Пак това епилиране

  • 7 562
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Моля ви се кажете нещо като обезболяващо когато се епилирате.Умирам от болка Cry.Някои са ми казвали че ваобще не боли но мен доста си ме.Така че очаквам да ми помогнете.Кажете някоя хитринка.

# 1
  • Мнения: 1 069
Ще се запиша, за да разбера и аз хитрината, ако изобщо има такава!
Моят личен опит доказва, че първия път боли много, след това по- малко, без значение зоната.

# 2
  • Мнения: 43
Първите няколко обезкосмявания при всички е болезнено.След време се свиква.Сега дори почти не ме боли.Мога да ти дам съвет-ако космите са по-къси ,болката е по-малка.Епилирай се по-често и ще се увериш,че е така. yes

# 3
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Първите няколко обезкосмявания при всички е болезнено.След време се свиква.Сега дори почти не ме боли.Мога да ти дам съвет-ако космите са по-къси ,болката е по-малка.Епилирай се по-често и ще се увериш,че е така. yes
Подкрепям pipina,и  да добавя, че веднага след баня,е малко по така....безболезнено.

# 4
  • Мнения: 575
Да, трябва по-чето епилиране. И веднага след баня порите са отворени и космите излизат по-лесно

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И мен в началото много ме болеше,но след това не усещам никаква болка и е правилно след баня,наистина тогава е повече безболезнено Peace.Това за късите косъмчета си е така и по-лесно става обезкосмяването и по-начесто.

# 6
  • Мнения: 3 459
Лед,вземи няколко кубчета и ги разтъркай там където ще се епилираш,изчакай малко и попии капчиците вода,за да не е мокро мястото.Аз съм го прилагала при краката,преди епилация с епилатор и на мен поне ми помогна.Другото,което съм чувала,че помага е Lidocain маз,обезболяващо,но незнам какъв му е ефекта,защото не съм пробвала.Знам,че в някои салони работят с него,но незнам дали действа.   bouquet

# 7
  • Мнения: 297
Съгласна съм с по-горните мнения, че при първите няколко епилирания боли, а после се свиква и няма болка, а просто усещане за пощипване или нещо подобно. Но те съветвам да не се епилираш непосредствено преди или след баня. Нека мине малко време между двете процедури, защото усещането не е приятно. А също така не се епилирай ако кожата ти е изпотена, тогава боли, а и ефектът не е добър.

# 8
  • Мнения: 2 199
Аз съм забелязала, че епилацията преди цикъл е най-болезна , а след нея най-малко боли, така, че пробвай, всички смекчаващи болката обстоятелсва ще са ти от полза  Peace

..мен лично не ме боли с епилатора, но незнам ...

# 9
  • Мнения: X
Въпрос на навик - претръпва се Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 392
След менструация се епилирай основно.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
И мен първите пъти много ме болеше и едвам издържах (беше преди доста години), но вече съм свикнала. Наистина, когато космите не са махани от повече време и станат по-дълги, боли доста. Затова и аз бих те посъветвала да се епилираш, когато са по-къси.
Затова в кой период повече боли - нищо не мога да кажа. Никога не съм обръщала внимение дали преди или след цикъл се епилирам и дали има някаква разлика. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 13 786
Няма лек срещу болката.
Нивото й разбира се зависи от дебелината на кожата. При мен (вероятно и при теб) кожата е много тънка (потвърди го и лекарката ми) и от там няма спасение. Съпругът ми ми подари епилатор Браун Ексел със специална възглавничка с гел която се слага в камерата и след това се налага на местата за минута два - действа като шок и кожата губи някаква чувствителност но пак си боли. Трябва да внимава и да не се налага възглавничката дълго време на едно място, че факта че кожата е тънка допълнително утежнява нещата.
Така че колкото и обезнадеждаващо да звучи от болката няма спасение дори да се епилираш всеки ден...

# 13
  • Мнения: 1 027
Да, трябва по-чето епилиране. И веднага след баня порите са отворени и космите излизат по-лесно

И аз това бих те посъветвала!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Да, трябва по-чето епилиране. И веднага след баня порите са отворени и космите излизат по-лесно

И аз това бих те посъветвала!

Пък аз в това твърдение нещо се разколебах.

Винаги се епилирам след баня, епилирам се почти от 1 год (би трябвало усещането за болка да е намаляло), но веднъж го направих не след баня и не ме болеше толкова.

Общи условия

Активация на акаунт