Кръщене

  • 535
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Изчетох доста неща по въпроса, но искам да ви попитам - задължителна ли е почерпката след самото кръщене. Какъв е смисъла на тази почерпка?
Дайте идеи за подарък на кръстницата и на детето, което ще се кръщава от страна на родителите му.

# 1
  • Мнения: 3 622
Не мисля, че почерпката е задължителна всеки сам решава за себе си дали да я направи или не, но все пак след кръщенето събираш приятелите да ги почерпиш за това, че детето ти е станало християнче
А за кръстницата вземи някой сувенир, който ще и остане за спомен от самото кръщене

# 2
  • Мнения: 48
Притеснявам се, че няма да имаме възможност да направим почерпка след това. С това не мисля, че ще навредим на детето нали / в смисъл, че няма да спазим някакъв обичай/.
За кръстницата - 3 неща  - нещо лично, нещо за дома и нещо за спомен. За сега само съм се спряла на икона, ами др. 2 неща...

# 3
  • Мнения: 3 622
Не мисля, че почерпката ще навреди на детето по някакъв начин. Щом нямате възможност няма да правите.Другия вариант които мои познати направиха след кръщенето заведоха да почерпят своите приятели в хубаво кафене - с кафе, сокове и торти. Просто ти го казвам като вариант.
За кръстницата икона е хубав подарък и мисля достатъчен

# 4
  • София
  • Мнения: 639
мисля че е хубаво само вие с кръстниците и детето да изпиете поне по едно кафе някъде не е задължително да сядате на заведение просто отидете в вас и се почерпете, според мен са хубави тези неща  Hug
за подарък ние на нашия кръщелник му купихме сребърно кръстче което го осветихме и му го закачихме в дена на кръщенето  Simple Smile а на нас ни подариха неща да дома от които определено имахме нужда /газов котлон, сервиз за кафе и касичка за събиране на пари/ малки неща ама знам че са от сърце затова съм много щастлива  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт