Отново захранване,нисък хемаглобин и ..............

  • 721
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Мили мами,
На задължителните изследвания след 6 мес. хемаглобина на дъщеря ми й беше 109,тогава педиатърката ни предписа капки Малтофер,които детето пи около 25 дни и тогава започна с редичкото изхождане и ги спряхме.Повторихме изследването преди една седмица и хемаглобина спадна на 102.....
до вторник милото,изхождаше по-редичко за период от 3 седмици.Ходихме на лекар и ни предписаха Ентерол и Хидрасек,но уви не помогна.Тогава педиатърката подложи детето на диета от кърма,оризова каша и зеленчуково пюре от картоф и морков,но и това не помогна.Стигнахме до изследване на акото и резултати бяха добри-т.е нямаме бактерий.

Та извинявам се за голямото объркване,но сега пак трябва да почна от начало захранване на детето,а незнам от къде да започна.Кога и как да въведа плодовите пюрета и сокове?А месното пюре,жълтъка и попарата?Някой вид храна,която да повишава хемаглобина?А най-лошото е,че кърмата ми намаля и сега кърмя и добавям с АМ.

Приемам всякакви предложения Hug


# 1
  • Мнения: 3 718
Не мога да те посъветвам как точно пак да захраниш, мисля си, че нещо на принципа на педагогическото захранване би било удачно, но нямам опит в това. Алекс беше с хемоглобин 109 на 6м и давах следните храни:
елда, коприва, кафяв ориз,  карфиол, броколи. Струва ми се също, че червеното цвекло и спанака съдържат желязо. Месото също може да го вкараш скоро, дано да го приеме добре бебето.
На Алекс хемоглобина на 7и половина месеца беше 121 след въвеждането на тези храни. Малтофер не съм давала. Количествата на храните беше наистина малко, защото тъкмо започвах захранването.
Успех  Hug

# 2
Традиционно препоръчват коприва, спанак и други храни от растителен произход zа вдигане на хемоглобина. Те съдържат желязо, но за съжаление  много малък процент от желязото от растителни източници се усвоява от хората. Трябва да се набляга на месо и то домашно приготвено, а не купешко пюре. Според мен купените съдържат много малко месо. Традиционно се препоръчват червените меса- телешко, пуешко, заешко, но и пиле да даваш пак е по-добре от зеленяши. Вие вече сте големи и не би трябвало да има проблеми с месото. Задължително го пасирай или смилай, за да може детето да го яде. Трябва да се приема и витамин C, за да може да се усвоява желязото. Чушките, особено червените и много плодове съдържат този витамин, така, че не виждам защо да не даваш плодови пюрета, наравно със зеленчуковите( моето дете е захранено със зеленчукови пюрета и сега пак налита на сладко, така, че според мен е все тая дали захранваш с плод  или зеленчук).
Ако нямате алергии в семейството, към 10-ия месец можеш да въведеш и жълтък- и той помага. Не знам дали си въвела млечни продукти( препоръчват се след 8-ия месец, но с тях трябва да се внимава, защото резорбират желязото. (За едногодишно дете дневния прием не трябва да надхвърля 450гр.)
Не знам какво са ти казали лекарите, но трябва време, за да се усвои желязото от железните препарати- има период на натрупване. Ние го пихме няколко месеца и резултат имаше след първата опаковка Малтофер. Между другото долната граница на хемоглобина при бебетата е 105, така че ако вземеш мерки, би трябвало след месец-два да иам резултат. Успех!
На мен много ми помогна информацията тук:/http://wholesomebabyfood.com/Iron.htp

Общи условия

Активация на акаунт