Колко пюре

  • 776
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Бебето ми е на 5 навършени месеца и от началото на шестия се захранваме.
Въпроса ми е дали едно бурканче зеленчуково пюре от 125 гр. ще е достатъчно, за да се нахрани при положение, че тя яде между 150-190 гр. мляко на хранене (ядем 4 пъти на ден) или количеството на пюрето, като грамаж, трябва да е колкото количеството на млякото.
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 27 524
Достатъчно е. Просто може да изнесе следващото хранене малко по-рано, защото зеленчуците и плодовете бързо се усвояват.

# 2
  • Мнения: 1 008
Ако не стига-можеш също да дадеш 30 мл.кърма или АМ

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип като количество е достатъчно, но на практика детето ти ще ти покаже дали е така. На дъщеря ми не и стигаше това пюре. На вашата възраст ядеше по около 200 гр. пюре.

# 4
  • Мнения: 86
Просто не знам дали е правилно да й давам пюре докато си отваря устата и да видя колко ще изяде или да дам 125 гр. и да дохранвам с мляко.

# 5
  • Мнения: 27 524
Просто не знам дали е правилно да й давам пюре докато си отваря устата и да видя колко ще изяде или да дам 125 гр. и да дохранвам с мляко.

И двата варианта са правилни. Аз предпочитам само един вид храна на едно даване.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
Просто не знам дали е правилно да й давам пюре докато си отваря устата и да видя колко ще изяде или да дам 125 гр. и да дохранвам с мляко.

И двата варианта са правилни. Аз предпочитам само един вид храна на едно даване.

И аз мисля така
Педиатърката ни ни предупреди само да внимавам да не надхвърли 1л цялата храна за деня

# 7
  • Мнения: 753
Просто не знам дали е правилно да й давам пюре докато си отваря устата и да видя колко ще изяде или да дам 125 гр. и да дохранвам с мляко.

И двата варианта са правилни. Аз предпочитам само един вид храна на едно даване.
поддържам мнението

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 23:37 от Tigercheto

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Ами моята дъщеря като я захраних с пюре ядеше около 150гр,след това мина на цяло бурканче от 190гр и сега яде по толкова и се наяжда.Ако не се засити с количеството или ще си издърпа следващото хранене по-рано,или другия вариант е да дадеш  30-60гр АМ след пюрето Peace.Зависи детето как предпочита,води се по нея

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Достатъчно е. Просто може да изнесе следващото хранене малко по-рано, защото зеленчуците и плодовете бързо се усвояват.
Да, моят син на тази възраст 2 часа след пюрета винаги искаше АМ. Бързо огладняваше. Peace

# 10
  • Мнения: 669
Ами моята дъщеря като я захраних с пюре ядеше около 150гр,след това мина на цяло бурканче от 190гр и сега яде по толкова и се наяжда.Ако не се засити с количеството или ще си издърпа следващото хранене по-рано,или другия вариант е да дадеш  30-60гр АМ след пюрето Peace.Зависи детето как предпочита,води се по нея
и моят син беше така

# 11
  • Варна
  • Мнения: 773
давах 1 пюренце 125гр. + АМ

# 12
  • София
  • Мнения: 188
Ние започнахме със зеленчуковото пюре през 4-тия месец с изричната инструкция от педито, че 130гр са абсолютен максимум (понеже сме си доста лакомички). Давах от малките бурканчета на Хип (125 гр) и в началото ни оставаха по няколко лъжички в бурканчето. Сега вече давам от големите бурканчета - не винаги ги изяжда целите, но има и дни когато не и стига. Аз обаче винаги съм добавяла (и все още го правя) по 1 мерителна лъжичка АМ в пюрето.  feeding

Води се по детето и се довери на инстикта си  Hug

# 13
  • Мнения: 72
 И ние сме на 5 месеца и 3 дни, давам му 125г. зеленчуково пюре на Хип и дохранвам с 40г. плодово за десерт.

# 14
  • Мнения: 2 677
Принципно би трябвало да е достатъчно. Но, разбира се, всичко е до детенце. Когато на сина ми не му стигаше, добавях малко АМ към пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт