Питане за къпане на бебе в анатомично корито Нео Нато

  • 3 429
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Здравейте, момичета Simple Smile
Бебчо ни е на 14 дни и за къпане му купихме анатомично коритце Но.Бео Нато,но незнаем как да го къпим в него-някак ми се струва още бебчо малък за него и сякаш ще го нараним,а и той постоянно шава и мърда и никак не го спират гумените постелки отстрани.
Много моля мамите ползвали анатомични коритца за къпане на бебе да споделят опита си с мен- от кога започнахте да ползвате коритцето за къпане на бебето и как го правихте в смисъл оставяхте ли бебето направо вътре без да го придържате в частта 0-6месеца?
Благодаря Ви предварително за споделеното мнение!

# 1
  • Мнения: 1 243
Здравей
Ние къпехме бебчо почти до първия мвсец на ръце и поливах с канче вода.Беше ме страх да го остава в коритото .Може да го къпеш и в мивката в банята ако позволява самата ти баня като я затоплиш предварително (разбира се).А когато жсичко е наред с пъпчето  и самата ти добиеш увереност го къпи в коритото.

# 2
  • Мнения: 4 111
Анатомична ваничка сме ползвали още като падна пъпчето, не сме го придържали. Къпахме го в стаята, поливахме го, само като му мием гръбчето го обръщахме на ръце, а не във ваничката.

# 3
  • Мнения: 1 371
И ние първите 2-3 седмици само на ръце сме го къпали, след това в анатомична ваничка. Беше му удобно в нея, нищо че е толкова малък.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Още след като падна пъпчето къпехме госпожицата в такава ваничка. Първите месеци баща й си слагаше едната ръка под гръбчето и я хващаше под мишницата (не знам как точно да го обясня), а аз я къпех. Когато стана по-стабилна сама си стоеше на гумената част.

# 5
  • Мнения: 148
Ние (по-точно майка ми) къпехме бебка на чешмата, докато не й падна пъпчето (а при на с това стана малко късничко, защото бяхме с дебела пъпна връв). После започнахме в коритцето (и нешето е Нео Нато). Още от самото начало бебка лягаше на извивката за новородени (в тази част има "издатинка", на която се подпира дупето, за да се ограничи смъкването надолу). При всички случаи трябва да се придържа бебока. Ние сме на 2 месеца и половина и първо държахме двете ръчички, сега е достатъчно да хванем едната. Самото бебче като, че ли се страхува и търси да се хване за нещо. Така, че дори да не се пързаляте, по-спокойно и с по-голямо удоволствие бебо ще се чипка, ако го държите за ръчичката. Сега се чувствате доста несръчни, но така е в началото, после ще свикнете. Добре е, ако може някой да помага, тъй като особено за плакненето с чиста водичка, бебока трябва да се вдигне от коритцето и да се полива, а това е доста трудно да се направи от сам човек. Ние с таткото правим къпането приятна игра - говорим, цапаме с крачета и ръчички, за бебка е истинско удоволствие да се къпе.

# 6
  • Мнения: 1 986
За да не се хлъзга бебчето можеш да подложиш хавлийка, на главичката-възглавничка за къпане, но при всички случаи с едната ръка е добре да придържаш под гръбчето за да не се свлича.

# 7
  • Мнения: 4 546
аз искам също нещо във връцка с къпането да питам.
сега го къпем като за минута-две му потапяме дупцето във водата, после, обаче, същинското къпане протича във въздуха, като дланта ми е под гърдичките. аз сапунисвам, таткото плакне - т.е. дължа бебо с едната ръка само.
но ми казаха, че не е хубаво да се хваща така бебето, защото се притискали дробчетата. забелязах, че  като го хвана така спира да плаче, та може би е вярно  Embarassed ама как тогава да го хвана? като му мия дупето на чешмата по същия начин го държа.

Общи условия

Активация на акаунт