импланти

  • 483
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, бременна съм и имам импланти. Силно притеснена съм на тема кърмене. Някои доктори казват че няма никакъв проблем, а други казват ,че се съдържа платина в кърмата, която е вредна за бебето. Минали ли сте по този път?, изследвали ли сте кърмата си?, кърмехте ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Не съм много компетентна, но по телевизията съм гледала здравни предавания и там са казвали, че имплантантите не пречат на кърменето.
Само ще ти е трудно като ти дойде млякото и като ти се напълнят гърдите. Моите супермалки гърдички отпреди да забременея, като ми дойде млякото бяха станали големи твърди препълнени с мляко бомби.
Но просто ще е добре да разучиш всичко за кърменето преди да родиш, така, че в родилния дом да знаеш какво да правиш, често се случва персонала там да не е много отзивчив:
 - кога да сложиш бебето на гърдата (колкото по-рано, толкова по-добре за да суче коластра)
 - как да си изцеждаш излишното мляко (което бебето не е изпило, а има опасност да ти се препълнят гърдите т.е. да станат твърди до пръсване)
 - как да поставяш бебето правилно на гърдата (за да не ти се разранят зърната)
 - колко често да кърмиш (тук се разминават мненията на медиците и успешно кърмещите мами, т.е. медиците казват през 3 часа, майките - когато си поиска бебето)
 - кога идва млякото и т.н. и т.н.

Има много добри статии в Библиотеката, прочети ги, ето и нещо, което смятам, че би ти било полезно също да прочетеш:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209662.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=213656.0
 
Лека брлеменност и раждане ти желая  bouquet

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Здравей и честита бременност Grinning
Хубаво е, че отсега се замисляш как да организираш нещата за кърменето Hug
Първото, което трябва да направиш, е да попиташ лекаря, който ти е поставил имплантите, какъв тип точно са (за да можеш да отхвърлиш притесненията относно изтичането на каквото и да е в млякото - звучат малко невероятно, тъй като реално млякото няма допир с имплантите ти, за да поеме от тях каквото и да било - в кърмата преминават вещества, които се съдържат в кръвта ти, т.е. би трябвало първо ти да си сериозно натровена с платина, за да стигне до бебето) и откъде са поставени. Дали около зърното (което вече рядко се прави) или от задната страна, т.е. близо до подмишницата (най-често) - както и дали е правена някаква реконструкция на гърдата, особено репозициониране на зърното. При първия вариант може да се очакват известни проблеми, тъй като се прекъсват млечни канали при ареолата и това може да доведе до препълвания и запушвания. При втория тип рядко има проблеми, стига да не е правено репозициониране на зърното.
Важно е да си много добре подготвена за това как се поставя бебето на гърда и колко често е нужно да се кърми в началото, за да можеш да избегнеш или сведеш до минимум препълването. Това е важно не само за теб (за да ти спести болки и проблеми), а и заради бебето, тъй като заради имплантантите и подуването бебето може да не успява да захапе добре гърдата и оттам да тръгнат проблеми. Но всички тези неща са преодолими с внимание и добра подготовка, така че не би трябвало да има пречки да кърмиш успешно Grinning

# 3
  • Мнения: 1 043
аз съм с корекция на бюста , но без импланти и нямам никакви проблеми с кърменето - както ме и увери д-р Тонев преди да ме оперира . имам репозициониране на зърното и пак не съм се сблъскала с някакви затруднения
наистина е много хубаво че се интересуваш какво ти предстои, много е хубаво човек да е подготвен за това което го очаква за да се справи с всичко по леко,
аз също съм за кърменето на поискване макар че това е личен избор и в повечето случай зависи не само от решението искаш или не ами имаш ли възможност или не , макар че много от майките който са започнали работа след 6 месец пак кърмят на пискване нощем  Peace има начини чети в библиотеката и сама реши кое ще е най добре за теб  Hug, леко бременеене и леко изгонване на плода като му дойде времето, кърменето даже няма какво да го мислиш толкова стига да прочетеш какво те очаква,в началото найстина може да ти се попрепълват гърдите но  една помпа под ръка , спокойствие и слагайки бебето да суче когато видиш зор - ще видиш че всичко ще е наред ако си настроена позитивно Peace

Общи условия

Активация на акаунт