За 3-4-годишните-потници, долни блузки и прочие...бельо

  • 2 889
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Миналата зима и пролет Али беше все още с памперс. Затова си ползвахме боди с дълъг ръкав. Но вече сме с гащички Laughing и се чудя под блузата какво ще слагам-потничета, фланелки с къси ръкавчета, някакви по вталени блузки с къси ръкавчета. Кое е най-практичното според вас, как постъпвахте вие? Разпитвам така подробно, защото се бях засилила да купувам потници, след като се сдобих с прилична бройка от тях, осъзнах, че фланелка с късо ръкакче би била по-топла,а после се сетих за дългия ръкав?

# 1
  • Мнения: 3 367
..потници..тук не съм виждала по тялото с къс ръкав..2 дълги ръкава не ми се струват нужни

# 2
  • Мнения: 8 505
Миналата зима слагах или потник,или тениска с дълъг ръкав-зависи колко е студено.

# 3
  • Мнения: 2 211
Според мен е добре, човек да има под ръка от всеки вид и съобразно времето, да подбере как да облича детето. При минусови температури бих сложила тениска с дълго ръкавче.

# 4
  • Мнения: 17 407
Потнци й обличам от миналата година насам. Като беше по- малка- тениски  с къс ръкав.

# 5
  • Мнения: 605
Аз ползвам само потничета и за двете. В изключително студено време може да сложа фанелка с къс ръкав под дългия, каквато имам под ръка от лятото, а не специална /т.е.фанелка-бельо/.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И аз се интересувам живо, имайки предвид,че времето рязко се застуди #Crazy
В чужбина съм виждала много сладки комплекти бельо- дълга тениска по тялото и слипчета/боксери.Трябват ми точно такива комплекти Crossing Arms, ама тук никъде не съм виждала ooooh!

За момента слагам потник и блузка с дълъг ръкав, ама по-натам- каквото намеря.

Освен това ще ми се объркат комплектите- слипчетата са комплект с потниците, а тениските трябва да ги търся едноцветни,че иначе ще настане голяма шарения hahaha

# 7
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Когато е студено обличам на дъщеря си , потник, после тънка тениска с къс ръкав и дебела блузка отгоре. Никога не съм обличала два дълги ръкава, струва ми се неудобно и прекалено спарващо. така се обличаме  от миналата зима /то пък беше една зима/и не е имало проблеми, за тази също накупих потници и памучни тениски с къс ръкав но зависи и от зимата все пак.

# 8
  • Мнения: 281
Зависи за къде го обличам- когато отива в яслата му слагам блузка с дълъг ръкав и потник отдолу, когато излизаме заедно на дълга разходка (ако е по-хладно) му обличам тениска отдолу. По-принцип забелязвам че на сина ми по-му е удобно когато е с потник и не е много навлечен  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Потничета, а ако е много студено тениска с къс ръкав. С дълги - не, защото на нея винаги й е топло и много се изпотява, ако е навлечена.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 845
В чужбина съм виждала много сладки комплекти бельо- дълга тениска по тялото и слипчета/боксери.Трябват ми точно такива комплекти Crossing Arms, ама тук никъде не съм виждала ooooh!
Освен това ще ми се объркат комплектите- слипчетата са комплект с потниците, а тениските трябва да ги търся едноцветни,че иначе ще настане голяма шарения hahaha
Точно такива дълги тениски с дълъг ръкав. Зящото зимата ние си ходим с тъничка блузка -тип есенна.Разбира се, когато е много студено слагам пуловерче или нещо по-плътно.
И при нас голяма шарения и цигания настъпи с гащи, потници и сие.

# 11
  • Мнения: 47 973
потник или тениска, останала от лятото
имам 1-2 тънки вълнени блузи с дълъг ръкав, майка ми ги донесе от дания, там поради по-студеното време са популярни за под блузката, ама не ги ползвам- струва ми се прекалено

# 12
  • Мнения: 5 228
Потничета, а ако е много студено тениска с къс ръкав. С дълги - не, защото на нея винаги й е топло и много се изпотява, ако е навлечена.

И аз така я обличам. Още през лятото й купих бели тениски по тялото, които тогава й обличах за спане, а сега - като бельо.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 356
аз пък досега /в смисъл зимата/ винаги слагах боди дълъг ръкав под блузката и бях спокойна. Понеже пижамки не съм купувала, използвах тези бодита и за спане под чувалчето. В началото на лятото се хвърлих на бодитата потници и като махнахме памперса установих колко са неудобни. Сега имам потници доста, но се чудя да не й е студено, а и с какво ще спи... трябва да намеря или тениски дълъг ръкав или пижамки. С дългия ръкав бельо е удобно, ако детето се разиграе или идем някъде където е по топло, зимата може да се съблече дебелата горна блуза, защото с тънка пък навън не ходим. Още не са пуснали обаче струва ми се дебелите дрехи по магазините ли, или аз не съм огледала достатъчно.  newsm78

# 14
  • Мнения: 698
Използвам най-често следните варианти: топло есенно време - потниче и памучна блуза с дъгъг ръкав; студено есенно време - тениска с къс ръкав, ватирана блуза/суичър; зимно време - тънка памучна блуза с дълъг ръкав (бельо, баба ми им викаше "камизолка"), дебела ватирана блуза/пуловер.

Общи условия

Активация на акаунт