До всички, които работят днес и... на всички официални празници!

  • 3 560
  • 25
  •   1
Отговори
Как навсякъде по света всички успяват да почиват по време на празници, а българските фирми - не? Означава ли това, че през останалото време не сме си свършили работата? Как да се промени това?
Или не сме си заслужили почивката?!
Давайте, работещи момичета!

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Моя шеф не го интересува нито събота ,нито национални празници.Нищо! И ако може и в свободното време за работа да мислим,ще е най-добре.Доста сме далеч от европейските фирми.Мога още много да напиша,но само се ядосвам като си помисля,че винаги когато хората почиват - аз съм на работа.Какво да се прави #2gunfire #Cussing out

# 2
  • Мнения: 262
И аз се присъединявам към работещите.

Ама няма начин - в частния бизнес е така. Няма събота , няма неделя , няма празници ...

А и шеф ми хал хабер си няма какъв празник е днес (англичанин е )

Поне утре отпусна почивен ден , все е нещо  bowuu

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом работите днес, трябва да ви го платят тройно.
А плащат ли?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Щом работите днес, трябва да ви го платят тройно.
А плащат ли?

100% отгоре т.е. двойно трябва да се заплати полагането на труд по време на официалните празници!

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Щом работите днес, трябва да ви го платят тройно.
А плащат ли?
неее! Naughty плащат като за нормален работен ден...
иначе работя нонстоп, няма празници, няма събота , неделя ...имам 2 почивки в месеца... Tired
почивам само на 1 януари...
и когато дойде Буш, щото беше отцепен центъра Mr. Green

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, но освен, че се работи по празник, то се полага и извънреден труд, затова става тройно: За извънреден труд по празници се плаща тройна надница

# 7
  • Мнения: 1 163
Моят мъж работи на вс празници Sad Cry Confused,но му плащат двоен надник за утешение.......

# 8
  • Варна
  • Мнения: 956
Има фирми и предприятия, където не може да се спре производство дори за половин ден, а да не говорим за 2 или 4 дни....
Представете си супермаркетите да затворят по празниците, или аварийни групи на енерго, вода и тел.  ooooh!   А и там хора работят - може би дори някои от нас.
Естестествено работодателя трябва да се погрижи за извънредно заплащане, но за съжаление в повечето случаи не е така   Close #2gunfire

# 9
  • Мнения: 459
Извънреден труд се плаща двойно, по празници- тройно.

Иначе и аз съм работила и извънредно и на празник без да ми се плаща нищо. Заплатата и това е.

# 10
  • Мнения: 294
И аз работя днес!Не съм наясно какво точно правим освен да висим в чакане да се случи нещо!Аз работя в хотел.Няма какво да се оплаквам в този бранш е така.Странното е че няма нито една стая и вместо да се боядиса или направи нещо си седим  и си чатим или глдаме телевия.Не ме питайте как изкарах новогодишната нощ.И най-интересното беше,че очаквах поне да дадат малко повече пари от един обикновен надник,а те се измъкнаха с факта,че такъв ми бил късмета.Нека работим,но да знаем поне за какво!

# 11
  • Мнения: 4 916
Аз бях на работа днес. Обаче аз така или иначе още от първата ми работа (преди 10 г.) съм свикнала да си работя по всяко време от денонощието и в годината, така че вече не ми прави впечатление. За сметка на това почивам когато няма работа и общо взето нещата се балансират. К`во да правя - служба  Party Сигурно има и по-лоши професии  Hug

# 12
  • Мнения: 3 782
Как навсякъде по света всички успяват да почиват по време на празници, а българските фирми - не? Означава ли това, че през останалото време не сме си свършили работата? Как да се промени това?
Или не сме си заслужили почивката?!
Давайте, работещи момичета!
Не знам и аз това се чудя днес. Хайде аз работя в частния сектор, фирмата е на баща ми и за мен няма почивен ден. Не знам дали да ми е тъжно, не знам дали да ми е весело,но почивах само за морето. Няма събота, няма неделя.
Приятелят ми работи във фирма, отново частна е днес са на работа. Дори имат износ, правят детски легла Дибо. Не знам как ще се стори това,което ще напиша, ама искам да го напиша. За байрямите се почива, тук при нас, а за българските празници - не се признават.

# 13
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
На мен ми плащат днес като за нормален работен ден,шефа ми е турчин ,но и на Байряма пак работим,абе какво да ви кажа и да се оплаквам май няма ефект Sad

# 14
  • Мнения: 1 975
Като работех не съм почивала на нито един празник. Работехме и на Коледа и на Нова година, и на Великден, за заплащането "уж" се плащаше, но те ни рязваха процента. Работех във фирма за производство на мебели, а не от обслужващата сфера и всички клиенти се бъзикаха, че по празници само ние и светофарите сме на работа  Laughing Сега ми е смешно, но тогава умирах от яд  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт