Не ака от 2 дни - нормално ли е това

  • 723
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте мами!
Дъщеря ми непрекъснато ми поднася разни изненади - последната е, че не е акала от 2 дни. Тя е кърмаче, на 100 процента, без вода, шише, биберон. Понеже за мен всичко е за първи път и каквото и да се случи с малката, винаги първо ме обзема притеснение. Та и сега така - не е акала от 2 дни. Влоши се като настроение, нервничи, пръцка доста и се криви. Явно това, че не ака и се отразява на коремчето, защото си поплаква бая. Питам ви, нормално ли е да не ака така и каква може да е причината? Естествено, първото, което ми хрумва е, че не и стига кърмата и просто няма какво да изаква. А, забравих да добавя - дъщеря ми е почти на 3 месеца.

# 1
  • Мнения: 857
Да не се притеснявай нормално е за деца изцяло на кърма, моето беше така и не акаше дори по седмица.
С времето ще се урегулира стомахчето, няма нужда да я изхождаш ти , при кърмачета е нормално да не акат до 10дни, това значи,че усвоява много добре кърмата.
Лек ден !

# 2
  • Мнения: 865
Нормално е това.Усвоява на 100% кърмата.Мария също имаше такъв случай.Педиатърката беше на посещение в къщи и аз и казах .Веднага и изписа Duphalac.Познай дали и дадох. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 253
Помисли ти как си се хранила тези дни, защото това може да даде отражение. Ако си на солети, сандвичи или друга суха храна, може бебка да се запече.

# 4
  • Мнения: 88
И аз знам, че е нормално за кърмаче (само на кърма) да не ака и до 10 дни, но когато при нас се случи да пропусне два дена и аз се притесних. И той доста си попръцкваше, но не съм забелязала да беше неспокоен. Опитай да му даваш повече водичка (при нас не беше особено усешно - хич не я иска), сок от круши и активия за теб.

Аз на третия ден не издържах (а това беше тъкмо вчера) и за първи път го "изходих" с термометър. Сега съжалявам. Нямаше никакъв запек детето.

# 5
  • Мнения: 90
Защо така бе хора!!Моята Миша беше само на кърма 4 мес.и половина и не сме имали никакви проблеми  с акането.Всеки ден по 1-3 пъти.Едва когато започнахме плод.пюрета акото се сгъсти-приличаше на пюрето и(иначе беше толкова рядко че изтичаше през памперса).А когато започнахме зел.пюрета е прескачала по 1 ден до сега.Мисълта ми бе, че навсякъде чета,че кърмените бебета са запечени и било бормално да не акат по 1 седмица.Ето че при нас е обратното-не мога да си представя ако беба не ака 1 седмица какво ще стане.(коремчето и ще се пръсне) newsm78

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
След първите шест седмици, когато е много важно бебето да ака всеки ден поне по веднъж, желателно повече, много бебета през 2-3 месец изведнъж забавят изхождането. След първите седмици е нормално както да ака по няколко пъти на ден, така и веднъж на няколко дена.
Няма нужда от необичайни мерки като сапун или термометър в дупето, ако бебето е спокойно и не дава признаци на дискомфорт. За сметка на това, като дойде ред да ака, очаквай подобаващо количество Laughing
Можеш леко да й помогнеш, като ТИ ядеш разхлабващи храни, да й направиш масаж на коремчето или 'каране на колело' с крачетата - но ако бебето е активно и спокойно, можеш и да не.

Общи условия

Активация на акаунт