уртикария

  • 757
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Питането ми е какво сте чували за диетата при уртикария. Трябва ли да се спазва, ако да - каква.

Синът ми е от два дни с доста силен обрив, реакцията на джи-п-ката беше "Аууу, ми той си е направо за урбазон", препоръката - да яде само хляб и картофи. А той непрекъснато реве, че е гладен ("мамо, дай ми храна, не искам хляб"), и най-вече реве за плодове.
Досега определено не беше на хляб и картофи, единствено му ограничих млякото, месото и яйцата, като мислех, че това не му влияе особено. Днес обаче обривът беше позатихнал, а след като хапна две праскови и два сандвича с кашкавал за вечеря, отново се върна на изходно положение.

Ако не размине до утре, ще трябва да тормозим хомеопатката, но съм в голяма чуденка междувременно какво да му давам за ядене.

# 1
  • Мнения: 201
Аз имах миналата година уртикария, 5 дена бях в Клиниката по алергология в Александровска болница по тоя случай. Месеци наред преди това спазвах диети, умирах от глад по препоръка на личната. Алерголозите в София ми казаха, че тр. да се избягват "само" консерванти в такива случаи и че информацията на личната ми лекарка е от преди 30 години ... Но консерванти има навсякъде  Sad От тогава ми остана навик да чета съдържанието на опаковките и гледам да купувам без доколкото мога.

П.П. Нямам уртикария вече благодарение на хомеопатията и хомеопата, който ме лекува  Peace

# 2
  • Мнения: 4 414
нямам опит с уртикария, но кашкавалът е млечен продукт.
аз бих отрязала всички млечни продукти, месо, шоколад, ядки +  неща, които него лично го влошават.
дано се оправи бързо  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 506
Благодаря ви за отговорите. Мисля, че се разминахме, да видим (има вече 24 часа без обрив). Знам за кашкавала, но уж е един от най-безобидните млечни, затова се съгласих. А и почти навсякъде из сайтовете пише, че уртикарията вече не се счита за алергия, а минава в категорията на състоянията с неизяснен произход (тя таз категория май стана по-голяма от другата Laughing). Не се препоръчва диета, освен в редки случаи, просто се чака да мине. Лечение само ако е много силен сърбежа и/или подуването.

пп Петя, ние също ходим при хомеопат, но избягвам да я тормозя за всяко нещо. Чухме се по тел., но не ми беше удобно да я разпитвам за диети и т.н. Ако не отмине, ще трябва да ходим на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт