има ли родили скоро в МБАЛ СВЕТА СОФИЯ

  • 1 715
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 461
Термина ми е след 2 седмици и съм решила да раждам там.  Любопитна съм дали има мами родили скоро там /нормално/ и дали сте доволни , като цяло от  клиниката и персонала
Благодаря ви предварително Laughing

# 1
  • Мнения: X
Термина ми е след 2 седмици и съм решила да раждам там.  Любопитна съм дали има мами родили скоро там /нормално/ и дали сте доволни , като цяло от  клиниката и персонала
Благодаря ви предварително Laughing

Аз родих там и съм много доволна. Родих секцио, но мога да ти кажа за грижите след това. Бебето е по цял ден с теб, храната се носи в леглото, носиш си само тоалетни принадлежности и 2 нощници и чехли. Имай предвид, че на бебетата се дава в началото адаптирано мляко и вода с глюкоза. Това го уточнявам, ако си привърженик на изключителното кърмене, да си подготвена. Аз лично, като започнах да кърмя на третия ден, цедях и да давах за през нощта, а през деня я кърмех.

Всичко друго ти е осигурено там, аз си носех само помпа и биберон-залъгалка. Стерилизират ти ги, ако се налага. Акушерките са отзивчиви, персоналът се отнася много добре. Е, случва се през уикенда да има една дежурна и да й се налага да тича напред-назад и да се бави с някои неща, но това не е от небрежност. Лекарите, които са те израждали минават да те видят като дойдат пак на смяна, вниманието е пълно.

Аптеката е страхотно заредена, което е голям плюс, защото се налага да си купуваш разни дребни неща. Аз си купувах от там гащи за еднократна употреба, водоустойчива лепенка за белега, интимни кърпички, подплънки за сутиена, дори за бебето намерих на добри цени козметика, която в аптеката до вкъщи е по-скъпа. Срещу парите, които даваш, получаваш наистина добро обслужване. 

# 2
  • София
  • Мнения: 461
много благодоря  за  отговора.

Честито бебче! smile3504

Желая ви само хубави емоции!

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 22:02 от stemo

# 3
  • София
  • Мнения: 1 524
Това за двете нощници не го пише в сайта  newsm78 оххх мислех, че ще мина без да купувам нещо което не ползвам, ама това да ми е проблемът  Mr. Green утре отивам да си ги набавя.

И аз ти благодаря за информацията   bouquet

stemo викаш след две седмици, ако бебо реши да излиза по-рано ще се видим там.

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за пожеланията.  Simple Smile
За двете нощници, като влезеш те обличат с нощница от болницата, след това могат да ти донесат, ако нямаш време да си купиш. Не се шашкай.

Забравих да споделя нещо, което на мен много ми хареса. В тази болница не бръснат и не правят клизми, освен ако не си приета по спешност и не се налага. На мен предния ден ми дадоха една свещичка, да си я сложа вечерта. Ти имаш грижата за интимния си тоалет, така че не ти се налага някой друг да ти го прави в болницата. Това ме впечатли, честно казано.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 491
И аз раждах там и смятам да повторя Grinning Раждах нормално, във вода! От докторката си съм много доволна и крайно благодарна. От персонала във ВИПа нямам оплаквания Peace Но се наложи бебо да поостане в детското отделение и за там вече имам мнооооооого лошо мнение. Що рев изревах, че и малко скандал вдигнах. Но няма да изпадам в подробности. Добре, че и там има свестни хора та съотвтно не всички екипи са така ужасни. Просто се наложи бебо да поостане повечко та имах честта да се срещна със всички екипи  Rolling Eyes

Желая леко раждане и на теб, и на бебо Peace И после да се похвалиш тук Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
И аз раждах там и смятам да повторя Grinning Раждах нормално, във вода! От докторката си съм много доволна и крайно благодарна. От персонала във ВИПа нямам оплаквания Peace Но се наложи бебо да поостане в детското отделение и за там вече имам мнооооооого лошо мнение. Що рев изревах, че и малко скандал вдигнах. Но няма да изпадам в подробности. Добре, че и там има свестни хора та съотвтно не всички екипи са така ужасни. Просто се наложи бебо да поостане повечко та имах честта да се срещна със всички екипи  Rolling Eyes

Желая леко раждане и на теб, и на бебо Peace И после да се похвалиш тук Simple Smile


За клиниката на д-р Мазнейкова ли говориш или за бившата "Тина Киркова"?

# 7
  • Мнения: 491
За Тина Киркова! Но сега, като ме питаш така, виждам че става въпрос за другата  Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
malko_mishlence Може да ти се стори тъп въпросът, но откъде ще знаят кога ще ми започне раждането. Единственото логично заключение е, че се планират и нормалните раждания, освен секциото. За мен няма значение, дали ще ме предизвикат или ще си тръгне нормално раждане, просто ми стана интересно. А за бръсненето - от сега тренирам всяка седмица и за жалост всеки път се порязвам  Embarassed.
Купих си ношница  Mr. Green ама само една, другата ще е пижама  Crossing Arms

Нацелувай това малко съкровище което така сладко спи.

# 9
  • Мнения: X
malko_mishlence Може да ти се стори тъп въпросът, но откъде ще знаят кога ще ми започне раждането. Единственото логично заключение е, че се планират и нормалните раждания, освен секциото. За мен няма значение, дали ще ме предизвикат или ще си тръгне нормално раждане, просто ми стана интересно. А за бръсненето - от сега тренирам всяка седмица и за жалост всеки път се порязвам  Embarassed.
Купих си ношница  Mr. Green ама само една, другата ще е пижама  Crossing Arms

Нацелувай това малко съкровище което така сладко спи.

Ще го нацелувам.  Laughing Тази снимка е в креватчето в болницата, между другото. Такива сладки костюмчета им обличат и веднага ги носят на вратата да ги покажат на татковците.  Laughing За нормално раждане няма как да планират. Така, че много вероятно ще има клизма, съвсем изключих че при мен беше планирано всичко. А за бръсненето, добре че си имам отзивчив мъж Embarassed, че нищо не виждах.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
До сега ти гледах раждането - евала. През цялото време си така спокойна и усмихната. БЛАГОДАРЯ ТИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ.   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 771
Аз родих там преди 2 седмици. Останах много доволна от операцията и грижите след нея. Персоналът и организацията са на ниво с малки изключения, но все пак хората са различни и винаги може да се намери някой, който да не ти допадне. Бебетата наистина се взимат през нощта в отделението и кърменето тогава е невъзможно, но аз закърмих в първия удобен момент, беше по-малко от 24 ч. след раждането секцио и не съм имала проблеми по-нататък. Нощници не съм си носила, осигуриха ми от там. Храната беше супер.

Единственото, което много ме смути, беше разликата в цените на секциото. В една стая се извъртяхме общо 4 жени за 5 дни и 2 бяхме на една тарифа, а другите 2 на друга. Така и не разбрахе по какъв критерий ни диферинцираха, но не е зле предварително да си уточниш този въпрос, за да няма изненади. Аз така и не бях изненадана, защото си ми взеха толкова колкото ми бяха обявили, но не разбрах от къде идват фрапиращите разлики.

# 12
  • София
  • Мнения: 461
аз знам, че за нормално раждане е 1200 а за секцио 1400, има разлика когато родилката
е без здравни осигуровки- цената скача с 200 за нормално и с 400 за секцио.
Поне така аз знам... Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 771
аз знам, че за нормално раждане е 1200 а за секцио 1400, има разлика когато родилката
е без здравни осигуровки- цената скача с 200 за нормално и с 400 за секцио.
Поне така аз знам... Thinking

И аз знаех така, но сметката излезе друга. За това си уточни нещата предварително. И аз съм здравноосигурена.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 50
До сега ти гледах раждането - евала. През цялото време си така спокойна и усмихната. БЛАГОДАРЯ ТИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ.   bouquet

А къде гледа раждането?

Общи условия

Активация на акаунт