Нелечим ли е рака?

  • 7 505
  • 66
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Предлагам ви на обсъждане лечебния метод на Луиз Хей, която успява да се излекува от рак в последния стадий.
 Ето някои цитати от 14-те и книги обиколили света:

Страхът, чувството за вина и гневът са най-опасните отрови.
Любовта към себе си е чудодейният балсам.


 Отворена съм и съм готова да приема всички лечебни енергии на Вселената.

 Знам, че всяка клетка в тялото ми е надарена с разум и знае как да се излекува.

 Моето тяло винаги работи за постигане на идеално здраве.
 Сега, в този миг, аз се освобождавам от всички пречки за съвършеното ми излекуване.
     Наблюдавам мисленето си и мисля само здравословни мисли.
 Отказвам се, изтривам, заличавам всички мисли на омраза, завист, гняв, страх, самосъжаление, срам и вина.
 Прощавам на всички, които някога са ми сторили зло.
 Прощавам на себе си за стореното на другите зло и за това, че не съм се обичала повече в миналото. Обичам тялото си.
 Изпращам любов до всеки орган, кост, мускул и частица от тялото ми.
 Напоявам клетките на тялото си с обич.
 Приемам изцелението и доброто здраве тук и сега.

# 1
  • Мнения: 941
и какво да обсъждаме?Че може да се излекува рак чрез самовнушение?Би ли обяснил,моля?

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
и какво да обсъждаме?Че може да се излекува рак чрез самовнушение?Би ли обяснил,моля?

 Нейният случай е факт и е познат в цял свят, и ето още един откъс от книгата и:

Като всеки друг, комуто са съобщили, че има рак, изпаднах в паника. Но все пак знаех, че лечението чрез мисълта дава резултати. Осъзнавайки, че ракът възниква поради наличието на модел на дълбоко негодувание, което се таи дълго време, че буквално разяжда тялото, бях наясно, че имам да работя много с остарелите си мисловни модели. Това бе единственият начин ракът да не се завърне никога повече. Знаех, че ако ракът рецидивира, то не е поради лоша операция, а защото пациентът не е променил начина си на мислене и отново, и отново създава същата болест поради фиксиране върху старите си мисловни модели. Знаех също, че ако успея да изчистя мисловния модел, създал състоянието “Рак”, няма да имам нужда от лекари.
И аз като всеки болен от рак не разполагах с време. Започнах усилена работа, за да изчистя стария модел на възмущение. До мен беше моят учител. До този момент не признавах, че тая дълбоко в себе си дълбока обида. И аз като всички бях сляпа за собствения си начин на мислене. Предстоеше ми много работа, за да простя на всички, които бяха ме наранили. И не на последно място - да простя на себе си. Другото, което направих, бе да се свържа със специалисти по хранене и да пречистя тялото си.
Съчетавайки мисловното с физическото пречистване, шест месеца по-късно лекарите установиха това, което аз вече знаех: ракът беше си отишъл. Все още пазя резултатите от изследванията, за да ми напомнят колко негативно съзидателна мога да бъда.

# 3
  • Мнения: 3 674
  Запис PeaceЧвта и ще се включа после... Hug

# 4
  • Мнения: 3 674
и какво да обсъждаме?Че може да се излекува рак чрез самовнушение?Би ли обяснил,моля?
Да! Това би помгонало на много хора да се излекуват по-този начин...вместо да се блъскат с антибиотици... Wink  които помагат за едно...но навреждат на друго. Против съм химикалите...  Peace

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 22:48 от roza66

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
ООО,аз не знаех,че със самовнушение ще изчезне.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 840
ООО,аз не знаех,че със самовнушение ще изчезне.

Сега, остава да бъдем убедени и че авторката не се е подложила на медикаментозно лечение и се е самоизлекувала от рак/последен стадий #Crazy/ със силата на мисълта.

Ако тази тема се развие в посока - не се лекувайте при лекари, а медитирайте, мисля, че ще си изпрося бан.
Дано се въздържа.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ООО,аз не знаех,че със самовнушение ще изчезне.

Сега, остава да бъдем убедени и че авторката не се е подложила на медикаментозно лечение и се е самоизлекувала от рак/последен стадий #Crazy/ със силата на мисълта.

Ако тази тема се развие в посока - не се лекувайте при лекари, а медитирайте, мисля, че ще си изпрося бан.
Дано се въздържа.

 Да, добра забележка Клонка - всъщност това е опит за ПРОФИЛАКТИКА!
 ... Профилактика на мислите, нагласите, ценностите ни и..... на рака.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 840
ООО,аз не знаех,че със самовнушение ще изчезне.

Сега, остава да бъдем убедени и че авторката не се е подложила на медикаментозно лечение и се е самоизлекувала от рак/последен стадий #Crazy/ със силата на мисълта.

Ако тази тема се развие в посока - не се лекувайте при лекари, а медитирайте, мисля, че ще си изпрося бан.
Дано се въздържа.

 Да, добра забележка Клонка - всъщност това е опит за ПРОФИЛАКТИКА!
 ... Профилактика на мислите, нагласите, ценностите ни и..... на рака.

Добре, че направи това уточнение, защото нещата рязко бяха поели в друга посока след ей това:

и какво да обсъждаме?Че може да се излекува рак чрез самовнушение?Би ли обяснил,моля?
Да! Това би помгнало на много хора да се излекуват по-този начин...вместо да се блъскат с антибиотици...които помагат за едно...но навреждат на друго. Против съм химикалите...  Peace

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Добре, че направи това уточнение, защото нещата рязко бяха поели в друга посока след ей това:

Цитат на: roza66 в събота, 08 септември 2007, 15:08
Цитат
Цитат на: MaraSara в петък, 07 септември 2007, 15:40
Цитат
и какво да обсъждаме?Че може да се излекува рак чрез самовнушение?Би ли обяснил,моля?
Да! Това би помгнало на много хора да се излекуват по-този начин...вместо да се блъскат с антибиотици...които помагат за едно...но навреждат на друго. Против съм химикалите...  Peace

 - Че какво лошо намираш в това, че някой не харесва Антибиотиците? нима не са те "дарявали" с гъбично течение след приема им?

 - Ами да вземем ДИМКОВ, и той също ли е за банване?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 840
Добре, че направи това уточнение, защото нещата рязко бяха поели в друга посока след ей това:

Цитат на: roza66 в събота, 08 септември 2007, 15:08
Цитат
Цитат на: MaraSara в петък, 07 септември 2007, 15:40
Цитат
и какво да обсъждаме?Че може да се излекува рак чрез самовнушение?Би ли обяснил,моля?
Да! Това би помгнало на много хора да се излекуват по-този начин...вместо да се блъскат с антибиотици...които помагат за едно...но навреждат на друго. Против съм химикалите...  Peace

 - Че какво лошо намираш в това, че някой не харесва Антибиотиците? нима не са те "дарявали" с гъбично течение след приема им?

 - Ами да вземем ДИМКОВ, и той също ли е за банване?

Ох, моля те, чети ме по-внимателно.
Какъв Димков за банване?
Казах, че е възможно АЗ да бъда банната, ако се изроди дискусията, та може да стана прекалено нервна и да обидя някого.

Що се отнася до антибиотиците, какво да кажа, щом авторката на цитата ги лепва в дискусия за лечение на рак в последен стадий.

И - не -не съм си лепвала гъбички от антибиотик, но други са.  Ако обаче си въобразяваш, че съм способна да се излекувам със сълата на мисълта от крупозна вирусна бронхопневмония, без антибиотично лечение, за да се предпазя от сърбеж нейде си, значи съм попаднала в зоната на здрача и наистина не съм в час.

И все пак, да се върнем на дискусията за ЛЕЧЕНИЕТО на рак в последен стадий със сълата на мисълта, без медикаменти.
Ей това ми е много интересно.
Искам аз от книгата на Луис да бъде изваден цитат, в който да се казва, че това е било ЕДИНСТВЕНОТО й лечение.

# 11
  • Мнения: 455
и какво да обсъждаме?Че може да се излекува рак чрез самовнушение?Би ли обяснил,моля?
Да! Това би помгнало на много хора да се излекуват по-този начин...вместо да се блъскат с антибиотици...които помагат за едно...но навреждат на друго. Против съм химикалите...  Peace
Съгласна съм! Peace

# 12
  • Мнения: 135
П. Дънов
Цитат
"Когато чувствата на хората станат противоположни на ума, дойде с тях в едно вътрешно стълкновение, когато мислите на човека станат егоистични, ракът скоро се образува, индивидуализират се клетките, т.е. тези клетки на организма не се подчиняват на общия закон на организма и искат да си образуват един индивидуален живот и да живеят за себе си. И тогава се образуват раковите образувания. Най-първо е бил като един малък лешник, но после се разширява и изпращат своите агенти навсякъде.

Като дойде ракът в човека, какво ще стане с човека? Нищо няма да стане. На рака ще му кажеш: „Много няма да ме безпокоиш.“ Той е доста аристократ. Храни го с лук, нищо повече. Сутрин, на обяд и вечер с лук ще го храниш. Като го храниш няколко месеца с лук, той ще каже: „Тук лук се яде.“ Ще кажеш така: „Здрав съм, здрав съм, здрав съм, всичко в мене е така, както Бог го е създал.“ И тогава никакъв рак и никаква бълха не може да влезе в тебе. "


положителните самовнушения трябва да се повтарят мислено често и концентрирано, за да се реализират по-бързо.
Може също "Ще оздравея", "Ще се подобри положението ми"

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 17:03 от Deepinside

# 13
  • Мнения: 135
Цитат
"Ако някои страда от туберкулоза или рак, да яде кисело мляко. Трябва да ядеш най-малко три години по три пъти на ден по 100 грама на всяко ядене, за да има микроскопическо подобрение. Като цяр, киселото мляко е на място..."

# 14
  • Мнения: 2 032
В заглавието липсва пълният член.

Някои фази и форми на ракови заболявания могат да се овладеят. И при по-напреднали форми не е невъзможно човек да "спечели" години пълноценен живот.

По-горният цитат за лука (а докато пиша- и смешка- "да яде кисело мляко" се появила Joy)  би бил смешен, ако не ставаше обаче въпрос за една от болестите, от които измира най-много народ.

Ракът не възниква от "дълбоко негодувание", сори. Псевдо-спиртуалните дрънканици могат да са безвредно пласебо, но може и да са вредни, ако болният се осланя само на тях, а не на медицината. Да, разбира се, че положителното мислене помага, бла-бла, това и баба го знае. Но то няма да те излекува от болестите, за които става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт