При смяна на сезоните

  • 651
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, д-р Слънчева!Имам два въпроса свързани с предстоящата смяна на сезоните.Бебето ми е на 5м. и до сега не е боледувало,но с идването на по-хладното време започвам да се притеснявам за добре познатите ни респираторни заболявания.Питането ми е дали мога да помогна по някакъв начин за подсилване на имунитета и с какво.Зная че това дали ще боледува заиси и от други фактори,самата аз зимата боледувам непрекъснато.Ще се радвам ако мога да му помогна с нещо.Другият ми въпрос е за това дали в това хладно и ветровито време мога да го извеждам всеки ден и за колко време.Още ще съм Ви много благодарна ако ми дадете пример за облияане на бебето при темп. околи 10 градуса Целзий.Само да добавя.че вече не сме на кърма и нямаме естествена имунна защита.
Предварително благодаря и приятен ден!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! бебето не е много голямо и най- добрата профилактика е да не контактува много със деца посещаващи детска градина и възрастни. Не е необходимо да се започва някаква медикаментозна профилактика.
Отлично се чувстват , ако можете да осигурите разходка минимум 1 час на ден. Децата на тази възраст не се извеждат ако Т е под -5 и при мъгла. В останалото време могат да се разхождат с подходящи дрехи без да се облича много.
Това ,че не го кърмите вече не значи , че няма имунна защита. Просто не е така стабилна. Достатъчно е да се храни съгласно  изискванията за добро хранене- повече плодове и зеленчуци, разумна хигиена и това е достатъчно. Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт