Пак ....... ипотечен кредит!

  • 936
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте , пак имам нужда от съвет.
Ще теглим ипотечен кредит, имаме предварително одобрение от банката, в понеделник всички документи ще са внесени, но имам едно притеснение дали ще се вместим в сроковете Sad.
Предварителния договор с продавача е до 30.09, а нямам представа какви са следващите процедури и колко време ще отнеме.
Дайте инфо  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 150
Сделките се изповядват при нотариус, след получаване на вписания акт за ипотеката отивате в банката с акта и удостоверението за тежести, в което трябва да е упомената ипотеката и си получавате паричките или ги превеждат по с-ка на продавача. Някои банки изискват предварително да заявите, кога ще усвоявате кредита, но за това от банката ще ти кажат.
Ако те притиска време, може да искате бързо вписване на ипотеката в службата по вписванията и да усвоите кредита с комп. справка от агенцията по вписванията, но малко банки признават уговорки, искат си приключена дата. Това е най-общо  Peace

# 2
  • Мнения: 1 896
Различните банки имат различни срокове за  получаване окончателно одобрение.Но обикновенно са в рамките на около 7-10 дни максимум/след като се внесат всички документи/.
Кредита се отпуска след финализиране на сделката.Но вписването може да стане и до 24 часа след като сте изповядали сделката при нотариус-просто таксата е малко по-висока.
Така,че мисля,че до края на месеца ще се справите.  Peace

# 3
  • Мнения: 45
Благодаря много!  bouquet
И все пак ориентировъчни срокове? Embarassed

# 4
  • Мнения: 45
Благодаря

# 5
  • Мнения: 1 150
Благодаря много!  bouquet
И все пак ориентировъчни срокове? Embarassed

Ulia ги е написала около 7-10 дни, зависи дали в агенцията по вписванията нямат забавяне на датите  ooooh!
тогава може да се проточи.

Общи условия

Активация на акаунт