Лошото време и гледането на бебе

  • 1 386
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Момичета, в това променливо и нетипично студено време за септември как да обличаме малките бебчета и при каква температура в стаята да стоят и да бъдат къпани? С какво ги завивате?

Моето бебче е лятно и сега съм объркана - как да не го простудя, но и да не го изнежя?

# 1
  • Мнения: X
Записвам се за темата, че и аз съм в същата чуденка.
А мамите, които носите бебоците в слинг или кенгуру навън, сега как ги обличате?

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз съм със зимно бебе. Винаги съм го обличала с една връхна дреха повече от мен. Днес например излиза с чорапогащник, боди с дълъг ръкав, дънков гащеризон, блузка тъничка с дълъг ръкав и якенце, на краката чорапки и буйки. Ако преценя че се стопля времето ще махна чорапогащника.
Иначе в стаята поддържам с климатика 24 градуса, зимата беше 21. Къпя при същата температура
за спането - боди, ританки и лятно чувалче. Понеже спи при мен я завивам с моето одеяло, но по принцип се отвива доста бързо Grinning

# 3
  • Мнения: 508
Ами дъщеря ми е на почти годинка. В къщи в момента е 19.5 градуса, от вчера не са се качвали над 20. Седи с панталонче, боди с къс ръкав и блуза. Понякога и мятам  едно памучно елече. Спи засега с памучно одеалце. Банята не я отоплявам и там е 19.5 градуса, даже и по - малко, ама какво да правя, това е положението. Вчера пуснахме за малко климатика в хола с надеждата да се затопли и банята малко , но нямаше ефект. Нищо не ми остава освен да се надявам да не се разболее.

Ако беше по-малка, бих пуснала духалка в стаята където ще я преобличам, градусите да са около 20-21. На толкова я къпех когато беше по-малка.

Вчера навън беше с боди с къс ръкав, блуза и слуйчер,дънки, чорапи и буйки. Днес незнам, май пак така ама и шапка newsm78.

# 4
  • Мнения: 983
Ние сме на 10 месеца. В къщи са с панталонче и блузка само. Около 21 градуса е. Вчера излизахме с боди с къс ръкав и по плътна блуза с дълъг, панталонче и чорапи с буйки. Снощи за първи път ги къпах без да затоплям банята, защото прочетох в другата тема, на какви температури са къпали майките бебетата си миналата година. А аз затоплях до 28 Embarassed. Духалката работеше час и ако не беше жега, майка ми ми викаше, че сме били безотговорни с мъжа ми и ще простудим децата.

# 5
  • Мнения: 102
Беба е на 4 месеца.Вкъщи е с тънко,дълго панталонче,боди с късо  ръкавче и блузка с дълъг ръкав,а за навън зависи колко е хладно.Преди седмица я завивах само с чаршафче а сега се наложи да извадя дебелата пеленка.Не затоплям още стаята където я къпем но ако върви така и температурите не се повишат сигурно и това ще стане.
Баткото пък е достатъчно голям за да прецени сам как да се облече

# 6
  • Мнения: 720
Цитат
Записвам се за темата, че и аз съм в същата чуденка.
И аз така  newsm78

# 7
  • Мнения: 17 402
Темпреатурата в стаите е 24 градуса. Бебето е облечено с боди( потник или къс ръкав), ризка с дълъг и ританки/панталонче. Къпя я в банята, не знам каква е температурата там.

malko_mishlence, честита ти дъщеричка  bouquet

# 8
  • Мнения: 148
Запис, защото мойто бебе ще е зимно и ме вълнува темата.

# 9
  • Мнения: X
Темпреатурата в стаите е 24 градуса. Бебето е облечено с боди( потник или къс ръкав), ризка с дълъг и ританки/панталонче. Къпя я в банята, не знам каква е температурата там.

malko_mishlence, честита ти дъщеричка  bouquet


Благодаря ти.   bouquet

# 10
  • Мнения: 17 402
Запис, защото мойто бебе ще е зимно и ме вълнува темата.

Голямата ми дъщеря беше зимно бебе. Обличах я първия месец с камизолка и бермуди, отгоре ризка, ританки и термо чорапки. Температурата поддържахме около 22 градуса. ЗА къпане не помня дали сме увеличвали градусите, къпехме я в стаята. Бабите все мрънкаха, че е голо бебето, що не съм обувала терлички и т.н Simple Smile

# 11
  • Мнения: 148
Аз също съм доста невежа по този въпрос и темата много ме вълнува. Бебка е на 2.5 месеца. Кажете ми, сега, когато застудя, трябва ли през цялото време да е завита, или само докато спи? Когато е будна, да я отвивам ли? А когато я храня? Ако току що се е събудила и ще папаме, трябва ли да я завивам с нещо, докато я храня?

# 12
  • Мнения: 17 402
Мойта е завита само докато спи. По- горе писах как е облечена вкъщи.

# 13
  • Мнения: 7 914
в къщи сме с боди с къс ръкав, блузка с дълъг, панталонче и чорапки... за навън слагам допълнително едно якенце( памучно ) с качулка Peace

спим си двамата през деня
... а вечерно време е с боди с дълъг ръкав и блузка с къс и в чувалчето за спане Peace

# 14
  • Мнения: 683
В стаята е около 20 градуса-за сега е с боди с ръкав и панталонче. Вечер спи само с пижамка.За сега завивам с едно памучно леко одеало. На зима ще извадя едно вълнено или с чувалче, защото много се отвива, а нощем зстива стаята /не я отопляваме/. Това е. Така процедирах и с голямата си дъщеря. И двете са зимни и не ми се разболяват почти.

Общи условия

Активация на акаунт