алергия

  • 1 866
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 537
Здравейте,Докторе!
От почти три месеца детето ми/три годишно/ е с алергичен обрив,който изчезва за няколко дни, само до като го мажем с кремче с кортикостероиди и после пъпчиците пак избиват.Обрива е във вид на ситни пъпчици ,без връх и се намира само по дупето и ръцете от лактите надолу.Ходихме при няколко кожни специалисти и все ми казваха,че причината е в къщи.Изхвърлих плюшените играчки,новият басейн и всичко,в което се съмнявах,но без никаква полза.И днес изведнъж мъжът ми се сети,че имаме стъклена вата на рула в съседната стая/ползваме я за склад/ и стаята е винаги отворена.Възможно ли е алергията да е от нея?Детето със сигурност не я е докосвало,но си мисля,дали не се разнася из въздуха ? Sad
Аз разбира се в понеделник ще питам нашата педиатърка,но просто нямам търпение да разбера,дали проблема идва от ватата.
До сега не е имала никакви обриви ,даже пъпки от претопляне не е получавала и това лято направо се побъркахме от тревоги и даже я спрях от градината.
          Благодаря ви предварително!  bouquet

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 18:42 от Eis

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! За съжаление не винаги може да се открие причинителя. Можете да давате в продължение на 10-15 дни Аериус по 1 ч.л. сутрин на гладно- това е медикамент срещу алергични обриви, но при всички случаи се консултирайте с алерголог.

Общи условия

Активация на акаунт