Педиатър

  • 963
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте, интересува ме кога трябва да направя избора и записването при педиатър?
Битре ли ме насочили към добри педиатри в София, ж.к. Младост или пък в поликлиниката до х-л Плиска?

# 1
  • Мнения: 5 790
Ние избрахме педиатърът още преди да се роди бебето. Ходихме, запознахме се с лекарката, говорихме си и т.н. А след като се роди и взехме акта за раждането, вече подадохме формуляра за избор на личен лекар.
Не мога да ти помогна за педиатър в този район, но мога да ти препоръчам горещо д-р Пламен Масларски от болница Вита.

# 2
  • Мнения: 4 111
Трябва да изберете преди да се е родило бебето, в болницата записват избора ви, педиатъра идва у вас на следващия ден след изписването.

# 3
  • Мнения: 1 371
Може да го избереш и след раждането на бебчето, но трябва да дойде първите няколко дни, да види бебето и да ти даде насоки в гледането му.

# 4
  • Мнения: 2 211
Задължително, трябва да го проучиш и избереш преди раждането. Много е важно кой ще наблюдава детето през първата година от живота му. Трябва да е някой, който:
- подкрепя кърменето,
- късното захранване,
- предписва антибиотик в краен случай.
Дори да не ти  е близо, намери такъв, който отговаря на горните критерии, че да ти е мирна главата.

# 5
  • Мнения: 1 559
Добре е да си избереш педиатър преди раждането. След това няма да имаш време да търсиш, а трябва да дойде у вас, щом ви изпишат.

Нашата педиатърка отговаря на изброените от  tety условия. За кърменето и късното захранване й казах как ще процедирам и тя каза: "чудесно, това е най-хубавото". Не знам дали сама би предложила този вариант (преди 2 години ми предложи друг, но като й казах как ще постъпя, реагира силно одобрително). В час е с всички новости, но най- много ми допада това, че се съобразява с виждането на родителите и уважава решенията им (стига да не са безумни, разбира се).

За АБ - тя изписва само след изследвания и ако е напълно убедена, че няма как да се размине. Синът ми се лекува само с хомеопатия, за което педиатърката ни се радва (въпреки че се чувства длъжна да ни пише рецепти, за всеки случай).
Много съм доволна. Само не знам дали на теб ти върши работа, тъй като работи в Студентска поликлиника. Освен това има много пациенти и не знам дали би записала такива, които не са от района. Ако искаш, ще ти дам координати на лични.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
И ние избрахме педиатърката малко преди раждането. След като се спряхме на нея, отидохме и се разбрахме да запишем бебчо при нея след като се роди.
Ние живеем в Младост и педиатърката ни е от 25 п-ка - името й е доктор Вашева. Доволна съм от нея. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Попитай майките в квартала - те вече са се сблъсквали. Таткото и бабата търсиха педиатър след като родих и определено не съм доволна.
След това отиди и си говори с този педиатър, за да си сигурна, че ще се харесате, питай за нещата, които teti  е казала ... и провери дали при нея не са записани повече хора отколкото може да преглежда - при нас точно там е проблема. /или пък е JP и на възрастни/

За поликлиниката до Плиска /22-ра/ мога да ти кажа. Ние сме при д-р Цацова, препоръчаха ни я като отличен специалист ... може и така да е , но докато преглежда Зорница, преглежда поне още едно дете -  едновременно имам впредвид. Вечно бърза за някъде, чака се м/у 1 и 3 часа... /през лятото добре ма сега застудя.. / и докато влезем малката вече реве та се къса, аз се притеснявам, става ми мъчно за детето, хваща ме яд, не мога да се сетя какво трябва да питам....  Следователно никога не мога да задам въпрос, да не говорим, че не получавам съвети, ...бе, получава се нещо като статистика - на тая дата тежи толкова и е дълга толкова....
Веднъж бяхме при д-р Маринова - беше мила и ни обясни някои неща без да я питам.  Младенова също е симпатична, но впечатленията ми са от разстояние.

И нещо важно, за малко да забравя:  винаги да отговаря на телефона си /дано не се нлага, но ако потрябва е важно да знаеш, че може да разчиташ на компетентно мнение м/у др.  д-р Цацова до сега винаги ми е отговаряла, когато съм и звъняла/

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 06:22 от supi4ka

# 8
  • София
  • Мнения: 461
a kакви  документи трябва да носиш , за да избереш педиатър, и трябва ли да е от определен район newsm78

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 20:51 от stemo

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравей, Георги е записан в 22 ДКЦ при др. Антонова, аз лично съм много доволна, но не знам дали може да поеме още деца. Важното е, че винаги мога да разчитам на нея, само дето обикновено, ако не е спешно се чака по половин час пред кабинета.Успех и дано намериш най най-подходящия лекар!  bouquet

# 10
  • Мнения: 326
Може да го избереш и след раждането на бебчето, но трябва да дойде първите няколко дни, да види бебето и да ти даде насоки в гледането му.
Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
д-р Масларски в клиника Вита или в Младост 3 в поликлиниката има една страхотна педиатърка, невероятна е, ако те интересува, ще питам сестра ми за повече подробности  Peace

# 12
  • Мнения: 1 924
Аз съм записала Ясен при д-р Крайселски в 22 поликлиника (до Плиска).Но за мен педиатърът поначало не е решаваща личност, тъй че не съм обикаляла да търся.
Все пак е хубаво да потърсиш отрано,да поговориш с лекарите,за да добиеш впечатление за тях.Ако възнамеряваш да кърмиш успешно и имаш нужда от подкрепата на педиатъра, подходи внимателно в избора си-много от тях уж са "за" кърменето, но дават доста неграмотни съвети!
(има тема в кърмаческия форум за педиатри,подкрепяши кърменето и късното захранване,потърси там)

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Мен точно кумата ми ме насочи към Д-р Симеонова от 25-та, но ако тя няма възможност да ни поеме, ще бъда безкрайно благодарна на Блонди за още един жокер в тази поликлиника.

# 14
  • Мнения: 1 701
д-р Масларски в клиника Вита или в Младост 3 в поликлиниката има една страхотна педиатърка, невероятна е, ако те интересува, ще питам сестра ми за повече подробности  Peace
Да, ама Масларски не работи със ЗК за съжаление...  Sad
А и мен ме интересува страхотната педиатърка, ако не те притеснява да питаш...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт