Опънат таван или таван от гипсокартон какво ще ми препоръчате?

  • 19 905
  • 18
  •   1
Отговори
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Страшно ми харесват опънатите тавани, но мисля че масово се правят такива от гипсокартон.
Вие какво бихте ме посъветвали?  newsm78 Ще съм Ви благодарна ако покажете вашите решения.
Става въпрос за помещение - хол, кухня и трапезария. Иска ми се да има някакво скрито осветление, лунички... но в никакъв случай да не е претрупано, а във възможна най-изчистен вариант. Другата особеност е, че височината на помещението е 2.50 м2.
Давайте идеи и снимки.
  bouquet

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 15:28 от Lusil

# 1
  • Мнения: 599
Опънатият таван е много готин и много скъп.Ако парите не са ти проблем ти го препоръчвам Peace

# 2
  • Мнения: 5 178
На кое викате опънат таван ???

# 3
# 4
Опънатите тавани от какво са изработени?Стоят ми като огледални.Малена модерни ли са тези тавани,какво ти е мнението?Мнението на всеки малко по-запознат би било полезно.

# 5
  • Мнения: 8 999
Ако помещението в момента ти е 2.5 м, каквото и да сложиш, ще намали от височината, а това е крайно непрепоръчително. Имам апартамент с тази височина и се чувствам много клаустрофобично /а съм само 1.60 м/, за мъжа си не смея да мисля /той е почти 2 м./. Добре че сега си купихме друго жилище, старо строителство с нормална височина /2.9 м./ и по никакъв начин не искам да намалявам тази височина - всеки сантиметър ми е скъп.

# 6
  • Мнения: 375
А защо не направиш само детайли от гипсокартон със скрито осветление и лунички по периферията на стаята. Можеш да измислиш и различни други детайли които да се изпълнят от гипсокартон. Така не губиш от височината на стаята. Опънатия таван според мен не е подходящ за жилище, пък и е доста скъп вариант.

# 7
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
А защо не направиш само детайли от гипсокартон със скрито осветление и лунички по периферията на стаята. Можеш да измислиш и различни други детайли които да се изпълнят от гипсокартон. Така не губиш от височината на стаята. Опънатия таван според мен не е подходящ за жилище, пък и е доста скъп вариант.
Наистина са ми доста ценни съветите, които получавам тук. Точно заради височината се колебая как да направя тавана. Имаш ли някакви снимки за варианти на такива елементи.
А някой може ли да ми препоръча фирма или майстор от който е останала доволна?
Благодаря ти предварително.

# 8
  • Мнения: 4 916
Опънатите тавани ми се струват подходящи за по-големи и просторни помещения  Thinking лично мнение.

# 9
  • Мнения: 2 211
Опънатите тавани ми се струват подходящи за по-големи и просторни помещения  Thinking лично мнение.

Подкрепям горното мнение.

# 10
# 11
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Благодаря ти за ценните идеи. Мисля, че вече имам изграден модел.
Случайно да можеш да ми препоръчаш добър майстор или фирма за София?

# 12
  • Мнения: 5 178
Разбрах какво е, но лично на мен не ми харесва.. Аз обичам висящи. Когато слагахме доп изолация на детската с гипскартон майсторите си питаха дали искам лунички, а викам не мерсиииии

# 13
  • Мнения: 5 977
Естествено че опънат таван....

# 14
  • Мнения: 375
Благодаря ти за ценните идеи. Мисля, че вече имам изграден модел.
Случайно да можеш да ми препоръчаш добър майстор или фирма за София?
Lusil , писах ти на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт