Спазми на (съдовете) или каналите

  • 745
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте момичета
Пиша тук и се надявам ако на някоя майка й се  е случвало нещо подобно да ме посъветва.
Имам от известно време но не постоянно а на моменти, невероятно силни болки след кърмене в лявата гърда като пробождания с игли.
В началото ми погмонаха студени компреси но след това те бяха абсолютно нетърпими. От топли компреси също имам болки както и от цедене и от масажи. При кърмене изпитвам много силна болка в началото след което постепенно отминава. Но дойде ли ред да се храни от лявата гърда буквално се обливам в пот какво ще стане #Crazy
Ходих на мамолог и той ми каза че имам спазми на каналите при евакуиране на млякото и че няма лек, а да си търпя, защото отминава с времето. Но не се знае колко време, а болките са силни и сякаш ме бодат с горещи игли из цялата гърда. А детето си яде и на практика тя си омеква добре.
Предписаха ми папаверин 3 по 2 както и при кризите да пия аулин или течен аналгин (които уви пия когато видя големия зор защото не мога да изтърпя).
Моля, ако някоя мама може да ми помогне да ми пише тук или на ЛС. Praynig

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 13:54 от elpet

# 1
  • Мнения: 1 216
Имам същите пробождания, но са по-търпими от тези, които описваш.
Единствената зависимост, която съм установила е, че като пия по-малко течности през деня гърдите са по-спокойни.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ако са спазми, по-вероятно е да ги имаш в началото на кърменето, когато се задейства рефлекса за потичане на млякото, особено ако е по-силно изразен, и малко след това по време на кърмене и действително усещанията могат да не са особено приятни. Мамологът ти е казал правилно - наистина с времето отминават.

Може обаче да е един от признаците за гъбична инфекция - прегледай линка и кажи дали имаш някои от другите признаци, изброени там?

Четеш ли на английски, да ти дам линк към статия за твърде силния рефлекс на потичане на млякото?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 524
Да, Мис Бу, чета английски, прати ми я  Hug
Прегледах по съвет на Хедра статии за Renaud's Phenomenon и има голям шанс да са вазоспазми. Сега ще опитам пак по нейн съвет да сменям позите при които го кърмя на тази гърда и за да избегна момента когато той захапва и натъртва зърното на едно и също място и така спира притока на кърв към него. ooooh!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Заповядай Simple Smile
http://www.kellymom.com/bf/supply/fast-letdown.html
Трябва да я преведем - определено ще е от полза, защото и други майки страдат от силното задействане на рефлекса, който може да е много болезнен.

# 5
  • Мнения: 1 216
Мис Бу, и аз се възползвах от статията, която подаде за elpet. Благодаря!
Определено при мен това е проблемът и мисля, че си го направих след като взимах беб да се храни в леглото ми и заспивах, а той цокаше доста дълго и явно много е стимулирал гърдите, особено едната.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 524
Трябва да я преведем - определено ще е от полза, защото и други майки страдат от силното задействане на рефлекса, който може да е много болезнен.
Мога да я преведа, ако ми дадеш малко време  Hug и ще ти я пратя да я сложиш Peace
Благодаря!
Сега пробвам позиции с бебока и за момента нямам болки дано така си остане! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт