питане за спермограма

  • 16 194
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
здравейте, момичета!
аз пиша активно в "искам бебе", но сега имам нужда от вашата помощ.
снощи се заговорихме с милия и се оказа, че преди 7-8 години си е правил спермограма и резултатите от нея са били СЛАБОПОДВИЖНИ сперматозоиди. решихме да не губим време и да направим нова спермограма. в тази връзка имам следните въпроси:
1. препоръчайте ми къде в софия може да се направи, ако знаете и цена.
2. може ли обикновен гинеколог да разчете резултатите или трябва да се обърнем към специалист?
3. препоръчайте такъв специалст.
4. НАЙ-ВАЖНОТО-този проблем решим ли е?
благодаря ви предварително.
притеснена съм.

# 1
  • Мнения: 7 718
Момиче, добре че си се ориентирала към спермограма.
Ние правихме в клиниката "Щерев" - http://ivf-bg.com/. Стува 15 лв. Може да се занесе и материал от вкъщи в рамките на половин час. Иначе има стаичка там. Разчитат ти резултатите на място. Тоест спермограмата излиза с диагноза. Това е включено в цената. Ако има проблеми тогава трябва да търсиш специалист за лечение. Дано не се наложи.
Другото място в София е при д-р Тачева - http://www.ivf.bg/
Направете спермограма после ще потърсим специалист, ако се налага. Успех.

# 2
  • Мнения: 507
Здравей Момиче,
На моя партьор му правиха спермограма миналата седмица. Той си я направи в Майчин дом в ниската сграда /поликлиниката/. Там на втория етаж има лаборатория, която е специализирана само за това. Тази лаборатория ни я препорача доктора при който аз ходя, тъй като той е бил шев на клинакита по стеритет, и каза че това е най-добрата лаборатория в страната. Изследването струва 15лв. Прави се след 5 дни въздържание от полови контакти, алкохол, да не се прекълява с цигарите. Матряла се дава около 09.00ч и обикновенно към 11.00ч резултатите са готови. От лабораторията веднага ти разчитат резултатите и казват дали има проблем, даже може да му назначът лечение ако е така. Не ти трябва направление, просто отива и казва че иска да си направи изследване. На мъжете не им е много приятно, но няма друг начин. Надявам се да съм помогнала. Успех   Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 507
Забравих да ти кажа, че това се лекува, просто се дават лекарсва за стимулиране подвижността на сперматозоидите. Не се притеснявай, познавам доста хора с лениви сперматозоиди, които имат деца. Стискам палци всичко да е наред.  Praynig  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 320
благодаря ви за отговорите. мисля следващата седмица да я направим и ще дам отчет Simple Smile

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Момиче, аз бих те посъветвала, ако ще правите по-добре отделете пари за разширена. Излиза някъде към 50 лв.

# 6
  • Мнения: 1 320
василена, ама къде това? четох, че в клиниката на щерев разширената е 150 лв. и сега се чудя да ги прежаля ли тези пари или първо да направим обикновена, пък после разширена. от друга страна не ми се иска да мъча милият два пъти.

# 7
  • Мнения: 7 718
Момиче, забрави за Майчин дом. Там всички спермограми са еднакви и добри. Много момичета си загубиха времето.

# 8
  • Мнения: 948
Цитат на: Момиче
василена, ама къде това? четох, че в клиниката на щерев разширената е 150 лв. и сега се чудя да ги прежаля ли тези пари или първо да направим обикновена, пък после разширена. от друга страна не ми се иска да мъча милият два пъти.

Направете първо обикновената. Може да се окаже, че има някакво елементарно възпаление и само ще си хвърлите парите на вятъра...в смисъл показателите няма да са реални. Ще трябва да излекувате гадовете и тогава да правите втора.
Ако отидете при Щерев, споделете намеренията си с ембриолозите. Може да ви предложат и варианта да дадете материал за разширена, но ако има нещо кофти да направят обикновена+микробиология. За разширената трябва да си запишете час.
Желая ти успех!

# 9
  • Мнения: 507
Момиче,
Според мен първо направете обиквенна, тя също показва доста неща. Не знам както си решиш! Но това са доста пари!  Neutral Face

Лали, това за лабораторията в Майчин дом не е много вярно, защото нашият кум редовно си прави там изследвания и никога не са му били еднакви или супер добри. При нас също има различни показатели на двете спермограми правени там. Незнам това си е твоето мнение, но аз познавам хора които са си правили там изследвания и са по-доволни от колкото на други места.
В крайна сметка Момиче сама ще избере къде да отиде в София има толкова лаборатории, които правят и обикновнни и разширени спермограми. Като за повечето не се говорят добри неща. Но това може и да не вярно!

# 10
  • Мнения: 7 718
Потърси темата в дира за Майчин дом - много момичета недоволстваха, некачестествени спермограми, еднакви резултати, загубени месеци, вследствие на това, пък и ги прави лаборант.
Мен хич не ме интересува. Просто споделям наблюденията от висенето една година по форумите.
Спермограмите там не са супер добри, а само добри, което заблуждава хората.
И как няма да са доволи хората, като са им добри Wink
А каква е действителността?
Гери, ако ти се занимава да направиш спермограма на друго място, искренно се съмнявам, че резултатът ще е същия.

# 11
  • Мнения: 1 320
засега се колебая между клиниките на д-р щерев и д-р тачева. за щерев ми казахте, че мога да се уговоря за разширена на по-късен етап, използвайки материал от обикновената, което е добре като идея. а мели от зачатие ми препоръча д-р тачева. очертава се наистина да ходим другата седмица, та до тогава ще го реша. ще се поровя още малко за информация.
от значение е и работното време на клиниките, защото и двамата сме доста ангажирани служебно.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
Цитат на: GeryD
Момиче,
Незнам това си е твоето мнение, но аз познавам хора които са си правили там изследвания и са по-доволни от колкото на други места. /quote]

е това е направо абсурдно изказване! извинявай, ама по какво съдят твоите познати за качеството на изследването, че са "по-доволни отколкото на другите места"??? казали са им по-хубави работи? обслужили са ги по-любезно? черпили са ги кафе след това??? Simple Smile
за медицина лаиците не бива да дават компетентни оценки.

момичето да отиде да си направи обикновена спермограма - в клиниката на Щерев или при д-р Тачева в център София - ако не иска да си хвърли парите на вятъра или да се сдобие с неверни данни.

# 13
  • Мнения: 303
Цитат на: jam
момичето да отиде да си направи обикновена спермограма

 offtopic Нека момчето си направи спермограма че не ми се връзва много как ще я направи момичето Simple Smile малко за разведряване на атмосферата. newsm65

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
Цитат на: klia
Нека момчето си направи спермограма че не ми се връзва много как ще я направи момичето Simple Smile малко за разведряване на атмосферата. newsm65


оф, абсолютно!  Laughing  Laughing

така сме свикнали с тия обобщени изрази - "каква ВИ е спермограмата", " как ВИ е подвижността", че закономерно накрая пратих и момичето да дава сперма за анализ...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт