Разлика в развитието на близнаците по време на бременност

  • 8 683
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 450
Здравейте момичета,


бременна сам в 22 седмица и на последниj преглед ми казаха, че едното е с 100 грама по тешко от другото(350 и 450 грама ),
в нормата били, но аз все пак се притеснявам и бих искала да знам как е при вас, не е ли малко рано за такава разлика? newsm78


# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Разлика винаги има.Не  е притеснително.Щом се развиват нормално.

# 2
  • Мнения: 844
Въпреки че са близнаци е нормална разликата както в тегло, така и в ръст, а също така и в дни. При мен единия се роди по - голям и така си върви и до сега. Споко!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!
Аз съм бременна в 23 седмица и утре съм на преглед, та ще видим какво ще каже доктора, но преди месец едното бебче беше с точно една седмица по-назад в развитието си, казаха ми че е съвсем нормално, много рядко се случва и двете бебета да се развиват еднакво. Споко!

# 4
  • Мнения: 450
Az znaeh, 4e ne se razdat ednakvi, no misleh, 4e zapo4vat razlikite sled 6-7 mesetc, sega mi se stori mnogo rano za takava razlika Thinking   
 Abbie, pi6i sled pregleda, 6te se radvam da razmeniame opit, sled kato sme samo s edna sedmitca razlika.

   

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 8
непременно!
Ако не мога утре след прегледа във вторник със сигурност ще пиша. При мен разликата от една седмица в развитието я има още от 4-ти месец.

# 6
  • Мнения: 4 965
Моите от самото начало /още от 7 г.с./ ги измерваха с 2 седмици разлика. Дори накрая разликата беше и по-голяма според изчисленията.
Родиха се с разлика от 2 см. и 300 г. /огромна за бебета по 2 кг./.
И досега си вървят с разлика - Еса от 1-вата годинка насам върви с 2 см. и с 1 кг. по-голяма.
Щом докторите казват, че децата са наред, няма място за притеснения.

# 7
  • Мнения: 649
Нормално е. По време на бременността вървяха с голяма разлика - 200-300гр, а точно преди раждането ги измериха с 450гр  и 3см разлика, а те се родиха само със 100гр и с еднаквъв ръст Party.

# 8
  • Мнения: 173
Как им мериха теглото? Simple Smile
На мен на прегледа последния път(около13 г.с),ми казаха,че едното е 6см-другото 5.8см,но не ми казаха за тегло Simple Smile
Утре съм на преглед вече в 18 г.с надявам се да ме зарадват и да ми кажат малко повече от това което ми казваха до сега Simple Smile Peace

# 9
  • Мнения: 4 965
Зоя, теглото се изчислява по формула - съпоставят се размерите на главата, гърдите, ходилото и не помня още какво. Затова и данните са толкова относителни.

# 10
  • Мнения: 173
Зоя, теглото се изчислява по формула - съпоставят се размерите на главата, гърдите, ходилото и не помня още какво. Затова и данните са толкова относителни.

Става значи въпрос като се направи фетална морфология,така ли?
Нали там мерят тези мерки,на мен до сега не са ми мерили бебенцата ,освен дължината. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 965
Зоя, теглото се изчислява по формула - съпоставят се размерите на главата, гърдите, ходилото и не помня още какво. Затова и данните са толкова относителни.

Става значи въпрос като се направи фетална морфология,така ли?
Нали там мерят тези мерки,на мен до сега не са ми мерили бебенцата ,освен дължината. Simple Smile


Да, за това става дума.
По принцип, ако питаш, ще ти кажат.
 Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 803
мерят обиколка на главата, на корема и бедро. при мен поне така го смятаха  Peace
докъм 28 седмица бяха еднакви, по 1 ден раzлика според апаратите. тогава горната дръпна. вреzултат се роди по4ти 400 грама по/тежка

# 13
  • Мнения: 1 165
Джъмперче, тоест ако до тази седмица няма особена разлика в развитието им, не се очаква промяна след това, така ли? Моите примерно въртя почти еднакви. Само последния път в 30-а завършена седмица единият беше по-голям с 100 грама.

# 14
  • Мнения: 7 803
ами поне при мен така се полу4и. аz мислех, 4е като са еднакви толкова време и така 6те се родят, но се иzненадах. май тежестта си окаzва влияние, всмисъл, 4е готното zапо4ва да тежи и да притиска долното

Общи условия

Активация на акаунт