Всякакви идиоти се навъдиха!

  • 3 559
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
Провокирана от темата на  КАСИДИ за среднощните позвънявания да ви разкажа снощи какво ми се случи!
Баба ми,която живее в Бургас ми се обажда ревяща в 23.30 часа и името не може да си каже.
Звъннали и по телефона,малко след 23.00 часа.
"Извиняваме се госпожо за късният час и лошите новини,но дъщеря ви/името/от Варна катастрофира тежко и има нужда от спешно кръвопреливане.Необходими са 600 лева.Ще ви чакам до обущарницата пред Трета поликлиника/съвсем близо до блока и/ с парите." Shocked
Естествено жената изпада в нервна криза,започва да се чуди какво да прави и как да отиде сама толкова късно до там.Почва да звъни на съседки в паниката си,и изведнъж загрява да ми се обади и пита какво става?!
Съответно аз я успокоявам като паралелно говоря с майка ми по ГСМто за да и докажа,че си е жива и здрава приготвяща се за сън.След няколко разговора между мен,нея и майка ми накрая се успокоява и разбира,че всичко е измама.

Но откъде знаят номера,името на майка ми и това,че е от Варна.И защо насрочват среща толкова близо до адреса и?Значи разполагат с някаква информация..От къде?

Минало свършено.
Аз да предупредя.
И да се оплача.
Защото всякакви идиоти се навъдиха.
Едно е телефонна измама на тема:"Купи ми един ваучер от 20 лева".
Друго е да стряскаш възрастен човек с постоянно шаващо кръвно налягане..Инфаркт могат да и докарат.
Егати изродите!

# 1
Това с възрастните хора воистина е изродщина.
Иначе измамите са за балъци и ако пробват да те мамят значи те имат за балък ако се сещаш.
Пирамиди, Галакси, банков дифолт, Цар, Генерал, екстри.

# 2
  • Мнения: 5 468
Този начин е отвратителен.
Предупредила съм баща ми, ако му звъннат и му кажат, че е станало нещо с мен, веднага да ми се обади, преди да мисли!!!
Дано не получи инфаркт, докато набира номера... Confused

# 3
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Хубав съвет, не съм се сещала за това.... Благодаря на споделилите!  bowuu

# 4
  • Мнения: 1 371
Малии, какви неща измислиха, за да се докопат до някой лев.  ooooh! Страх ме е да си помисля, но баща ми на минутата би изхвърчал да носи някому пари. Няма да се сети ни за джиесем, ни за съседи.
Утре го привиквам в нас за инструктаж!

Чудя се, ако след такова обаждане се обадиш в полицията, дали ще предприемат нещо? В смисъл - да направят акция по залавянето на престъпниците?  Thinking

# 5
  • Мнения: 2 849
Надминават простотията си ,как може така да стряскат хората ?Как пък не се спряха ? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 423
На майка ми някакъв се обадил оня ден
и я питал, дали го познава. Тя казала "да".
И оня почнал: "Е, кой съм, де." Тя обаче му
казала, че не може да не знае кой е той
самият, оня пак настоявал, тя пак го моткала,
накрая се ядосал и я напсувал, без да си каже
защо се е обадил. Преди време пък някакъв й
се обаждал и я питал за роднини в чужбина, тя
отрекла да има изобщо някакви връзки с чужбина.
Онзи затворил. Много бързо се предават тия...

# 7
  • Мнения: 4 392
Тези трикове са стари.
Надминават простотията си ,как може така да стряскат хората ?Как пък не се спряха ? Rolling Eyes
То да е само стряскането. Ами и с пари завличат.. ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 840
Тези трикове са стари.
Надминават простотията си ,как може така да стряскат хората ?Как пък не се спряха ? Rolling Eyes
То да е само стряскането. Ами и с пари завличат.. ooooh!

Е, че то това е целта - пари, а не да кажат "Бау!"

# 9
  • Мнения: 1 312
Гадното е,че някой хора сигурно в момент на шок се връзват.
Доста си е стряскащо така по никое време да ти сервират подобна новина.
Предупредила съм ги за всякакви телефонни измами и търговци,които "подаряват" разни неща по вратите и улиците,но това не знаех.
За мен е ново.И честно казано е ужасно жестоко.
За съжаление не мисля,че полицията би могла да вземе някакви мерки,това си е анонимен глас,как да го проследят?

Лиска,тово с роднината от чужбина/провинцията/ е стар номер.
Опитвали са се да ме баламосват 2 пъти,но бях подкована и искрено се забавлявах-доста дълъг разговор проведохме с единия младеж Wink

# 10
  • Мнения: 4 392
Тези трикове са стари.
Надминават простотията си ,как може така да стряскат хората ?Как пък не се спряха ? Rolling Eyes
То да е само стряскането. Ами и с пари завличат.. ooooh!

Е, че то това е целта - пари, а не да кажат "Бау!"
Или " Мяу!' Стига мята тези комбали и опашка, че ми се зави свят... hahaha Joy

# 11
  • Мнения: 2 161
Предполагам,че от телефонните указатели черпят информация.Гадини.

# 12
  • Мнения: 1 858
Преди около месец време звъни някакъв на баба ми (тя живее в Берковица аз в Монтана).
Казва и че е приятел на майка ми и току що се е прибрал от Кипър. Пита баба дали мама се е прибрала, баба му казва, че не е. Та човека започва, мама му била дала 100евро за баба дал и телефонен номер на който да се обади за да си вземе парите.
Малко след този разговор звъни жена. Представя се за майка ми. Баба естествено разбрала, че този глас не е на мама. Оная от там даже се и обидила как така собствената и майка да не я познава. Настоявала баба да се обади на номера даден от първия мъж. Номера бил на някакъв куриер Иван Иванов, да му се обади да и донесе колета с стоте евро и да му плати 50 лева за услугата. Обажда ми се баба и ми разказва всичко даде ми и номера на въпросния куриер свързах се аз с него човека каза, че не знае нищо по въпроса и няма нищо общо (така ли е наистина не знам).Та много ми е интересно от къде наистина черпят информация тия нещастници. Шепа хора знаят, че майка ми не е в Бг. ама остави това знаели са и моето име и името на братовчедка ми (жената която се е обидила е говорила първо с нея и после с баба). Жената е знаела и някои други подробности за живота в къщата, които знаем наистина само ние които сме живели там.

# 13
  • Мнения: 773
Лиска,тово с роднината от чужбина/провинцията/ е стар номер.
Опитвали са се да ме баламосват 2 пъти,но бях подкована и искрено се забавлявах-доста дълъг разговор проведохме с единия младеж Wink

И аз проведох доста дълаг разговор с един от тия младежи. Ностояваше, че е някой мой бротовчед от чужбина и остана разочарован, като му съобщих, че нямам нито един братовчед който да говори български. А още повече се разочарова, като му продиктувах телефонния номер от който ми се обажда. Не знам, ама доста се учуди откъде го знам.

# 14
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Мошениците станаха доста,но е непростимо, да се стряскат така, особенно възрастни хора.То не че ако сервираш подобна новина и на млад човек, няма да се стресне де.........
Та в тази мисъл,съм се замисляла много,от къде,как знаят доста подробности, та ме връхлетя една идея,може и да е глупава но си имам причина да мисля,че може да е станало така.

Та на тези на които се обаждат,случайно въпросните потърпевши да са теглили кредит??? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт