Въпрос за покупка на кола

  • 12 483
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,

Пускам и тук темата, че повечко се чете.

Та, чакаме трето детенце и живот и здраве ще ни трябва кола. Засега се возим в едно служебно Пежо, което е само с две места.
Днес разглеждахме и честно казано не можахме да изберем, защото всичко ни се вижда съблазнително. Искаме да е дизел, пък ни разубеждават, че не си струвало кола втора употреба дизел. Да, ама мъжът ми взима нафта много евтино и това ни устройва - да е дизелов двигателя.
Въпросите ни са: дизел или бензин; коя марка - да не са скъпи частите, да харчи малко....Абе като за българин с кредит...Ние харесахме едно Волво V-40, 98 г. 6500.лв., но е бензин; харесахме и едно Митсубиши- спейс ранър glx - 6400 лв.дизел.... Имаше и други, но тези най-ни допаднаха.
А и как може да разбере човек в какво състояние е двигателя, защото на тия тестове, които се правят, не винаги се показва дефект.
Мерси много предварително Love

# 1
  • Мнения: 430
Опел-Астра-TDI-след 1998 год имахме такава и сме много доволни Голф-3 а и имаме един познат продава си сузуки суифт 2002год за 6200 на 60 000 хил км

# 2
  • Мнения: 955
Дизел си е най-добре. Купихме голф 3-ка или 4-ка не съм сигурна, обаче за мен колите са си руски и западни  Joy
Комби, препоръчвам за многодетни задължително.
Да не бие на очи, да харчи малко и да не е повече от 7000 лева.
Това е нашата кола  Laughing
Дано намерите нещо подходящо, мъж ми нашата я взе след като един месец обикаляше по пазарите и висеше в интернет денонощно.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 149

А и как може да разбере човек в какво състояние е двигателя, защото на тия тестове, които се правят, не винаги се показва дефект.

На сервиз Wink   bouquet
успех Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 216
за мен марката вече е една-ХОНДА и я препорьчвам с две рьце.

Но както казва моя мьж-кола и жена си е на кьсмет работа Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 455
Аз харесвам японските коли,много са здрави,но пък частите не са от най-евтините.
И взимайте Дизел,добре сте се насочили.То си е божа работа на каква кола ще попаднете,няма гаранция,че ако е бензин ще е добра.
Евтина подръжка имат Опелите,Фолксваген-Голф,Пасат. Peace

# 6
  • Мнения: 852
На нас също ни предстои покупка на автомобил.Ще гледаме да е за малко парички до към 6000лв.Спряли сме се задължително на TDI ако може и по-големичка да е и с климатик/незнам до толкова малко пари дали може да се намири с климатик/.Все още се чудим за марката.Ще следя темата с интерес че ми е важно!Имате ли отзиви за Ауди Б4 или Фолксваген-Венто или Пасат newsm78 Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
В другата ми тема за колата, в Татковците, където я заключиха незнам защо, ми бяха писали, че ауди, опел и WV са най-подходящи като подръжка - евтини части, намират се на добри цени самите коли, дизел разбира се, но.....Ще видим, ние още търсим...

# 8
  • Мнения: 2 401
Да бе тия татковци и аз не знам що заключват тия теми. Аз един единствен път влязох там с питане за автосалона и ме резнаха моментално newsm78
А на въпроса ти: Волво-то е супер избор, но скъпа подръжка.
Аз съм за Опел - лесно се поддържа и е много здрава кола, точно като за нашите условия.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Пасат комби според мен е най-подходящата кола.
Такава сме си избрали и ние.

# 10
  • Мнения: 1 196
И аз пускам глас за Пасат.Иначе имаме Опел....старичък ама лачен! Wink

# 11
  • Мнения: 43
Както по-нагоре момичетата бяха писали "Колата е до късмет"
Аз също давам един глас за Опел , и един за Пежо.Евтини части и се намират лесно.
За голяма семейна кола съм привърженик на мини вановете и пикапите , ама засега нямаме възможност , а иначе ако имах веднага бих си взела Пикап.
Успех в търсенето.

# 12
  • Мнения: 218
най ми е весело да чета как жени разсъждават за коли  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

значи... първо туй волво и туй митсубиши дет сте го харесали - не са за вас - скъпа поддръжка... японските коли ако им се счупи нещо специфично може да чакате с месеци да го доставят. и после да се окаже, че не са ви доставили това което трябва  Mr. Green

искам да ви разбия мита за немските коли - колко били здрави и прочее... пък и возят като кошници... няма да се спирам и задълбочавам на тях.... само ще ви кажа един виц - защо вървяли много бързо опелите - бягали от ръждата да не ги стигне....

алекса казва че чака трето... значи - опитайте се да наредите 3 деца отзад в колата и да спазвате новите промени в ЗДП - седалки, кошчета и т.н. - не става!!!

решението е следното - ван!!! гледайте който и да е американски филм и ще видите там в какво се возят семействата... за тези от вас които не знаят какво е ван / предполагам 50 % от вас /  това е нещо средно между комби и микробус...

какви ванове се предлагат - говорим за втора употреба... Рено - Еспейс и Сцентик,  Пежо - 806,  Фиат - Улисе. смятам да препоръчам 1 от тези, другото си е късмет...

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 15:59 от tati2raseria

# 13
  • Мнения: 425
Seat Alhambra е любимата ми кола. И за семейство с 3 деца е много подходящ.

# 14
  • Мнения: 218
то хубаво го предлагаш тоя Сеат, ама влез в http://mobile.gbg.bg/ и ще видиш че по-евтин от 8000 няма да намериш, а хората ти казват че това дето им е допаднало е около 6500, значи.... нема пари - действайте, тъй ли???

Общи условия

Активация на акаунт