отиде в БГ по здравословни причини ...

хм  newsm78 Идея нямам какво би последвало...


@morava, zнам zа теста, но той ще научи немския дотогава. Тук сме едва от няколко дена, а той вече ми превежда някои неща.
Абе ,човек трябва да пробва вариантите ,ако все пак държиш той да почне по-късно училище!

# 13
  • Мнения: 676
Аrrows и при нас запо4ват от същата възраст, гледат годината на раждане, а не датата и доста от децата запо4ват септември у4илище на 5г и месеци. В това оба4е аз не виждам нищо лошо, особено Канадската у4ебна система е толкова лека и приятна за децата (мисля, 4е и немската е подобна) само може да им поногне, а не навреди.

# 14
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Много зависи от изучавания материал , ако е съобразен с възрастта на децата , ако е редуциран с игри и забавления - защо не ?!?  Не вярвам да се нахвърлян на тежко четмо и писмо и таблицата за умножение ... За твое успокоение - проучи каква е програмата и тогава решавай , а щом детето се оправя така бързо с езика - явно си е умно и интелигентно - няма от какво да се плашиш - успех !

Общи условия

Активация на акаунт