Има ли тук хора страдащи от хипертония, излекувани чрез хомеопатия?

  • 2 667
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте мили Мамчета,

Чета с удоволствие и интерес вашия форум и ми е много приятно да се интересувам от теми, свързани със семейството, децата и домашния уют.
А сега по същество.
Аз съм на 37 г. и страдам от хипертония отдавна.
Има ли тук такива от вас хипертонички, успешно повлияни от този метод и ако да - нека споделят опита си тук.
Аз започнах хомеотерапия преди 1 година, първите 3 месеца резултатът бе поразителен, обаче след това нещата се върнаха в старото си русло и сега артериалното налягане отново се движи 140-150 на 95-100.
Все ми иска да повярвам че хомеопатията в този случай достатъчно добре повлиява този проблем, обаче не мога попадна на добри специалисти в тази област в Бургас.
Явно ще трябва до друг град отскоча.
Споделете вашето мнение и опит.
Когато бях все още женен,този проблем го нямаше,обаче сега се изостри осезателно.
Очаквам да споделите мнения.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 38
Хомеопатията не лекува отделен симптом или синдром, а централното нарушение у човека, чийто израз са различните заболявания. Така че може да излекува напълно и високо кръвно налягане. (Заедно с всички останали оплаквания.)
Щом веднаж ти е помогнала хомеопатията, значи може да ти въздейства. Може би е някакво зацикляне. Говори с хомеопата си. Той е имал успех, значи не  е редно толкова бързо да го сменяш. Опитай пак.
Успех

# 2
Въпросът е че прекалено много енергии се смесиха от 17 лекарства.
Затова търсим истинската наука, а не докторки-ментета.
Да пордължим дискусията.
Благодаря за отговора.

# 3
  • Мнения: 1 559
За една година са ти предписани 17 различни лекарства?
Ако е така, това не е хомеопатия, а изписване на хомеопатични лекарства по Боаронски схеми...
Съветвам те да си намериш истински хомеопат (класически). Успех!

# 4
Не Мила, не за 1 година 17 различни лекарства, а на един път!!!!
Представяш ли си!
Ами то тя хомеопатията не се дели на класика или не, хомеопатията е само една и единствена - такава, каквата я е създал Ханеман през 1790 г.
Останалото е някакакъв конгломерат или т.нар. измислена псевдонаука, използуваща хомеопатските лекарства.
Проблемът е че в Бургас няма свестни специалисти ва тази сфера,а все ментета.
Явно ще се наложи до други градове да отскоча.
Въпросът е къде и при кого?

# 5
  • Мнения: 103
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Бях виждал прескрипция с 14, ти поставяш нов рекорд Sad Толкова се оцъклих, че няма как да не го споделя Confused

# 6
  • Мнения: 1 559
17 лекарства на един път Shocked... ей това просто ме разби! То бива бива каша, но това... ooooh!

Да, хомеопатията е само една...Определението "класическа" се е наложило изкуствено, именно с цел да я дистанцира от споменатата псевдонаука (предписване на куп хомеопатични лекарства по някакъв потресаващ метод, който противоречи на законите на хомеопатията).

Не мога да ти препоръчам хомеопат от Бургас. Може да погледнеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202869.0
Според мен е добре да напишеш там името на "специалиста", когото си посещавал - да се пазят от него...

В София има добри хомеопати (имам опит с такива). Това обаче ти идва доста далечко...Може би Варна не е лош вариант. Как ти се струва?

Общи условия

Активация на акаунт