ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 7

  • 11 722
  • 349
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ

ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА НИ ТЕМИЧКА НА ВСИЧКИ



НЕКА СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО, ЗА ДА СВАЛИМ КГ-ТЕ БЕЗ ЙО-ЙО ЕФЕКТ


Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня
Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.

 
НЕКА НЕ ГЛАДУВАМЕ И СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО ЕТО С ТОВА:




ЗА ДА ИЗГЛЕЖДАМЕ ТАКА:




Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 13:05 от Kpuccu

# 1
  • Мнения: 3 453
НОВИТЕ НИ МИНУСЧЕТА



БЛАГОДАРЕНИЕ НА МИМИ
  bouquet Hug Heart Eyes

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 00:15 от Kpuccu

# 2
  • Мнения: 3 453



МОМИЧЕТА ПОЖЕЛАВАМ ВИ МНОГО УСПЕХИ ПРЕЗ НОВАТА СЕДМИЦА И ДА ПРЕПЪЛНИМ ТЕМИЧКАТА С МИНУСИ  bouquet ОБИЧАМ ВИ Heart Eyes Hug И СЕ РАДВАМ, ЧЕ СЕ УВЕЛИЧАВАМЕ ПОСТОЯННО Hug ХУБАВА ВЕЧЕР

# 3
  • Мнения: 3 453
Хайде стартираме на чисто-поне аз  де LaughingНяма да казвам къде и какво съм вечеряла,понеже вече сме неделя и съм на чисто bowuu bowuu bowuu Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha

Кисче, благодаря ти  bouquet Ти си знаеш за какво Hug

# 4
  • Мнения: 890
 baloni baloni baloni ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА! МНОГО УСПЕХИ ДА ПОЖЪНЕМ С НЕЯ!!!  baloni baloni

Аз сега се връщам от сватбата. Много беше хубаво и весело. Бяха се постарали доста - хем беше изискана, хем купонжийска Simple Smile И имаше и програма, диджеят също водеше добре много Simple Smile Но снимки нямам. Не си взех фотоапарата Sad но предполагам младоженците ще ми дадат. Нашият подарък беше сватбено пътешествие за тях до Виена. Ще има романтика, романтика... чак понякога ми се доженва да ви кажа....  hahaha hahaha hahaha а булката също беше много красива и миличка. На мене младоженецът ми е близък де, но хубава жена си е избрал - добра, мила и чаровна Simple Smile

Иначе относно диетите утре започвам моното и се надявам на добри резултати. Все си мисля, че 3те кг, които качих ще ги смъкна сравнително бързо и че не са се трайно застопурили.

Крисси, страхотно си се справила както винаги!   bouquet  bouquet  bouquet Simple Smile А да, днес беше сватбата Simple Smile Виждам, че и до твоята остава вече по-малко от месец. Вече се вълнувам. Много странно как някак си съм се привързала така виртуално и чакам с нетърпение и ми е много приповдигнато, че се жениш.

Мими, чудесна табличка   bouquet

Кисче, добре дошла  welcome Желая ти сред нас бързо да постигнеш желаните резултати Simple Smile

Лека нощ и сладки сънища (които предполагам вече сънувате   sleepuu ) Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 099
Добро утро,
Честита ни нова темичка. Крисси страхотна е, много свежа е станала.   bouquet
Черпя всички ви с по едно кафенце за събуждане.

Днес отново съм 52кг., въпреки че вчера за закуска хапнах 2 парченца баничка и едно парче торта, а вечерята ми включваше една филийка с кашкавал и шунка. Днес отново смятам да си хапна каквото ми се хапва, но в много малки кол., а  довечера ще си пека пиленце за утре, когато отново смятам да мина на моят си режим.
Далалче и аз така мисля. Успех с 3-те кг. и бързо да ги свалиш. Много се радвам, че си изкарала добре на сватбата и чакам с нетърпение да покажеш снимки.
Пожелавам ви успех с диетките и още повече минуси за следващата ни табличка.   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 176
Хайде честито.
Чакам с нетъпение утрешния си разтоварващ ден.
Благодаря за табличката.

# 7
  • Мнения: 345
Здравейте ,момичета !!! Ето ме и мен .И аз цопвам в хубава ви темичка.Поздравления на Крисси   bouquet
Успех на всички и много минуси тази седмица,че да се почерпим накрая ( с минерална водичка  LaughingJoy
Айде, ПОПЪТЕН ВЯТЪР !!!
ROCK ON! 

# 8
  • Мнения: 5 980
Честита нова темичка, аз не съм една от вас, но с радост ви чета и се радвам на резултатите който сте постигнали.

# 9
  • Мнения: 603
Добро утро и от мен  Hug
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА, браво на Криси, много добре се е  получило. и на Мими за табличката.

Аз днеска след многото рд-та, ще дам почивка на стомаха ми, закусих овесени ядки и кафенце.
Черпя ви и вас едно за разсънване.
От утре съм на Дюкан вече,до постигане на кг.,които желая.
Кисче, на Дюкан съм ,но като цяло гледам на избягвам въглехидратите,не изцяло де-набавям си ги от овесените ядки сутрин или от зеленчуците.Ти какъв режим избра?
Frozen_lady добре дошла. Желая ти успех с кг.
Далал,радвам се че си прекарала добре на сватбата,а колкото до сватбите ,какво чакаш хайде и ти  Heart Eyes Heart Eyes  Wink Wink Wink
Много минуси и успех на всички и за следващата таблица да сме с постигнати резултати.  bouquet Лек и слънчев ден от мен   bouquet


# 10
  • Мнения: 523
Хайде и аз да честитя нова темичка ноо вече ще чакам да съм последна Joy Joy Joy

Пожелавам на всички многоо минуси,макар че на повечето от вас не им трябват много,защото са се вталили достатъчно с воля и упоритост,която надявам се и аз ще придобия скоро,че ми писна да нося гадните излишни кг-ми,пък и те не са малко! #Crazy
От днес започвам монодиетката,но да видим до къде ще я изкарам,че има много неща ,които не обичам,но мисля да ги замествам с други!И...да се надявам да отхвърля 3-4кг от  огромната маса! newsm17


Крисси миличка, благодаря ти за разбирането! newsm51 Аз съм толкова отвеяна и несъобразителна Blush Embarassed BlushГледах да съм първа,ама като съм заблеяна овчица къде си бутам! bash smile3555 smile3538Добре ,че всичко стана ок!Сега ми е смешно,ама вчера..... Banghead
Крисси, Дюкан действа ли,и аз мислех да го започна,но понеже не съм заклета фенка ,на м
есото и се поотказах! newsm78
Далалче, мерси и на теб успех с моното ,нали ще си правим компания!Аз си мисля ,че тези твои 3 кг-ма ще ги свалиш ,но просто трябва малко повечко време,защото вече си под 50 ,а тогава става по-трудно!Ти си упорита и борбена,така че само малко търпение трябва! smile3525
Mamica,  те с какъв режим стопи всичките тези килца?  :crazyeyes:newsm78 #Crazy И сега на какъв си?  bouquet
УсMuBka , аз от днес съм на моното,но ако не ми подейства ще пробвам на дюкан!А тоъ как действа? newsm78Макар че ти имаш мъничко за сваляне не е като 22-23 Blush Crazy Blush




Успешен ден и много минуси ви желая!  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте душички!!!  Hug Hug Hug
Как сте?
Отдавна не съм влизала, та викам чакай да ви видя какво правите, как вървят нещата при вас?
Гледам, че има много нови момичета, много се радвам, че се оформи толкова приятна компания в темата, а и табличката расте, браво!   bouquet

Крисси, как си? Как е настроението наближавайки сватбата Flutter Предполагам страхотно Heart Eyes

Мими, браво, виждам те в табличката! Hug Поздравления!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 453
Здравейте красавици Hug  bouquet Нямах нет до сега #2gunfire направо пощурях.Много ви благодаря за хубавите думи и още повече се радвам, че темичката ви е харесала Hug Laughing

Далалче, много хубав подарък сте направили  Peace Благодаря ти за хубавите думи Hug Heart Eyes А за тебе направо нямам търпение да кажиш, че ще се жениш Laughing  bouquet

Фроузен, добре дошла Hug Разкажи ни повече за теб?Колко искаш да свалиш?Колко кг си?На коя диетка се спря?

Усмивка, успех с Дюкан Peace На мен днес ми е първи сериозен ден Laughing

Кисче
, много минуси ти пожелавам за моното Hug В неделя ще кажа дали действа дюкан, днес го започвам сериозно Peace

Виви, толкова много се радвам да те видя Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes  bouquet  bouquet Къде се изгуби?Как са нещата при теб?Аз съм много спокойна булка..мама се вълнува повече от мен JoyНастроението е страхотно..направо нямам търпение.Останаха ми само 3кг до заветната нова цел и съм много щастлива Laughing

# 13
  • Мнения: 3 453
ЧЕРПЯ ВСИЧКИ ВИ  С ТОВА ТАКА ПРЕКРАСНО ПИТИЕ:

# 14
  • Мнения: 4 176
Аз днес няма да прекалявам, но ще ям и забранени неща.

Общи условия

Активация на акаунт